Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju przez uszczelke pod klawiaturą


SiMn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam powracajacy się problem wycieku oleju jak w tytule. Wymieniałem juz uszczelke po wcześniejszym wycieku i widze ze dalej cieknie. Nie pamiętam niestety jakiej firmy uszczelka byla zakładana.

Nie mam pojęcia w czym lezy tak naprawdę problem. Zna ktoś z szanownych forumowiczów odpowiedź na ten problem?

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka Elring

daj troche czarnego silikonu tam gdzie jest wałek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginalną z ASO i bez paprania silikonem nic nie będzie ciekło.

Przed montażem posmaruj tylko jej powierzchnie przylegającą do głowicy, cieniutko olejem silnikowym.

A jak ją przyłożysz do głowicy to poprzesuwaj ją wzdłuż i wszerz , aby się dobrze ułożyła .

P.S. Zakładam oczywiście że sama pokrywa nie jest uszkodzona, i nie cieknie np. z pierwszej, albo ostatniej stopki panewek wałka rozrządu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę działać. A co jesli cieknie np. z pierwszej, albo ostatniej stopki panewki wałka rozrządu, piotrsob1?

Edytowane przez SiMn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę działać. A co jesli cieknie np. z pierwszej, albo ostatniej stopki panewki wałka rozrządu, piotrsob1?

Bo wtedy to nie spod pokrywy wali tylko spod pompy tandemowej lub z przodu spod uszczelniacza wałka.

Tak jak piotrsob1 radzi ori uszczelka i żadnych smarowideł. Oczywiście dokręć z czuciem i ew. popraw po 1 tys. km

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden myk, jak ktoś robił coś przy wałku rzrządu i stopki były demontowane, to przy montarzu pierwszą i piątą trzeba posmarować silikonem, żeby nie przeciekało na połączeniu stopki z głowicą :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pierwszym wlascicielem Piotr i szczerze mówiac takie rzeczy sa mi nie znane...

Edytowane przez SiMn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo i po dokladnym odtłuszczeniu obsmarowalem takim specjalnym czarnym silikonem i temat zamknięty.Silicon firmy wurth do silnikow fiatowskich fire .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...