Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż radia?


Matii705

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś podjąłem się próby zmiany orginalnego radia Chorusa na niefabrycznego Pioneera. Mój problem niestety polega na tym że po podłączeniu kostki (zasilajacej razem z głośnikową) radio nie gra.Wogóle się nie załacza tak jak by nie dochodził prąd a orginalne radio działało ponadto sprawdzałem też radio w innym aucie i tam po wpięciu kostek wszystko śmiga.Jak myślicie co może być przyczyną takiego stanu i czy jest sposób na podłączenie tego??

P.S: Mam też 3 kostkę jest ona podobno od subwoofera słyszałem coś o kupnie adaptera czy to rozwiąże problem z subwooferem.Czy istnieje jakiś inny sposób?

Z góry dzięki za pomoc

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trzecia kostka to szyna CAN która jest łączy radio z licznikiem oraz z subwooferem i zmieniarką. Nic nie działa żadne podświetlenie nawet po włączeniu zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kompletnie zapłon jest włączony a radio nawet się nie podświetla. Wogóle jakby prądu nie było.Macie jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori kostka w aucie ma tylko jeden stały plus. W radiu są dwa, pamięć i normalny, trzeba żółty kabelek z czerwonym połączyć i znaleźć plus w kostce auta i tam wpiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się pod temat.

Mam taką sytuację, że po zmianie radia na niefabryczne -Kenwood muszę włączać i wyłączać radio ręcznie przyciskiem na radiu. W innym temacie znalazłem wskazówkę, że brakuje zasilania po stacyjce, które muszę podciągnąć ze stacyjki albo skrzynki z bezpiecznikami. Proszę o jakieś dokładniejsze wskazanie, np. z którego bezpiecznika i w jaki sposób się podłączyć. Dodam, że jestem cienki bolek i nawet nie potrafię obsłużyć się miernika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również się podepnę pod temat.

Mam radio Pionieer które chcę podłączyć zamiast ori Concert.

Zakupiłem taki interfejs plug n play i po podłączeniu nic, radio u mnie również pozostaje nie wzruszone ( nic nie działa )

7083781200_1389868722_thumb.jpg

Sprawdzałem miernikiem PLUS czerwony i jest napięcie 12V ale radyjko ni huhu.

Czy możecie mi wskazać ewentualne punkty zapalne.

Zaznaczam jeszcze że łączyłem żółty z czerwonym i lipa.

Będę wdzięczny za każdą pomoc!!!

Edytowane przez Daromal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się pod temat.

Mam taką sytuację, że po zmianie radia na niefabryczne -Kenwood muszę włączać i wyłączać radio ręcznie przyciskiem na radiu. W innym temacie znalazłem wskazówkę, że brakuje zasilania po stacyjce, które muszę podciągnąć ze stacyjki albo skrzynki z bezpiecznikami. Proszę o jakieś dokładniejsze wskazanie, np. z którego bezpiecznika i w jaki sposób się podłączyć. Dodam, że jestem cienki bolek i nawet nie potrafię obsłużyć się miernika. :)

plus po stacyjce pojawia się na bezpieczniku od wycieraczek więc mozesz z tamtąd go podać poprostu wlutuj sie w kabel idacy do tego bezpiecznika i do radia z nim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie radia Concert na nie fabryczne Alpine będę mógł korzystać z nawigacji w liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.Aczkolwiek jak masz sporo kasy to wypuścili już sporo interfejsów ale raczej do nowszych modeli aut i pewnie nowych stacji multimedialnych gdzie ceny Alpine to 4000 i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, myślałem że da się jakoś navi podłączyć pod głośniki bo w sumie to chyba tylko tak ze sobą współpracują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masę masz?

no niby czarny to masa? Tak jest ? czy się mylę?

raczej mam, ale do ori radia jest coś w stylu masy 3 kostki + antena + właśnie ta malutka wtyczka na środku radia...

Czy o to chodzi?

Radio miełam w BMW i tam plug n play wszystko chodziło po zamontowaniu interfejsu :(

a tu d*pa....

miało być tylko podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia tyłu radia z kablami.

Temat prosty. Jeżeli masz + na czerwonym to dopinasz żółty do niego lub odwrotnie. Musi grać przynajmniej przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie bmw mail pasywny system a audi ma przod pasywny a z tylu aktywny.

zrob zdjecia bo tak ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia tyłu radia z kablami.

Temat prosty. Jeżeli masz + na czerwonym to dopinasz żółty do niego lub odwrotnie. Musi grać przynajmniej przód.

Dziś już ogarnąłem temat. Tak jak mówisz POKER-KRIS, zółty z czerwonym i gra wszystko cacy, ale... no właśnie jest jedno ale...

fale radiowe słabiutkie!!! Mam dołożyć tą antenę, ten separator czy jak to tam się zwie?

I jak wy Panowie zamocowaliście kosz od radyjka ja tam powyginałem te blaszki ale to mi nic się kupy nie trzyma wysuwa mi radio do przodu razem z ramką :(

No i zastanawiam się jak puścić microfon do BT :(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny koniecznie separator bo on zasila wzmacniacz antenowy. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to dlatego jest d*pa z radiem :) to trzeba będzie zamontować, tylko tam jest jeszcze jeden kabelek niebieski przy tym separatorze...

to gdzie go wtyknąć:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej do "remote", czyli niebieskiego kabelka wychodzącego z radia. Sprawdź kontrolką/miernikiem czy po włączeniu radia pojawia się plus tam +. Ewentualnie pod zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zamieniłem czerwony z żółtym i na odwrót, radio się uruchomiło ale resetuje się i nawet nie idzie wyłączyć, gra tylko przód, jak resetowałem radio no i spaliłem wzmacniacz od tylnych głośników :(

Czy ktoś miał podobny problem i czy jest jakieś rozwiązanie żeby radio dobrze grało ?:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...