Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup auta w Niemczech na handel


WhyMe?

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Zbieram informacje dotyczące zakupu auta używanego w Niemczech i sprowadzenia pojazdu do kraju w celu sprzedaży. Mam wiele różnych pytań ale chciałbym konkretnie rozwiązać jedno z nich. Jak to z podatkiem VAT? Kiedy przywiozę auto do kraju muszę zapłacić za nie podatek w urzędzie? Mimo tego że auto będzie dopiero zarejestrowane przez nowego właściciela. Tak naprawdę bym był tylko pośrednikiem, ale jak to się przekłada w praktyce :huh:Wszystko działa jako osoba fizyczna, brak założonej działalności gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz uwzględniony na jakiejkolwiek umowie to nie musisz, ale czy uda Ci się niemca namówić na taki zakup?

Wiele firm które sprowadzały auta były zarejestrowane na tak zwanego "słupa" i nie płacili oni żadnych podatków... Sprzedali kilka, kilkanaście aut i firmę zamykali, po czym otwierali kolejną na nowego słupa - nawet jakaś afera z tego wyszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem że podatku vat nie ominę. Tylko teraz pytanie, w jakiej wysokości to będzie podatek? Mowa tu o podatku w wysokości 3,1% za samochód o pojemności nie przekraczającej 2000 cmm? Czy jest to jakaś inna forma podatku typu 23%?


Znalazłem takie coś w sieci.

Urząd skarbowy. Tu udajemy się po zaświadczenie o niepodleganiu obowiązowi opłacenia polskiego podatku VAT. Oczywiście zakup sprowadzonego auta przez osobę prywatną nie jest opodatkowane VAT-em, ale urząd skarbowy musi to formalnie potwierdzić i za tę przyjemność pobiera opłatę w wysokości 160 zł.

Chyba tylko taki podatek muszę opłacić. A co w tym momencie z akcyzą? Trzeba ją opłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz tylko w skarbowce 160 zł, + akcyza 3,1 % od auta poniżej 2000 ccm, 18,6% od auta powyżej 2000ccm, 500 za recykling i tak możesz auto sprzedać na kogoś kto je sobie dopiero zarejestruje

Dochodzą do tego koszty tłumaczenia dokumentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że po sprzedaży auta musi zapłacić podatek :naughty: lepszym wyjściem jest dogadanie się z kimś kto ma działalność i przygotuje mu papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega selekt mi wytłumaczył wszystko o co chciałem wiedzieć. Krew mnie zalewa jak widzę podatek na każdym kroku :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że po sprzedaży auta musi zapłacić podatek :naughty: lepszym wyjściem jest dogadanie się z kimś kto ma działalność i przygotuje mu papiery

Nie koniecznie.

Raz na 6 miesięcy może sprzedać jedno auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że za auto w Niemczech zapłacisz cenę brutto i to tam dotknie Cię vat. Gdy masz zarejestrowaną działalność tam kupujesz od firmy auto w cenie netto i to u nas dopłacasz vat. Różnicy nie ma gdy kupujesz od osoby prywatnej na umowę bo czy jako osoba prywatna czy firma płacisz tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby w De kupić bez VATu musiał bys mieć firmę i unijny NIP, jako osoba prywatna płacisz cenę brutto (z VATem) i PL już się on g. obchodzi a w US uzyskujesz świstek że jesteś zwolniony z płacenia tego podatku. Zdaje mi się, że auto możesz sprzedać legalnie na każdym etapie z tym że wszystkie przepisy celne muszą być przestrzegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...