Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca pompy


blackp7

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wspomaganiem jest wszystko ok, nie zacina lekko chodzi nie ma objawow niesprawności.Na postoju Denerwuje mnie narastajaca głośa praca pompy, przy dodawaniu gazu i nawet lekkim skręcie. Na wolnych obr. jest ok. Pompę słychać w określonym przedziale obrotów najbardziej na postoju. Płyn czysty,wymieniony układ drożny, kupiłem 2 pompę to samo. Miał ktoś z was koledzy podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to pompa? Ta druga to używka, zamiennik, czy nówka ori?

Ja u siebie też stawiałem na pompę, bo miałem dziwne odgłosy na postoju, ale moim zdaniem to łożysko na sprężarce od klimy. Sprawdź, czy jak włączysz klimę, to problem nieco ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waż jest org., kurde to raczej pompa bo brzęczenie jest w momencie ruszenia kier. tyle, że na wolnych nic nie slychac, można kręcić ile sie chce i cisza.To samo ok 1100obr/min i już brzęczy, jakby była zapowietrzona. Jak kierownica prosto ok minimalnie w prawo lub lewo brzęczy nie jakoś głośno sle słychać. Może gdzieś dostaje się powietrze do układu, lub wąż zasilający jest niedokońca drożny. Pompę rozbierałem, ta druga dla porównania też, czyściłem brak śladów zużycia, nowa to koszt 800zł....to ta z kołem wprasowanym. ..może piprostu te pompy tak głośno pracują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trochę ją słychać ale przy obciążeniu... u znajomego też głośno chodził ( w między czasie wymienił dwie pompy i dalej to samo)wadliwy okazał się właśnie wąż. Dorabił mu jakiś fachura który zajmował się zakuwaniem węży itp. W końcu pojechał na szrot i kupił ori i problem zniknął (co ciekawe dorabiany był prawie identyczny jak oryginał :blink:) z tym wspomaganiem ogólnie to są niezłe jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tez stawiam na węża, wydaje mi się, że do tej pompy musi być waz z zaworem oryginalnie wtopionej na srodku weza...mam taki wąż w wolnej chwili zmienie go i dam znac jaki efekt...

Jednak problemem okazała się pompa, zmieniłem na używkę i jest względnie. Nie idealnie, minimalnie ja slychac na postoju ale w porównaniu do poprzedniej jest niebo a ziemia. Stara pompę rozbierałem, czysciłem nie stwierdziłem śladów zużycia a mimo to wyla. Podejżewam zawór cisnieniowy w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu więx zapytam tutaj. Czy pompa z a6 c5 podejdzie do a4 b6. Ze zdjec rożni się króćcem zasilającym pompę, a w sumie kierunkiem jego "zwrotu". Czy da się go obrócić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli kupujesz to szukaj odrazu do a4 szkoda nerwów i roboty pózniej. Tym bardziej że jest kilka rodzajów węży do danej pompy. Polecam zakup nowej na allegro ceny są już przystępne. Za używkę dasz 200 a za 380 kupisz juz nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do asn silnika używka 300 około, a za 350 nową wydaje mi się że nie będzie jakaś super. Od a4 też mają kroćce z różnych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem jak założyciel wątku, słyszalne jest brzęczenie przy skręcie i delikatne stukanie, płyn wspomagania delikatnie się pieni. Jakieś 2 miesiące temu przerabiałem temat z sitkiem w zbiorniczku płynu wspomagania, które się poluzowało i płyn strasznie się pienił a pompa chodziła bardzo głośno, w tej sytuacji jest taki sam odgłos lecz z mniejszym natężeniem. Wspomaganie chodzi bez zarzutu. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna to padajaca pompa. Możesz spróbować wymienić płyn to ją troszkę wyciszy na jakiś czas. Pompy w vag mają to do siebie że często szumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie moja pompka dopóki sie nie rozgrzeje wydaje takie dzwieki , gdy nie skrecam jest to chrobot w momencie skrecania piski jak na filmiku. Mimo tych dzwiekow wspomaganie pracuje normalnie a gdy sie rozgrzeje wszystko cichnie. Myslicie ze to kwestia oliwy czy juz pompeczka do wymiany???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem ze slychac pompe... wymienilem plyn ale dalej ciezko chodzi. Da sie normalnie skrecac ale jak wsiade do innego auta to roznice czuc w rekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem od rana ze slychac cos prze okolo 5 min i pozniej cisza przez caly dzien dopiero po okolo 4 godzinach jak nie smigam to cos slychac ze grechocze bez krecenia kierownica,bedzie to pompa wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...