Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Audi A4 1.8T Quattro Avant


waasik

Rekomendowane odpowiedzi

Drogą wymiany stałem się wczoraj posiadaczem bardzo uroczego "strucla", audi dość długo stało w komisie od którego kupiłem, swoją drogą dziwie się, że nikt go nie kupił, cena korzystna, a wyposażenie bardzo dobre. Auto miało dzwona (prawy przód), ze wstępnych oględzin, wymieniona jest przednia szyba i przednia pasażera, zmieniono również deskę rozdzielczą, za pewne po wystrzale poduszki pasażera, docelowo o ile będzie to możliwe będę chciał zmienić dechę na taką z poduszką. Karoseria była lakierowana, dwa ogniska rdzy: na drzwiach i tylnej klapie, pod maską wsio na swoim miejscu, spawy/zgrzewy wyglądają na fabryczne. Mimo wszystko myślę, że było warto : )

A więc:

-Audi A4 Avant

-Rok: 2001

-1.8T [AJL] 180KM + Quattro

-Pakiet sport o ile się nie mylę

- kolor: LZ9W

Wyposażenie:

-2x el. szyby

-centralny zamek

-tempomat

-el. lusterka + podgrzewanie

-podgrzewane fotele + el. lędźwie

-przyciemnione szyby

-klimatronik

-xenon + spryski

-zawias 1BV

-koło 17"

W planach min:

- na początek pakiet startowy (olej, filtry, rozrząd)

czujnik prędkości

- polerka (jeśli nie da się nic wyciągnąć to w przyszłości malowanie)

-naprawa zderzaka od Ski

-zmiana głośników

- prawdopodobnie jakiś program w okolice 200KM

instalacja gazowa

- na przyszły sezon będę szukał 18'tek

- heble 312mm

- może delikatna gleba

I generalnie na pewno coś jeszcze wymyśle, może lotka od S4 na klapę i na pewno reanimacja zderzaka od Ski bo jest zmęczony

Na razie wrzucam jedną fotkę z rana. Po umyciu, prze polerowaniu pochwale się większą ilością zdjęć : )

ryw2jg2o.jpg

Edytowane przez waasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje zakupu.Bo tez sie nad nia zastanawialem ;) Przepływomierz byl do wymiany i cos ze sprzegłem o ile dobrze pamietam, zajmij sie nia i niech sluzy jak najdłuzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi już po pakiecie startowym, zmienione:

- pompa wody (dolz)

- pasek od pompy wody (dayco)

- pasek rozrządu (continental)

- rolka, napinacz (ina)

- olej Motul 8100 X-Cess 5W40

- czujnik prędkościomierza

Następny wydatek to prawdopodobnie instalacja gazowa, powoli zaczynam odkładać

Przeleciałem trochę nadwozie politura Sonaxa, prezentuje się nie najgorzej : )

DSC_0263a_zps940c78a2.jpg

DSC_0271hdr_zps5bc56e50.jpg

DSC_0264_zpsac4336c4.jpg

Mam pęknięta sprężynę z tyłu z prawej strony, myślę nad kupnem używki ew. 2szt. tyłu. Może ktoś poratuje? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut beretem mam do Ciebie : D, jak odkuje się z finansami to pewnie zacznę kombinować : ))

Jak na razie coś tam się odpycha

Edytowane przez waasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna chata, jakbym swojego widział! :D
Zdjęcia tych kółek w macie mi się przydadzą, bo na przyszłą zimę będę odświeżał swoje, tylko planuję rant pozostawić świecący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna już zmieniona, w końcu auto stoi równo, trochę powalczyłem ze zmianą ale koniec końców się udało.

Znajomy podpiął się VAGiem, wisi mi błąd o niskim ciśnieniu doładowania, już nie pamiętam dokładnie jak to szło...

A na wiosnę zdecydowanie muszę kupić jakieś 18'tki, a obecne 17'' zostaną na setup zimowy

DSC_0271hdrfelga_zpsb642b4ef.jpg

Edytowane przez waasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: LPG On Board :banan:

- jednostka STAG-4 Q-BOX

- reduktor AC R01

- wtryski Hana h2000

- zbiornik w koło 55L

- faro 8mm

Wrażenia pozytywne, a będą jeszcze lepsze gdy pojadę zatankować : D, mam nawet wrażenie, że na lpg silnik pracuje kulturalniej niż na pb

Audi obecnie na setupie zimowym : (, w międzyczasie próbuje opchnąć stare koła żeby poszukać jakąś fajną 18" na lato

DSC_0589_zpsf0929cc6.jpg

DSC_0583_zps08336431.jpg

DSC_0436_zps6392948b.jpg


Przyszła wiosna a z nią setup letni dzięki czemu wziąłem się za zapuszczone hamulce, imprezę sponsoruje Ferodo

Wizualnie zmiana na +, jeśli chodzi o skuteczność to co bym nie założył byłoby lepsze od starych hebli : )

DSC_0024_zpscxr6fp1y.jpg

DSC_0026_zpszqjoqzdm.jpg

DSC_0027_zps4zx8z9gf.jpg

Na razie koła zostają takie jakie są, dużo jeżdżę po mieście, często służy mi do pracy więc 18" szybko bym zajeździł od krawężników.

Myślę nad malowaniem zacisków, po głowie chodzi mi pomarańczowy/fioletowy/zielony na co się zdecydować? :whistling:

Edytowane przez waasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj żeliwnych zwrotnic od S4B5, pasują P&P do Twojego auta.

pozwoli Ci to na zwiekszenie przednich hamulcow na 320mm i więcej.

Tyl tez z S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, rozważałem opcje swapa na 320, ale z racji ograniczonego budżetu zdecydowałem się na 312, myślę że mi wystarczy : )

Bat na dach kupiony, teraz na pierwszy plan idzie przedni zderzak i przy okazji popękane nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę nad malowaniem zacisków, po głowie chodzi mi pomarańczowy/fioletowy/zielony na co się zdecydować?

Klasyka, tylko klasyka - Czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo okazyjnie zakupiłem gwint FK, wymieniłem nakrętki, oczyściłem gwinty i wrzuciłem na auto:

Początkowo wyglądało tak:

4hb7szw9.jpg

7ch2r96h.jpg

sgq8egbn.jpg

Doszły dystanse 15MM na stronę przez co musiałem trochę podnieść auto bo obcierało przy nierównościach i szybszych zakrętach, więc finalnie prezentuje się tak:

max9gqk7.jpg

gr6erwpm.jpg

Wpadł też czarny grill i trochę symetrii po stronie pasażera:

bszrqwlr.jpg

py44dxmx.jpg

Teraz czas na zderzak i polerkę..


Auto wróciło od lakiernika, ogarnięte doły drzwi, zderzak i ogniska rdzy : ), widziałbym tu strasznie czarne bixy i jakieś fajne koło ale to pewnie na nowy sezon.

2oT3BH2.jpg
2fJXoXl.jpg
ooGygV4.jpg
ifxJcYC.jpg
xYR5KZT.jpg

A do środka zawitał wskaźnik doładowania defi:
dClqXDd.jpg

-----------------------------------------AKTUALIZACJA 10.2016r.---------------------------------------------------

Audi zmieniło trochę look, czy na + oceńcie sami ; )

-zderzak polift + dokładka cupra

-koła 19x8,5 + 225/35 + dystans 15mm

-gwint po regeneracji

-hamulce tył S4 256

-dekory carbon 5D

-wymieniona deska

-dołożone el. szyby z tyłu

-wygłuszone drzwi x4

Do tyłu wpadnie prawdopodobnie zderzak S4 polift który czeka w garażu, do tego progi Omega i lotka RS

35drdG8.jpg

O8RUjlE.jpg

ciHY4lD.jpg

rilqdRZ.jpg

OBey0ph.jpg

Edytowane przez waasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie na tych 19nastkach wygląda.

Kolego,kiedyś wyczytałem na yt pisałeś pod filmikiem przyspieszenia twojego AJL ze miałeś taki problem żeby przyspieszyć musiałeś odjąć gazu i znów dać by było czuć ze przyspiesza w ogóle. Cxy ten problem rozwiązałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto :) Sam idę w podobnym kierunku... Koła bardzo fajne, ale powiedz szczerze, nie uprzykrzają Ci codziennej miejskiej eksploatacji auta?? Bije się z myślami 17", 18" czy 19" na nowy sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i wychodzi na to że problem nie występuje tak jak wcześniej, możliwe ze to zasługa kata, wcześniejszy był rozwalony a na downpipie auto odżyło.

Wpadł zderzak tył od Ski, przy okazji założyłem magnetyczny czujnik parkowania ale ch.... to dziadostwo :decayed:

HGViDGk.jpg

HHy1oME.jpg

6WEP7QN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...