Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana czujnika advanced key


AnnYa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak na razie po zakupie audica nie sprawiła mi żadnych kłopotów poza niedziałającym czujnikiem advanced key (tylne lewe drzwi)

Czujnik kupiony, przymierzam się do jego wymiany.

I moje pytanie, czy ktoś z Was robił to kiedyś? Czy trzeba rozbierać tapicerkę, żeby się do niego dostać, czy też można dostać się do niego od strony klamki zewnętrznej (osłania go tylko zewnętrzna obudowa klamki)

z góry dziękuję

ten oto czujnik: http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/mCOY4otSy376gy6Pu2j27cg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba demontować tapicerki! Jak otworzysz drzwi z boku jest taka zaślepka, pod nią jest śruba (chyba torx 20) odkręcasz i i wyciągasz element klamki. czas operacji wymiany dla wprawionych :decayed: ok 20min. jak będziesz przejazdem przez moje miasto to zapraszam, to wymienimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie czujnika klamki wylecial mi taki czarny plastik w ktorym jest zamocowana sruba dzialajaca jako rozporka. Ktos wie jak to z powrotem wlozyc.

2798636900_1420537343_thumb.jpg

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez simon80bl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie czujnika klamki wylecial mi taki czarny plastik w ktorym jest zamocowana sruba dzialajaca jako rozporka. Ktos wie jak to z powrotem wlozyc.

2798636900_1420537343_thumb.jpg

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Jest to uchwyt który podtrzymuje/ dopycha zamek. Wyskoczył ci on z boku czy z frontu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie czujnika klamki wylecial mi taki czarny plastik w ktorym jest zamocowana sruba dzialajaca jako rozporka. Ktos wie jak to z powrotem wlozyc.

2798636900_1420537343_thumb.jpg

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Jest to uchwyt który podtrzymuje/ dopycha zamek. Wyskoczył ci on z boku czy z frontu drzwi

Wpadł mi do środka drzwi (musiałem sciągnąć tapicerkę drzwi tylnych, żeby go wyciągnąć), ale jak go z powrotem włożyć to już nie wiem - męczyłem się jakąś godzinę i nie dałem rady :(

Edytowane przez simon80bl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymontować cały uchwyt klamki, mi jeszcze nigdy to ustrojstwo nie wypadło :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie , gdzie dostane takie czujniki do klamek , najlepiej te poprawione zalane plastykiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2016 o 15:00, peter22 napisał:

panowie , gdzie dostane takie czujniki do klamek , najlepiej te poprawione zalane plastykiem ??

Kupiles kolego? Tez szukam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem kupię jeden zmienię i mam magika na miejscu co lubi naprawiać takie rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyjmowalem , ale poprawione to te continentala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem u siebie czujniki i teraz taka informacja 8K0 zmienił się na 4G8 Wiec czujniki pasują od a6, a7 . Ja właśnie takie wsadziłem i wszystko ładnie działa . Okazało się ze w przednich prawych już był wymieniony na taki właśnie nowy 

IMG_4785.jpg

IMG_4786.jpg

IMG_4787.jpg

Starego typu pękają i do środka dostaje się woda w wyniku czego przestają działać 

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówisz bo tez wymieniłem.  W kazdej nie dzialajacej byly popękane te gumy na czujniku. Nowe jakością do starych to przepaść. Choć mialem problemy z wymiana pierwszego czujnika( musialem sciagac tapicerkę):decayed: ale koledzy pomogli i wszystko w piec minut potem siadalo:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy jezeli wszystkie klamki mi szwankuja to mozliwe jest ze to np. przez jeden niesprawny czujnik czy trzeba wszystkie wymienic? Po podlaczeniu do kompa wyjdzie ktory jest trafiony? Czy po zalozeniu nowego czujnika trzeba zmienic cos w komputerze? I ostatnie pytanie znalazlem takie czujniki na allegro ale numery sa np. z koncowka A czy B albo w ogole bez literki. Jaka jest roznica? Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...