Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana poduszki kierowcy, multifunkcja jaka procedura ?


cwpisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z powodów technicznych (losowo działający klakson, brak podświetlenia i działania w ogóle przycisków sterowania radiem), muszę wymienić poduszkę kierowcy. Kierownica jest z multifunkcją. Poduchę już kupiłem, no i teraz czas ją zmienić. Tutaj pojawiają się pierwsze pytania: wiem, że akumulator musi być podczas całej operacji odłączony. Wyczytałem gdzieś, że po wymianie poduchy najpierw trzeba włączyć zapłon, a dopiero potem podłączyć akumulator. Czy to prawda? Jaka jest tak naprawdę procedura?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to może być uszkodzona taśma pod kierownicą a nie poduszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę sprawdzał Bartek (BartS),diagnoza: to nie taśma,wymień poduchę :-)

Bartek miał racje,to mie była taśma pod kierownicą, pi wymianie poduchy wszystko działa. Sprawdzę jeszcze tylko, czy to nie kwestia kabelków,którymi poducha jest podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym pytanie z innej beczki ale podepnę pod ten temat. Jako że zmieniam kierownice audi a4 b7 z 4 ramiennej na 3 ramienną a poduszki 3 ramienne są masakrycznie drogie około 600 zł

wiec mam pytanie czy ktoś zastosował taki myk : Na znanym portalu wszystkim pan z Lublina sprzedaje tą plastikową przednią cześć poduszki za 179 zł czy da rade zrobić takie coś zdemontować z 4 ramiennej i założyć ten przedni plastik poduszki 3 ramiennej ? próbował już ktoś czegoś takiego ?

Edytowane przez Vassyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...