Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz


mati95115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna przepływomierza i teraz zastanawiam się nad oryginalnym używanym a regenerowanym. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Jak sprawują się te regenerowane przepływki nie padają po roku czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom z tej strony chciałem zamówić http://www.motokram.com.pl/katalog/a_5_4731_15507/258/AUDI_A4_(8E2,_B6)_(2000.11_-%202004.12)%202.0_(2000.11_-%202004.12%20130_KM)/Uk%C5%82ad_dolotowy/Przep%C5%82ywomierz_masowy_ilo%C5%9Bciowy.html


Jednak zdecydowałem się na używany oryginalny. I teraz mam jeszcze pytanko czy od 1.8T tez będzie pasowała przepływka do ALT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz :)


Panowie kupiłem przepływke od 1.8T zrobiłem logi i trochę mi się wyniki nie podobają bo bardzo skaczą? Proszę o zdiagnozowanie czy tak mam być czy po prostu ją oddać i powiedzieć żeby mi inną dali?

Pomiar zaczyna się od 50 sek.

http://vaglog.pl/log_191885.html

Prosze o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz inwestujesz w nową przepływkę to dlaczego nie kupujesz dedykowana po numerach do 2.0? od 1.8t nie bedzie pasować, odczytaj numer ze swojej starej oryginalnej jesli to bosch i po tych numerach niech Ci dobiorą może być regenerowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kupiłem używaną dałem 150 zł na szrocie nie mieli od ALT.


To jutro im ją oddam.


Witam kupiłem oryginalny używany przepływomierz od ALT ale coś mi się wydaje ze trochę wyniki nie takie ;/

http://vaglog.pl/log_192139.html Pierwszy pomiar benzyna a drugi od 148 sek na LPG

Dodam jeszcze ze ta przepływka jest taka trochę od oleju jak mogłem tak ja wyczyściłem ale wkładu nie mogę wyjąć bo jest zaplombowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywek tego typu sie nie czyści , jeśli zabrudzona jest płytka pomiarowa to nic z tym nie zrobisz. Nie kupuje sie urzywek ,jak już to inwestujesz w regenerowany . Trochę to kosztuje ale przynajmniej masz pewniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływkę kupiłem za 60 zł, na pewno więcej pokazuje niż ta co była, na razie nie mogę sobie pozwolić na wydatek rzędu ok 350 zł.

Dlaczego uważasz ze się nie czyści? Jak byłem u znajomego mechanika pierwsze co powiedział na temat przepływki to zęby ją wyczyścić a jest on naprawdę dobrym mechanikiem. Swoją przepływke czyściłem mimo to ze wyglądała na czystą niestety nic nie pomogło bo widocznie jest w jakimś stopniu uszkodzona a ta co kupiłem jest trochę zaolejona.

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czysci sie ze wzgledu na instrument pomiarowy. Przeczytaj to powiem szczerze ze jak mialem vw bore to zabieg ten troche pomogl w audi tylko pogorszyl sprawe http://samnaprawiam.com/poradniki-2647-czyszczenie-przeplywomierza-bosch-bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby sie nie czyści ale jest specjalny spray do przepływek którym można usunać olejowy nalot z częsci pomiarowej, tak czy inaczej ta przepływka co masz mierzy już napewno lepiej, jeszcze zrób raz loga na benzynie po kasowaniu błędów 002+033 bo czasy wtrysków mi się nie podobają prawdopodobnie pompka paliwa coś niedomaga też.

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://vaglog.pl/log_192164.html tutaj po czyszczeniu przepływki benzyną ekstrakcyjną pierwszy pomiar na benzynie a drugi na gazie tylko ze zapomniałem zrobić 002+033.

Na gazie jest auto dużo słabsze ale gaz był regulowany na tej popsutej przepławce i może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowałeś błędy przed logiem nawet jak nic nie było? przepływka mierzy ładnie, nawet cofanie zapłonów odeszło w niepamięc :) tylko za długie czasy wtrysków na pb powinny nie przekraczac 16 ms, na lpg tak samo za długie ale tu powinna pomóc regulacja lpg, zrób jeszcze 002+033,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak kasowałem. :)

Oki w sobotę jestem umówiony na przegląd gazu to powiem wszystko co i jak i żeby mi wyregulował i od razu zrobię logi :)

Dziękuję za pomoc :)


No niestety pech chciał ze wyskoczył błąd przepływki i co za tym idzie błąd mieszanki ale dziwi mnie to ze nie zapaliła się kontrolka check. No ale przepływke zostawmy w spokoju bo uzbieram na regenerowaną żeby mieć święty spokój.

Ale gorsza sprawa katalizator, wydajność poniżej progu ;/ możliwe jest to ze przegrzałem kata przez zrobienie logów 4 razy pod rząd ?

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność katalizatora poniżej progu czyli najprawdopodobniej błąd 16804 pojawiał się już w wielu ALT m.in: w moim. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że kat ma swoje lata i przebieg i dostaje po d*pie bardziej niż w innych autach które oleju nie biorą. W tamtym roku dzwoniłem do ASO zapytać z czystej ciekawości ile kosztuje nowy katalizator- odpowiedź 4500zł i trzeba oddać swój używany przy zakupie. Mój sposób (zapożyczony od benyA4) i jeszcze kilku innych osób na pozbycie się błędu i kontrolki CHECK to montaż emulatora pod drugą sondę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowałem błąd zobaczymy czy wróci narazie 150 km przejechane i check nie świeci jutro podepnę się kompem i zobacze jeszcze raz .

A własnie jeszcze robiłem test kata bodajże w 043 grupie nacisnąłem hamulec i gaz do oporu obroty podniosły się ładnie na 1800 temp kata ok 530* ale test nie chce się wykonać jakieś błędy wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast samego katalizatora co wrzuciles?

Katalizator zostaje na swoim miejsce. Masz dwie sondy- jedną przed katalizatorem i drugą za. Wykręcasz drugą sondę, a w jej miejsce wkręcasz emulator i potem w emulator z powrotem wkręcasz drugą sondę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Maciek. Ja miałem problem z Katem. Walił na Fisie błąd średnio co 200km. Jak mi kolega Waskivw wkręcił tulejkę, w kwietniu (jakoś tego czasu), to dopiero w tamtym tygodniu się m i Check zapalił. Zrobiłem więc około 8tys.km przez ten czas.

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...