Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana gałek na chromowane w RNS-E


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

ja się przyznam szczerze że to nie jestr łatwa robota , dzisjaj udało mi się to zrobić ale nie do końca , ponieważ po złożeniu radia nie wyciąga mi się płyta , tzn nie działa przycisk wyciągania płyty , wydaje mi się że nie do końca włożyłem taśme która jest za to odpowiedzialna, mam jeszcze problem , że po złożeniu navi do kupy winda opuszcza się normalnie , ale gdzy się zamyka dołem dotyka plastiku panelu frontowego , czyli gdzieś znowu mój błąd , ponieważ gdzieś opuściłem ten panel, jednym słowem nie jest to takie łatwe


jutro znowu zabieram się za robote , nie wiem tylko jak włożyć tą malutką taśmę ? nie chcę jej uszkodzić , zastanawiam się czy pensetą mógłbym ją wcisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierałem i składałem mnóstwo takich navi i jest to bardzo prosta sprawa w twoim przypadku nie taśma jest winna a niedokładne zmontowanie panela taśmę wypina sie tylko z ekranu nie z płyty głównej cała robota to max godzinka roboty co do montażu taśmy to nie radzę uzywać ostrych przedmiotów jest bardzo delikatna i prosto ją uszkodzić

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację ale tą malutką też wyciągnąłem przez przypadek , która odpowiada za przycisk wyciągania płyty i tu mam maultki prooblem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą z tej zielonej płytki która jest montowana do blachy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy można normalnie jak mam na stole navi przesuwać tym mechanizmem od windy co podnosi ekran? coś sie może stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz go skrzywić lub uszkodzić i nie będzie się zamykał lub otwierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna wszystkie pasują

Czyli kupuje te z aukcji, rozbieram swojego 193 na ledach wyciągam stare gałeczki i montuje nowe tak ?? Bez żadnego docinania, babrania na "kropelke" i wszystko Pasuje jak oryginał nie odstaje i nie wypada ?? Dodam tylko, że moja RNS-E jest z 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tomek pisze wymiana jest prosta,jedyny problem jest nieraz z odkręceniem śrubeczek mocujących ekran do windy bo ponoć są montowane dodatkowo na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega instruktor83 w swoim rns-e ma już zamontowane gałeczki i wyglądają elegancko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak sa 2 rodzaje mocowania duzej galki...

http://www.motor-talk.de/attachment/488133/DSC00339.JPG

ja mam ten sam prob u siebie- w starej galce jest duzo plytsza wypustka wew i po zalozeniu nowej galki odstaje na kilka mm i rzeczywiscie chyba trzeba bedzie skrocic ten trzpien z pierscieniem w nowej, ale jak to sie pozniej ma trzymac? stara wchodzi na zasadzie plaskiego srubokreta w srube.... nowa tylko 'obejmuje' metalowa czesc z rns. ktos to moze cwiczyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gałki nie od rns-e tylko bns ma podobne i w taki właśnie sposób mocowane

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...