Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia przy otwarciu tylnych prawych drzwi ?


Quattro B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 w wersji S-line z pakietem oświetleniowym, od jakiegoś czasu zdarza się że czasami nie zapala mi się światło w środku na nogi i na zewnątrz przy otwieraniu tylnych prawych drzwi. Nie wiem co może być tego powodem ? Może miał już ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak przy przednich drzwiach. Powodem była uszkodzona wiązka kabli łącząca karoserie z drzwiami (w gumie były przetarte kable które się zwierały). W zależności od stopnia otwarcia drzwi świeciło bądź nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. W moim przypadku były to zimne luty w zamku. Mikrostyk był w świetnej kondycji.

Podepnij VAG i zobacz błędy. Powinieneś mieć usterki o braku możliwości zablokowania i odblokowania drzwi. Dodatkowo, po otwarciu tylnych prawych drzwi pewnie nie zawsze też zapala się lampka podsufitki i nie zawsze pokazuje na FIS info o otwartych drzwiach. Standard w tych naszych B6... :facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo jak kupiłem b-6.brak styku na kostce przy centralnym!

zdemontuj boczek w dzwiach i odepnij kostke z centralnego spsikaj sprej kontactem i powpinaj kilka razy zeby sie styki oczysciły z sniedzi dostana styku i bedzie hulało!

mnie to pomogło i z tyłu i z przodu w dzwiach! działa od kwietnia do teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem Vag-a i jest błąd " 1561 Prawe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte nie autoryzowane " i na Fisie faktycznie nie pokazuje otwartych drzwi :(

Zrobię jak kolega Slawek-jast napisał, a do tego centralnego w drzwiach jest w miarę dobry dostęp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontarz jest w miare prosty tylko to wypiecie kostki jest problematyczne ale dasz se rade! troche czasu i cierpliwosci i ogarniesz to!

u mnie fis nie widział otwartych lub zamknietych dzwi przód i tył prawa strona, nie swieciło oswietlenie pod nogami i w dzwiach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć boczek trzeba zdjąć tą listwę dekor ? Wcześniej miałem B5 tak miałem wszytko ogarnięte że mogłem boczek z zamkniętymi oczami ściągnąć :D

A ten centralny jest gdzieś przy zamku czy zaraz pod tapicerką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz dekor, wyszarpujesz go, pod nim bd miał kilka śrubek. Jedna chyba na dole nie pamiętam ale to zobaczysz ;) wyjęcie zamka za pierwszym razem jest dość problematyczne, ale da się ogarnąć. Polecam odkręcić jedna śrubke torx, albo drobna gwiazdka na dole drzwi która trzyma aluminiowa szynę, wtedy ta szynę sobie odciagniesz do siebie i dużo łatwiej wyciągnąć zamek. U mnie były zimne luty, jak poruszalem kostka było ok, kupiłem drugi zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować drugi zamek, skoro można poprawić zimne luty za darmo...

Jak koledzy wyżej, polecam odkręcić prowadnicę szyby, żeby było lżej. Pamiętaj, aby dobrze złożyć zamek i przed skręceniem go sprawdzić, czy wszystko działa (mam tu na myśli blokadę drzwi od środka, po zamknięciu auta, czy nie otworzy klamką itp. itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zimne luty, przerabiałem to trzech zamkach :) Najgorsze tylne bo trzeba wywalić całe rusztowanie z szybą żeby zamek wydostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zimne luty, przerabiałem to trzech zamkach :) Najgorsze tylne bo trzeba wywalić całe rusztowanie z szybą żeby zamek wydostać :)

nie mów mi że trzeba wyjąć szybę żeby wyciągnąć zamek ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zimne luty, przerabiałem to trzech zamkach :) Najgorsze tylne bo trzeba wywalić całe rusztowanie z szybą żeby zamek wydostać :)

nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zimne luty, przerabiałem to trzech zamkach :) Najgorsze tylne bo trzeba wywalić całe rusztowanie z szybą żeby zamek wydostać :)

nie mów mi że trzeba wyjąć szybę żeby wyciągnąć zamek ? :(
Nie trzeba żadnej szyby wyciągać! Odkrecasz tylko aluminiowa prowadnice (jedna śrubke pod zamkiem) ciagniesz ja do siebie i zamek wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mikro przełącznik będzie ok bo jeśli byłby uszkodzony to zapewne nie działałby centralny w tych drzwiach ? Chyba że się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz go dopiero po rozebraniu zamka, ale na 99% obstawiam zimne luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zimne luty, przerabiałem to trzech zamkach :) Najgorsze tylne bo trzeba wywalić całe rusztowanie z szybą żeby zamek wydostać :)

nie mów mi że trzeba wyjąć szybę żeby wyciągnąć zamek ? :(
Nie trzeba żadnej szyby wyciągać! Odkrecasz tylko aluminiowa prowadnice (jedna śrubke pod zamkiem) ciagniesz ja do siebie i zamek wychodzi.

A mi sie wydawało że jak pociągne mocniej to połamie coś bo bardzo sztywne się to wydawało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek wyszedł z oporem ale wylazł :) Najtrudniej było założyć cięgno od klamki :facepalm:

Faktycznie zimne luty, poprawione i jak na razie działa :)


Mam jeszcze problem w tylnej klapie, oświetlenie otwarcia raz świeci raz nie, rozebrałem popryskałem kontaktem we wtyczce bo była lekko zaśniedziała. Świeciło parę dni i dzisiaj znowu nie świeci :facepalm:

Pytanie czy ten mikro przełącznik jest wymienny w zamku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...