Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b7] dziwny dzwiek przy skrecie w lewo


mravel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas skrecania w lewo (i tylko w lewo), czasem (nie zawsze) słychać dziwne tarcie jak gdyby gumy na sucho.

Kierownica chodzi sprawnie, plyn w normie.

Co sprawdzić i gdzie szukać możliwej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podczas skrecania w lewo (i tylko w lewo), czasem (nie zawsze) słychać dziwne tarcie jak gdyby gumy na sucho.

Kierownica chodzi sprawnie, plyn w normie.

Co sprawdzić i gdzie szukać możliwej usterki?

Hej,

ja mam to samo, taki cichy pisk podczas skrecania a jak się zagrzeje to jest jeszcze gorzej. Wczewsniej było ok jakieś pół roku temu się zaczęło.

Z mechanikiem gadałem i patrzył posłuchał i z końcem tygodnia bedzie działał, powiedział mi że magiel trzeba przesmarować, zobaczymy co z tego będzie, a jeszcze jedno zuważyłem że od momentu jak się zaczęły te problemy to dziwnie czuć jak się dłużej pojeździ to czuć takim przegżanym materiałem.

Jak coś to napiszę co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rownież mam podobnie przy mocnym skręcie mam wrażenie jakby opony nie jechały po asfalcie tylko były przesuwane po nim w poprzek, a i czasem potrafi coś zapiszczeć w środku.

Jakbyście cos wiedzieli na ten temat byłbym bardzo wdzięczny za informacje czego to może być przyczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam to samo przy mocny skręcie w lewo szczególnie zjeżdżając z podjazdu, wzniesienia prawe kolo zachowuje się jak by skakało po asfalcie. Podejrzewam tuleje gumową na dolnym wachaczu i końcówkę drążka a może i nawet coś z przegubem może być nie tak. W tym tygodniu musze to sprawdzić bo teraz doszły jeszcze lekkie drgania kierownicy gdy ja puszcze wpada w wibracje i to przy małych prędkościach zaczyna już od 40 km/h jak byście coś wiedzieli piszcie ja też podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Wrażenie jest jakby koło zamiast się toczyć, szurało w bok po asfalcie, ale dźwięk jest wynikiem jazdy ze skręconymi kołami, a nie samego kręcenia kierownicą. Sytuacja występuje tylko jak ruszam ze skręconymi kołami, jak samochód się toczy siłą pędu, to nie. Też czekam na info w czym rzecz.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podczas skrecania w lewo (i tylko w lewo), czasem (nie zawsze) słychać dziwne tarcie jak gdyby gumy na sucho.

Kierownica chodzi sprawnie, plyn w normie.

Co sprawdzić i gdzie szukać możliwej usterki?

Hej,

ja mam to samo, taki cichy pisk podczas skrecania a jak się zagrzeje to jest jeszcze gorzej. Wczewsniej było ok jakieś pół roku temu się zaczęło.

Z mechanikiem gadałem i patrzył posłuchał i z końcem tygodnia bedzie działał, powiedział mi że magiel trzeba przesmarować, zobaczymy co z tego będzie, a jeszcze jedno zuważyłem że od momentu jak się zaczęły te problemy to dziwnie czuć jak się dłużej pojeździ to czuć takim przegżanym materiałem.

Jak coś to napiszę co z tego wyszło.

Hej,

jak ktoś z Was ma podobne objawy jak u mnie były to niestety muszę Was zmartwić takie trzeszczenie piszczenie podczas skrętu, dzwięk występował podczas kręcania kerownicą i to najbardziej było słychgać w środku auta jak się zagrzał to jeszcze gorzej, to niestety problem magla.

Po wyjęciu starego zrobiliśmy oględziny i okazało się że jedna z osłon gumowych była uszkodzona i dostała się woda, przyłapała rdza i dlatego taki dzwięk.

Kupiłem używany magiel w stanie wizualnym b.dobrym ale został rozebrany poszły nowe końcówki, nowe drążki, nowe osłony, do tego oczywiście zostało wszystko perzesmarowane na nowo specjalnym smarem i zamontowane w aucie.

I nastała błoga cisza, kiera igła, działa idealnie w KOŃCU!

Nadmieniam aby się nie sugerować na 100% bo u każdego może być coś innego, traktujcie to w ramach wskazówki, najważniwjsze aby dobrze rozpoznać problem. Ja z mechanikiem przez dłuższy czas szukałem aż w końcu razem stwierdziliśmy że to magiel......

Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...