Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak podnieść tył


kamisia0223

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z bardzo niskim zawieszeniem z tyłu samochód na wzniesieniach czepia o spód i strasznie nisko stoi kupiłem nowe sprężyny KYB lecz nic się nie zmieniło dalej to samo. Jakie kupić najlepiej sprężyny by go podnieść w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo padły Ci amroki albo źle dobrałeś sprężyny bo za wysokość odpowiadają waśnie one. Może napisz jaki budżet chciałbyś generalnie przeznaczyć na ten cel i wtedy doradzimy coś odpowiedniego,czekamy na szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Mam to samo u siebie - na dobrze dobranych sprężynach i rocznych amorach w zawieszeniu 1BA tył jest wyraźnie niżej od przodu (auto wygląda jak jakaś koza)

Czy są jakieś sprężyny dobrej firmy, które są dłuższe od "standardu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem Audi, było w nim zawieszenie 1BE, komuś zachciało się wymiany sprężyn i włożył chyba serie, tył stało wyżej niż powinien. Myśle, że dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie poradzenie się kolegów Dzik lub Wandej :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki napiszcie jaki macie zawias, jest na wlepce, bedzie łatwiej, oraz jaką klasę wagową posiadacie. W tym celu polecam zapoznać się z poniższym.

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi) - Audi A4 B6/B7 - Audi A4 Klub Polska

sam jestem na etapie szukania sprężyn do swojej (w grę wchodzą tylko nowe) tył mi siada, a chce zeby było normalnie - nie niżej nie wyżej.

ja mam zawias 1BE, klasa wagowa, OYL - nr. 11, chociaż chciałbym wstawić OYM - nr. 12 (jeśli się da) planuję butle z gazem wpakować na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu.

Właśnie gaz, walizka narzędziowa, zapas,hak więc moja klasa wagowa nic wam nie powie ,dwu letnie kayaby się rozpadły więc zawias nie oryginalny. Podjazd do garażu w piwnicy a auto od zakupu przez sześć lat tył ma dużo niżej jak przód. Myślicie że wejdą mi używki od kombi do sedana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny w kombi i sedanie są takie same. U siebie tył też miałem niżej i kupiłem używane sprężyny o dwie kat. wagowe wyższe i teraz mam mniej więcej równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki pod sprężyny z ASO i po problemie. Około 20zł/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie również ten sam problem mianowicie przód "stoi" a tył "siedzi".

Według książki zawieszenie 1BA, ale podejrzewam że tylne sprężyny siadły lub ktoś wymieniał i założył jakieś inne przez co d*pa siedzi jak by bagażnik był załadowany.

Udało mi się znaleźć oznaczenie przednich sprężyn, niestety na tylnych nic nie znalazłem, być może są nie oryginalne. Co polecacie, jakich sprężyn na tył szukać żeby maksymalnie go podnieść?

 

IMG_20170131_101529.jpg

 

IMG_20170131_191629_1.jpg

IMG_20170128_124227-001.jpg

Edytowane przez M@tti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem oznakowanie jednej z tylnych sprężyn, niestety druga nie ma żadnych znaków - prawdopodobnie jakaś nie oryginalna. Będę chciał wymienić obie, tylko jakiego oznakowania szukać żeby tył auta poszedł chociaż 1-2cm do góry?

Isprin.jpg

Edytowane przez M@tti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz na stacji diagnostycznej nacisk na tylnia oś. Pod wynik dobierz sprezyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być nisko? :decayed: Bez jaj, zamiast podnosić i tracić na właściwościach jezdznych oraz wyglądzie przód wyrównaj do tyłu i jeździj nie wierze w jakiekolwiek obcierki na takim obnizeniu.  Zakup ori springow i amorów 1be rozwiąze problem.

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pozostać przy 1BA tylko żeby tył stał tak samo jak przód, czyli chce lekko podnieść tył - a nie obniżać przód ;) 

Jeździłem kiedyś golfem na gwincie, później jeszcze passatem na glebie i powiem szczerze że już się z tego wyleczyłem, nie chcę więcej obniżać auta.

Czy sprężyny 1BA od A4 B7 2,5TDI załatwiły by sprawę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dużo to zmieni? Oryginalne podkładki które mam wyrobiły by się tak mocno? Problem z podkładkami jest taki że żaden sklep tego nie ma, czyli chyba zostało mi ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogły się wyrobić.

Sprężyny do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do ASO, podaj VIN, powinni określić jakie sprężyny są w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...