Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie silnik BRB


kulmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od około 2 miesięcy jestem właścicielem a4 b7 z 2007r. 1.9 tdi z DPF (oznaczenie brb)

Chciałbym Was zapytać jak jest u Was ze spalaniem.

przez te dwa miesiące zrobiłem około 5 tyś km. (Głównie dojazdy do pracy 27km z czego 20km to autostrada)

Średnia z tankowań wychodzi na poziomie 6,8 litra przy spokojnej przewidywalnej jeździe autostrada max 100km/h bez gwałtownych przyspieszeń. Brat ma podobny silnik w swoim b5 także 115 u niego spalanie waha się od 5,5 do 6,5 w trasie przy prędkościach do 150-160 km/h.

Czy to jest normalne takie spalanie w tym modelu?

W serwisie audi zrobili pełną diagnostykę i nie stwierdzono żadnych błędów.

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,8 to trochę duzo jak na taka prędkość. Ja ma praktycznie ten sam silnik w b6 ale bez dpf i dlatego oznaczenie bke. Mi przy takiej jeździe pali 5-5,5.

Filtry masz czyste? Przeplywka ok? Egr? Jak z mocą? Wchodzi w tryb awaryjny?

W jakim stanie dpf?

Janusz

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,8 to trochę duzo jak na taka prędkość. Ja ma praktycznie ten sam silnik w b6 ale bez dpf i dlatego oznaczenie bke. Mi przy takiej jeździe pali 5-5,5.

Filtry masz czyste? Przeplywka ok? Egr? Jak z mocą? Wchodzi w tryb awaryjny?

W jakim stanie dpf?

Janusz

Janusz, dzięki za odpowiedź,

Przy zakupie był robiony duży serwis w audi: filtry,olej, rozrząd itp. Z mocą jest ok, nie ma żadnych spadków ani nie wpada w tryb awaryjny. Co do EGR nie widzę żeby kopcił albo żeby obroty falowały. Robili mi pełną diagnostykę w audi i nie było żadnych błędów. W przyszłym tygodniu mam termin u nich (auto na gwarancji), dlatego pytam innych jak ze spalaniem, żeby później przy nich nie wyjść na idiotę że dramatyzuje z tym spalaniem. Chce żeby mi szczegółowo posprawdzali wszystkie bloki silnika dpa-fa i pozostałe rzeczy, bo to jest trochę nie normalne. Samochód można powiedzieć że na dotarciu 130tyś km serwis do końca audi w niemczech.

Edytowane przez kulmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,8 to za duzo na bank. Tyle może palić jadąc 140-160 z częstymi przyspieszeniami. Moim zdaniem coś jest nie tak jak trzeba w twoim silniku, a to dobry silnik ostatni 1.9 w a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od posprawdzania , czy nie blokuje któryś z zacisków hamulcowych i ciśnienia w oponach :hi:

Potem dopiero weź na tapetę motorówkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klumen, mam takie samo BRB z 2007r sedan. z DPF

Na trasie Katowice-Chorwacja wyszło mi 5,4

Teraz na oponach 235/45/17 średnie mam 5.7 - 6.0

Żeby mieć takie jak mówisz to muszę trochę poszaleć, po mieście gonić często przyspieszać choć większego jak 6.6 na Fisie nie miałem jeszcze.

Zapomniałem dopisać. Na Chorwację jak jechałem było 116KM pod maską a od maja tego roku mam chipa na ok 137 KM i spalanie w okolicy 5.6, góra 6 litrów w trybie mieszanym.

Edytowane przez vito A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klumen, mam takie samo BRB z 2007r sedan. z DPF

Na trasie Katowice-Chorwacja wyszło mi 5,4

Teraz na oponach 235/45/17 średnie mam 5.7 - 6.0

Żeby mieć takie jak mówisz to muszę trochę poszaleć, po mieście gonić często przyspieszać choć większego jak 6.6 na Fisie nie miałem jeszcze.

Zapomniałem dopisać. Na Chorwację jak jechałem było 116KM pod maską a od maja tego roku mam chipa na ok 137 KM i spalanie w okolicy 5.6, góra 6 litrów w trybie mieszanym.

Dzieki za info, czyli jest cos nie tak.

Ja jezdze na na standardowych 205/55/16

Ostatnio jak jechalem do Polski przy tempie 150-160km/h bez gwaltownych przyspieszen, plynna jazda 7,6l/100 srednia z tankowania do pelna nie z fisu.

Zacznij od posprawdzania , czy nie blokuje któryś z zacisków hamulcowych i ciśnienia w oponach :hi:

Potem dopiero weź na tapetę motorówkę :decayed:

Dzisiaj sprawdzilem i jest wszytko okej. Podnioslem go, nie ma zadnego tarcia kolo sie normalnie tocza. Tarcze maja podobne temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żeby mieć takie jak mówisz to muszę trochę poszaleć, po mieście gonić często przyspieszać choć większego jak 6.6 na Fisie nie miałem jeszcze.

W to max 6,6 po mieście to nie bardzo chce mi się uwierzyć, z litr więcej to tak. Autko ciężkie jest więc każde przyspieszanie (a w mieście inaczej się nie da) trochę ON pociągnie z baku. Na trasie to i u mnie przy spokojnej i stabilnej prędkości rzędu 110-120 km/h sporo poniżej 6 jest.

Od siebie zaznaczę że duży wpływ na spalanie (pokazywane na fis) ma ustawienie kąta wtrysku w grupie 004 chyba, miałem na 0 i fis pokzaywał sporo więcej niż po przestawieniu na -1. Na dalsze eksperymenty nie mam czasu więc narazie mam tak ustawione, odczucia z jazdy takie same jak dla "0", czy prawdziwe spalanie a nie z fis-a mniejsze to nie wiem, nie sprawdzałem przed zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zrobiłem 'test' na najniższe spalanie. Jechałem w 90% na trasie ze średnią prędkością +/- 110 km/h.
Na pełnym baku zrobiłem (do zapalenia się rezerwy) dokładnie 935 km. Po przeliczeniach wyszło mi coś ok. 6.4 ON / 100 km.
Dodam jeszcze: opony nowe, 205/55/R16, ciśnienie 2.2 bara, całą drogę w samochodzie tylko 2 osoby + walizka.

Z tego co wyczytałem w komentarzach wyżej - coś jest na rzeczy.
Od czego zacząć sprawdzanie?
DPF jest ale zapchany, wyłączony sterownik. EGR jeszcze nie czyszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem spalanie z FIS-a.Mam 6,5 l średnie z 10.000 km,ale wydaje mi się,że po zatankowanych litrach pali trochę więcej.Dzienny przelot to około 240 km,z tego 190 a4-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem spalanie z FIS-a.Mam 6,5 l średnie z 10.000 km,ale wydaje mi się,że po zatankowanych litrach pali trochę więcej.Dzienny przelot to około 240 km,z tego 190 a4-ką.

A przy jakich prędkościach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę ci napisać o swoim, mam 1,9tdi brb 116 tdi z dpf, przebieg podobny bo 134 kkm (100% pewny bo od Audi prosto kupiony jak używany tj. dasweltauto.at), i na pełnym baku raz przejechałem 1300 km a po mieście to 900 zrobi lekko. Spalanie rózne zależy jak noga leży, FIS pokazuje od 5,8 do 6,6 i 6,8 a nawet 7,5 - tak naprawde nie wiem ile bierze, klima zawsze przewaznie chodzi. Ale 1150 km zawsze jest w 90% a 1300 to trasa zrobi na 99%. Dpf wypala mi sie caly czas normalnie bez zadnych problemów, z tego co mówili w Audi co około 800 km (nie wiem dokładnie kiedy, bo nie wyswietla sie zadna kontrolka), ale autko smiaga w wiekszosci po autostradach 90% a reszta to miasto i wioski itd. Jedz do salonu Audi, i tam zaraz ci wszystko sprawdza, albo koledzy z forum ci pomoga i podpowiedza co mozesz sprawdzic i sam zrobic. Ja niestety sie tak nie znam, i gdybym miał jakiekolwiek problemy to odrazu oddaje do serwisu Audi (z tym ze mam sprawdzonych ludzi) bo czesto robia na odpie ... nawet i w tak słynnym ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...