Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sector - Detailing - Pasja dla twardzieli pozytywnie zakręconych


sector

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, pierwsza relacja jest przykladem Uczen - Mistrz :) Malo kto zapewne tak ladnie wypucuje za swoim 1 razem. Musze rzec jednak ze ilosc kosmetykow i narzedzi ktore zakupiles (1 fotka w 1 poscie) robi az za duze wrazenie ("wow az tyle? Nieee.....:D"). Wiem ze to pytanie troche ogolne, ale jesli mialbys okreslic kwote ktora wydales na ten zestaw w formie podstawowej, to jakich przedzialow sie mozna spodziewac? 1500-2000 pln? Zakladam ze jakosc narzedzi i wybranych specyfikow jest na najwyzszym poziomie a nie ze sredniej/dolnej polki :)

I mala uwaga do fotorelacji - wiecej zdjec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że zaglądam komuś do portfela, ale ( o ile ten najmniejszy czarny słoiczek to nówka i nie próbka, tylko "duży" wosk) to .... a co będę pisał sami zobaczcie :)

http://sklep.swissvax-detailing.pl/index.php/exterior/woski/crystal-rock-200ml.html

Zatem z woskiem i maszyną (nawet jeśli były kupione jako używki) poszło sporo więcej niż 2 tyś :) No niestety detailing to choroba i trzeba umieć się do tego przyznać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie alk izopropylowego. W jakim celu się go stosuje? żeby zmyć pastę polerską przed kolejnym etapem ?

Miedzy innymi tak

Nie to że zaglądam komuś do portfela, ale ( o ile ten najmniejszy czarny słoiczek to nówka i nie próbka, tylko "duży" wosk) to .... a co będę pisał sami zobaczcie :)

http://sklep.swissvax-detailing.pl/index.php/exterior/woski/crystal-rock-200ml.html

Zatem z woskiem i maszyną (nawet jeśli były kupione jako używki) poszło sporo więcej niż 2 tyś :) No niestety detailing to choroba i trzeba umieć się do tego przyznać :kox:

oczywiście słoiczek jest ORI ,

ale na szczęscie dzięki uprzejmości Griffe - zakupiłem

SV -Cristal Rock

SV - Mirage

SV- Autobahn

w ilościach niepełnych słoików.

Nie będę się rozpisywał ile co kosztuje bo wszytko jest w necie .

Ale jak już tak pytacie to mogę w skrócie powiedziec że mój tzw -pakiet starowy wyniósł mnie ok 1,5eu ( "eu" bo delikatniej to wygląda)

Na tej pierwszej fotce nie ma wszystkich art. , ponieważ w między czasie dokupywałem to i owo.

No i jeszcze muszę kupić kolejnej kosmetyki , takie jak QD .

jak zminimalizować koszta :

Mój zestaw wyniósł by trochę mniej gdybym wybrał mniejsze ilości niektórych płynów

np zamiast baniek 5l to jakieś 250ml - ale jak przeliczyłem jak to wyjdzie w przeliczeniu na l , to zdecydowalem się na większe pojemniki.

jeżeli się skoncentrujecie tylko na profi kosmetykach na zew .- to znowu będzie taniej .

Ja mam do wew . cały zestaw z megsa i nie tylko

Jeżeli kupicie jakieś wiadra z praktikera i tam wstawicie separator brudu własnej produkcji (widzialem już takie na innym forum),

to kilka złociszy zaoszczędzone ( ja kupilem 2 wiadra =220zł)

Ja mam 6 ręczników do osuszania - wam wystarczy jeden

zmiast wosków seri SV - kupić np.Zymol ( tez fajny)

Zamiast profi Macity - są tańsze ciekawe za 650zł -do użytku domowego się nadają

Tańszą latarkę do inspekcji -

szwagier ostatnio kupił od jakieś firmy ochroniarskiej która się zamykała lepszego Ledlensera niż mój -

Tańsze pasty i pady

ja mam serie 3M -3 pasty , pady , gąbka pod pady i glinka = ok 600zł

ale na lakier Audi chyba niema co kupowac tandety.

itd.

Myślę że w

3k z maszyną będziecie wstanie się zmieścić w asortymencie zadowalającym

2k z maszyną to już minimum odchudzony zestaw kosztem choćby małej glinki , małej ilość mikrofibr itd.

będą to kosmetyki na max 2-3 razy (myslę tu o chemi myjącej)

Najwięcej kosztują tzw środki trwałe

takie jak:

dobra pianownica

dobra myjka

dodatkowe porządne opryskiwacze

maszyna polerska + pady które się zużywają

odkurzacz piorący

opcjonalnie:

parownica

kompresor

zuzywają sie nawet :

pędzle - mikorofibry

warto kupić :

rękawiczki jednorazowe gumowe -chemia niszczy ręce

dobre taśmy niebieskie do obklejenia

( Ja kupilem 2 rodzaje niebieskich na próbe i te tańsze zostawiły mi klej , który na szczęście dało sie zmyć ,ale ten czas poświęcony niewarty był paru groszy)

Propozycja

jeśli ktoś chce jednorazowo - odświeżyć auto na parę lat -to lepiej podjechać do takiego mistrza jak Griff

(Ja napewno jeszcze będę miał kolejne auta do zrobienia - kilku znajomych już się zapisało na wiosnę,

spodobały im się moje prace bo efekt na żywo zrobił dobrą autoreklame .

Po cichu liczylem na to że tak będzie i stąd nie oszczędzałem na niczym aby wypaść jak najlepiej .

teraz wiem że warto było zainwestować )

Spostrzeżenia:

Przy pierwszym aucie są chwile załamania(Ja tak miałem w połowie)

Przy drugim aucie już jest lajtowo.

Przy trzecim będzie bez stersu (mam nadzieje) -hehe

W pojedynkę jest 2 x ciężej

we dwójkę 3 x latwiej

mkikrofibry - jak z kasą , nigdy nie ma za dużo

Konkurencja -

na chwilę obecną niewidzę konfliktu, jeśli ktoś wykonuje uczciwie , to zawsze znajdzie klienta ,

wszyscy muszą tylko zaakceptowac cenę i ustalić co ma być ogarniete.

tanie firmy -mycie +glinka + polerka+ wosk za 200zl - to żart

wieksze firmy - mycie +glinka + polerka+ wosk za =1000zl - d*py nieurywa ich robota

jeśli większa firma nie weźnie 2K za robotę - to nie zarobi ,a już słyszałem że też jest zniesmacznie ( bo silnik nie umyli bo kosmetyki lipne)

2 dni temu na Galileo pokazywali - w niemcowni gość podjechał Audi-kiem do klienta aby wykonać Detailing Merca - koszt 2,5 EU ocenił

Na chwilę obecną w poladni -

tylko mała fima prywatna - wykonana najlepsza robotę ( musi to być osoba z pasją która kocha i szanuje auta )

która nałoży na nasze auto kosmetyki z godnie z życzeniem , nie oszuka na materiale.

Pytanie

na ile ocenilibyście swoją pracę która zajmuje ok 30-40h ?

1- 40h x 40zł=1600zł + kosmetyki

1- 40h x 20zł= 800zł + kosmetyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie porannej rosy na wosku SV Crystal Rock

rosa_zpsc664feb2.jpg

Idealnie ta sama wielkość kropelek na całym aucie zrobiła na mnie duże wrażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sector swietny post, dobra baza do zorientowania sie w tym co potrzeba, czegos takiego szukalem na forum od dawna :)

Musze byc tu jednak szczery z pytaniem o cene robocizny - szok. 40zl za godzine? 5 lat studiow informatyki, 7 lat praktyki i na reke wychodze 35-40/h a to juz pulap specjalisty (niski bo niski ale chwile zajmuje by taka stawke uzyskac).

20zl - ok tyle bym dal za pro robote. ale jak dla mnie 40 to zdecydowanie za duzo, nie w PL :)

Edytowane przez ilear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat studiow informatyki, 7 lat praktyki i na reke wychodze 35-40/h a to juz pulap specjalisty

Sorry ze pisze w poście kolegi ale kolega zaczyna ''my'' już trochę siedzimy w temacie....

jak chcesz mieć usługę za podaną przez Ciebie cenę 20zł/h to takich zakładów jest wiele....

''... słuchaj mi tam Franek poleruje CX-9 za 300zl :)... powiedział mój sąsiad ..."

tylko jak się pytam czego kur... dzwonisz do mnie ..."sąsiad ratuj, bo sa jakieś dziwne plamy na masce..."

To samo jest u Ciebie, informatyków jest jak mrówków.... ale tych co coś potrafią jest garstka.

Wracając jest usługa i usługa... nie raz nas pytano czego nie zrobicie z tego źródła dochodu... z bardzo prostej przyczyny jak zaczniemy z tego jeść chleb i płacić podatki jakość usługi drastycznie spadnie :( bo będzie się liczył przerób :(

Detailing to jest naprawdę ciężki kawał roboty, te 30-50h o których mowa to nie jest pocie piwka tylko zapier.... od 9-23 przez 2-3 dni, w smrodzie chemi którą sie bawimy i hałasie maszyn do polerowania.... jak wracasz z garażu nie chce się nic poza spaniem :), a jeszcze zostaje tzw. KNOW HOW co w tej zabawie jest równoważne z zasobem posiadanego sprzętu który kosztuje swoje :( przykladowo pad starcza na ok. dwa auta 60zl (trzeba ich mieć z 10 pracując we dwóch :), maszyna 2200plnx2 itd... malutka paczuszka z kosmetykami 300-400zl, duża paczka 2000pln :)

Wracając stawka nie jest tania ale i usługa nie jest dla każdego nie oszukujmy sie... dla każdego jest bezdotyk za ''5zl''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusiak11 , dobrze to ujołeś ,

a Ja bym dodał jeszcze że :

po każdym dniu pracy trzeba wyprać - mikrofibry i pady ( czas i koszt dodatkowy)

A jak ktoś jeszcze nie tyrał z polerką przez tyle dni -

to może się spodziewać tzw zakwasów danych mięśni ciała.

Ja na codzień pracuję z maszynami budowlanymi (Hilti ,Makita) ,ale odczuwam tą prace za każdym razem.

Fachowiec -musi się cenić aby mógł się rozwijać i poprawiać jakość usług.

Wiedza -Griffa i Gusiak-a11 - jest poparta wieloletnimi doświadczeniami ,

a bez zainwestowania w środki które zostały przetesowane to tej wiedzy by nie mieli .

A to kosztuje nie małe pieniądze i za to się płaci .

Oddajesz im auto i możesz spokojnie czekać na efekt .

Ja zdecydowałem się uczyć od najlepszych i wiem teraz że przeskoczyłem epokę dzięki ich wiedzy,

i zaoszczedziłem przez to kupe kasy , czasu i nerwów.

Zanim bym doszedł do tej wiedzy , to bym kuźwa osiwiał prędzej - he he

Edytowane przez sector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba troszeczkę tez zaraziłem :) kupiłem zestaw 3m z padami (3 korkowy) do tego wosk collinite oczywiscie z polecenia zrobiłem swoje a6 jakies 10h i efekt powala, teraz juz 2 auta w kolejce czekaja bo się ludziom spodobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba troszeczkę tez zaraziłem :) kupiłem zestaw 3m z padami (3 korkowy) do tego wosk collinite oczywiscie z polecenia zrobiłem swoje a6 jakies 10h i efekt powala, teraz juz 2 auta w kolejce czekaja bo się ludziom spodobało :)

No to gratki nowego Hobby - Jak możesz to wklej tutaj fotki twojej pracy .

A te 10h poświęciłeś na :

mycie auta + glinka itd ?

czy

jeden korek 3m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 korki i wosk mycia nie licze, ale dodam , ze ja niemialem jakiejs tragedi po prostu chciałem uzyskac jaki kolwiek inny efekt niz po samym wosku i oto mi wlasnie chodziło, zobaczymy inne auta, wszytsko zalezy od tego kto ile che zaplacic

Edytowane przez czaki22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 korki i wosk mycia nie licze, ale dodam , ze ja niemialem jakiejs tragedi po prostu chciałem lepiej zoabcymy inne auta

Ja pierdziu 11 elementów = 3korki z woskiem =10h, to naprawde expres

Obyś się nie zniechęcił do roboty jak trafisz na zajechanego raszpla .

dajesz fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że wykonałeś trzy stopniową korektę, przygotowałeś lakier pod wosk i nawoskowałeś w 10h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale zaznaczam moje auto nie bylo w bdb stanie stanie i mozna by było to zrobic lepiej , czas mialem ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie jestem świerzak ale wiem z doświadczenia ,

że niemożliwością jest przejechać na zielonym korku 3M całe auto w czasie krótszym niż 8h .

a gdzie pozostałe pady.

Zielony K potrzebuje czasu , a tego czasu nieprzeskoczysz -

analizowalem z Griff każdy ruch pada i jego ilość przejazdów - i nie da sie oszukać tej materii.

czaki22 prawdopodobnie przejchaleś serię korków po aucie , bo jak tak piszesz to tak musi być ,

ale porownał bym to do sexu na 30sec- zaliczony ale w kiepskim stylu .

Edytowane przez sector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciez napisałem , ze chcialem uzyskac efekt lepszy niz to co było, a nie perfekcyjny, wiekszosc rys znikneła, nie jest to mlode auto, ani nie ma tez rocznika po za tym przelot mam mały wiec jakiejs tragedii nie było, narazie efekt mnie zadowala z czasem ogarne to sobie na ideał bez najmniejszej ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 korki i wosk mycia nie licze, ale dodam , ze ja niemialem jakiejs tragedi po prostu chciałem uzyskac jaki kolwiek inny efekt niz po samym wosku i oto mi wlasnie chodziło, zobaczymy inne auta, wszytsko zalezy od tego kto ile che zaplacic

Nam z kolegą Griffe potrzeba na taką czynność jak się dobrze uwijamy 1.5 dnia ( jakieś 15-18h w dwóch) oczywiście bardzo dużo zależy od stanu lakieru i jego twardości, licząc że jesteś sam i nie masz doświadczenia powinno Ci to zająć jakieś 30h ale skoro zrobiłeś to w około 10h to nie chciał bym tego oglądać (zapewne nie tylko ja) po dokładnym myciu jak spłyną wypełniacze zawarte w pastach, polerskich....

co do innych samochodów... cieszył bym się że mam sie na czym uczyć skoro ktoś chce powierzyć Mi swoje auto, skoro dopiero zaczynasz a nie od razu ile ja na tym zarobie....

Ja przez około rok pracowałem za free ciesząc sie że mam sie na czym uczyć :) bo swoje samochody szybko sie ''skończyły'' ...

ale życzę Ci powodzenia i jak najmniej wpadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sector, Twoja praca i zaangażowanie naprawdę godna podziwu, Ja zajmuję się dodatkowo praniem aut, w Tym roku wyprałem ich ponad 50.
Głównie pod handlarzy, itp. Również lubię to robić, ale detaling to już wyższa szkoła jazdy, zagłębiam się w temacie stopniowo.
A dotychczas myślałem, że takie pedantyczne podejście do kosmetyki auta, to po prostu tylko Moje zboczenie. Dobrze jest znaleźć ludzi

tak samo pozytywnie zakręconych, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na myjni u kumpla (porozmawiać)

...Gość podjechał i zachwalał automatyczne myjnie ze szczotkami bo gdzieś tam był i twierdzi że rewelacja .

Jak mu powiedziałem że jest w poważnym błędzie i starałem się wytłumaczyć dlaczego .

To nie chciał słuchać i stwierdził że " na cholerę dbać tak o auto jak i tak je kiedyś sprzeda ."

Spytałem się tylko - a kto kupi takiego hebla porysowanego ?

I się skończył dialog - :P , gość sobie poszedł .

Może jedni dbają przesadnie - ale niektórzy wcale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...