Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0TDI Problem z kontrolką od oleju


stiepan88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postaram się krótko opisać mój problem. Zaczęła się świecić kontrolka od poziomu oleju na kolor żółty z napisem mini.
Kontrolkę rozumiem ale po co się świeci to już nie :( . Stan poziomu oleju na zimny silniku (po nocy) wskazuje na 3/4 stanu. Po zagrzaniu silnika do 90' a następnie po wyłączeniu i sprawdzeniu ponownie stanu poziomu oleju (po 10 minutach) stan oleju jest mniej więcej w połowie. Kontrolka zaczyna się świecić po przejechaniu około 30km. Gdy wyciągnę bagnet sprawdzę olej kontrolka się nie świeci, przejadę znowu około 30km i kontrolka ponownie się zapala. Co może być przyczyną awarii? Czy mogę tak jeździć przez około 2tysiące kilometrów czy szukać mechanika?
P.S.
Przebieg auta 265tysięcy olej w silniku Castrol 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był uszkodzony czujnik oleju nie powinien wyskoczyć komunikat "oliwierka" z napisem sensor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze " przepraszam ze się zepsulem

To po kiego czorta dają takie głupoty instrukcji obsługi? :)

Hvala! Teraz mogę spać spokojnie.

Edytowane przez stiepan88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie uszkodzony to wyskoczy z napisem sensor, ale może jest uszkodzony sam element pomiarowy w taki sposób że przekłamuje odczyt a to nie jest dla sterownika usterka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan mechanik po podłączeniu auta pod komputer, stwierdził że "komputer nie widzi problemu z czujnikiem oleju, ale jest jakiś błąd cylindra trzeciego" pytam się gościa jaki jest to błąd, na co pan "mechanik" odpowiada, że nie wie, i muszę zostawić auto żeby pomierzyli ciśnienia olejów na każdym z cylindrów. Za usługę nie zapłaciłem nic i mam nadzieje że do tego warsztatu już nie trafię. Czyli nadal muszę szukać mechanika albo wytrzymać jeszcze jakieś 2 tysiące kilometrów i zrobić auto już w Polsce. Cholera wie co robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo dzisiaj komplet wtryskow wymienilem przejechalem 30km i nagle kontrolka sie zapalila po ponownym uruchomieniu silnika... myslalem ze wszystkie problemy sie skacza po wymienie wtryskow na nowki... a sie zaczely nowe..:/ albo moze cos po wymienie mi przypadkowo odlaczyli mam na mysli mechanicy... gdzie sie taki czujnik znajduje wie ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo dzisiaj komplet wtryskow wymienilem przejechalem 30km i nagle kontrolka sie zapalila po ponownym uruchomieniu silnika... myslalem ze wszystkie problemy sie skacza po wymienie wtryskow na nowki... a sie zaczely nowe..:/ albo moze cos po wymienie mi przypadkowo odlaczyli mam na mysli mechanicy... gdzie sie taki czujnik znajduje wie ktos??

Czujnik masz na dnie miski olejowej, zobaczysz go jak zdejmiesz osłonę. Przy kontrolce jest napis SENSOR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byl napis sensor.. zaprowadzilem do mechanika to nic powaznego nie bylo.. cos tam zrobili cos z elekrtyka bylo.. ale niestety 2 dni temu przy 180km/h zapalila sie nagle czerwona kontrolka od oleju "oil pressure" po 5,10 sekundach auto zgaslo.. i juz nie odpala.. buja sie caly silnik podczas rozruchu.. jestem za granica i teraz szukam jakiegos mechanika zeby chociaz znalazl usterke.. i wtedy sie bede martwic dalej.. szukalem na forach ale nikt chyba nie mial takiego czegos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mógłbyś napisać co było usterką po wyskoczeniu Oil pressure i zgasnieciu silnika pytam bo stało mi się to samo chcę dowiedzieć się na jakie koszta mam się przygotować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2017 o 12:54, marcin4x4 napisał:

ten konkretny olej ?

rozbrajacie mnie, potem macie ból d*py że wam nikt nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...