Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolno schodzi z obrotów


A4Arturr

Rekomendowane odpowiedzi

A co to tym razem za usterka. Po wysprzęgleniu obroty zawieszaja się i po chwili opadają. Nie jest tak za każdym razem ale często.

Sprawdzałem czujnik pedału sprzęgła pracuje dobrze rozbierałem go też wszysko jak na oko jest ok. Przepustnica raczej czysta bo zagladałem tam miesiąc temu. Może jakieś lewe powietrze lub niewłaściwy sygnał z pedału gazu do przepustnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lapie lewe powietrze na kolektorze...

Sprawdz tez vag-iem czujnik polozenia przepustnicy, czasami styk lubi sie ubrudzic i podaje opoznienie.


Zapnij vaga, zrzuc bledy, zrob logi, obadaj weze i dolot. Tak to mozna wrozyc z fusow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej.Jest on pod kolektorem ssącym w gumowym trójniku.Ma on w jedną stronę powietrze przepuszczać a w drugą nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę właśnie tym tropem. Po sprawdzeniu ezektora okazało się że jest niedrożna cienka końcówka. Całkowicie zatkana. Udało mi się to przedmuchać ale postanowiłem kupić nowy ( ASO 126zł) i jak później okazało się w nowym lżej puszcza powietrze. Na chwilę obecną jeżdżę jeszcze na starym ezektorze bo przy okazji chciałem na ślepo wymienić właśnie ten zawór w trójniku tzw śrubę odpowietrzającą skrzynie korbową. Wiem że jest tam kiepski dostęp bo wyciągałem kiedyś ta rurkę metalową odmy i może jednak odpuszczę tą wymianę . Pytanie czy można sprawdzić ten zawór odpowietrzający bez demontażu ? Kiedy ma puszczac dmuchając czy przy zasysaniu?

Czy ezektor może mieć wpływ na obroty?

Jeśli będzie dzirura w dolocie to chyba objawy byłyby nieprzerwanie .a tutaj jest też prawidłowa praca,

Edytowane przez A4Arturr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w 1.6 a wiec czekam na relacje kiedy problem zostanie rozwiazany.

Dokladnie skacze okolo 500 obrotow wiecej przy zmianie biegow.

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...