Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sleeper project - A4 B5 VR6 2.8 24V

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Chciałbym podzielić się z Wami moim projektem A4 B5 VR6 24V. Mam nadzieję, że moje doświadczenia pomogą innym w podobnych projektach, a i ja uzyskam kilka rad, bo wszystkiego nie wiem :)

Specyfikacja (NA:

  • Auto - A4 B5 FL 1.8t 2000r. Quattro
  • Silnik: VR6 24V (leon coupra)
  • Napędy: standard S4 (narazie wystarczy)
  • Skrzynia/Sprzęgło - S4 + sprzęgło/adapter VR5
  • Miska olejowa - Touareg 3.2 (Poszukuje pilnie Phaeton 3.2)!
  • Heble - Porsche Cayenne 6-tłoki (przód), Porsche 911 4-tłoki (tył)
  • łapy silnika - custom
  • Pokrywa silnika - R32/A3 3.2
  • Dolot - custom
  • Wydech - custom (na razie bez wejscia na turbo)
  • Chłodnica Passat b5 (automat) z chłodnicą oleju
  • Reszta pasuje z A4

1557635_768288519872954_4333938063321328

10410930_768288483206291_570647629520447

10599546_768288513206288_752425884217672

10384108_768288489872957_551514093912734

10665235_768288559872950_514372958180316

10676267_768288566539616_551235428597331

Pierwsze pytanie o napinacz paska- czy ktoś wie, co może pasować zamiast orginalnego Vr6 (12V nie pasuje). Obecnie opiera sie o chłodnice i potrzebuje.. mniejszego, krótszego:

155tr1i.jpg

Opublikowano

Te hamulce juz zalozyles czy dopiero bedziesz zakladał ?

Opublikowano
  • Autor

Przód założe jak znajde zwrotnice s4 - z tarczami 352mm powinno być P&P. Na tył pewnie będzie trzeba adaptery dorobić

Opublikowano

Do przednich zaciskow idzie tarcza 345mm

jak rozwiążesz temat hamulca recznego na tyle ?

Opublikowano

Hydrauliczny reczny podlaczony pod ori dzwignie recznego. Its been done before ;)

Edytowane przez marcindlug

Opublikowano

Tez mozna, gorzej z przegladem

Opublikowano

Oj tam, szukasz dziury w calym ;)

Auto zostanie n/a czy planowane jest doladowanie?

Opublikowano
  • Autor

@Dev - hydraulika (temat na długie, zimowe wieczory)

pierwsza faza NA. Trzeba złożyć wszystko do kupy > wystroić > pojeździć > wyciągnąć wnioski > kompletować cześci na turbo

Goal to 500 km+ (wstępnie BW s200sx)

Opublikowano

Mam kogos kto juz przez taki temat z heblami przechodzil. Jak cos to sluze namiarami :)

Skoro ma byc turbo to nie lepiej od razu poskladac docelowego setupu?

Opublikowano
  • Autor

Dobrze wiedzieć :) na pewno się odezwę w sprawie tych hebli..

Niestety turbienie na 500km+ to sporo $$$ (samo sprzęgło dual disk z adapterem do skrzyni 01E kosztuje 3k$ w US :facepalm:), a chce aby to było na dobrych częściach poskładane. No i pierwszy raz cos takiego robie, więc licze się (choć nie przewiduje) z ewentualnymi kwatkami po drodze

Opublikowano

Dobrze wiedzieć :) na pewno się odezwę w sprawie tych hebli..

Niestety turbienie na 500km+ to sporo $$$ (samo sprzęgło dual disk z adapterem do skrzyni 01E kosztuje 3k$ w US :facepalm:), a chce aby to było na dobrych częściach poskładane. No i pierwszy raz cos takiego robie, więc licze się (choć nie przewiduje) z ewentualnymi kwatkami po drodze

troche ci ulatwie - zainteresuj sie sprzeglem z audi a5 3.0tdi. dwutarcz, 2x228mm. po nabiciu kewlarowych okladzin przeniesie wszystko co na nie rzucisz ;)

tak czy inaczej sprzeglo to najmniejszy problem :D dluga droga przed toba i juz teraz musisz sie liczyc z tym ze zbudowanie to jedno ale uzytkowanie takiego auta to zupelnie inny temat ;) i zapomnij ze zmiescisz sie w zalozonym budzecie - to sie nigdy nie udaje :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Update mocowania silnika. Udało nam się zrobić z Opla audi i dobrać poduszki od 2.5 TD (przeciwieństwie do innych projektów z US i poliuretanu - zobaczymy co wyjdzie)

10253803_772971076071365_576536601188576

10245400_772971092738030_297433111696547

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Taki dwutarcz podejdzie do 1.8t?

Opublikowano

Nie wygenerujesz takiej ilosci nm zeby w 1.8 byl ci potrzebny dwutarcz ;)

  • 2 lata później...
Opublikowano
  • Autor

Mały update w projekcie. Niestety prace nie idą w zakładanym tempie i od ponad roku nic się nie zmieniło - zrobiłem autkiem jakieś 2000 km beż żadnych awarii na N/A z wynikiem 220km, ale brak czasu na co kolwiek. Projekt jest na sprzedaż gdyby ktoś był zainteresowany: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s4-audi-a4-s4-b5-vr6-turbo-2-8-24v-bde-swap-ID6yN73P.html

Opublikowano

legalizacja zrobiona ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.