Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o opinie Kolegów posiadaczy audi z silnikiem 2.0


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chciałbym się trochę dowiedziec o tym silniku jak się sprawuje czy jest awaryjny ile pali itp chce Tak naprawdę to przeczytałem kilka forum ale tak naprawdę to się niczego nie dowiedziałem A i może ktoś coś powie o silniku 2.4 też o nim troche myślałem ale bardziej by mi pasował 2.0 130km

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba słabo czytałeś bo ten silnik jest strasznie wałkowany na forach :)

ale dobra, napiszę coś od siebie jako posiadacz ALTa i nadmienię, że będzie to moja subiektywna ocena:

Silnik dobry, trwała konstrukcja przysparzająca kilka problemów ze zbyt częstymi ubytkami oleju (500ml/1000 km to nic nadzwyczajnego). Mnie się udało uporać w dużym stopniu z tym problemem ale co wydałem na dolewki to nikt mi tego nie odbierze - problem nada występuje lecz w mniejszym stopniu. Przyspieszenie jest w normie, problemów z wyprzedzaniem nie mam, ale też nie ma co liczyć na cuda - określiłbym ten silnik raczej jako napęd do spokojnej jazdy w zamian otrzymasz miłe spalanie - niejednokrotnie przekonałem się, że wynik 7.5-8 L (LPG) w zupełności wystarczy do pokonania 100 km w rozsądnym czasie. Poza problemami z olejem, większych usterek nie stwierdzam. Przy zakupie od razu pytaj więc ile bierze oleju bo nie wszyscy chcą się tym faktem pochwalić - chyba, że trafisz na nie tak mocno wyjechaną jednostkę. Poza tym powinieneś wiedzieć, że przy odpalaniu nie powinno nic "zadzwonić/zaturkotać" a jeśli już dzwoni cały czas na chodzie to świadczyć może to o konieczności wymiany wariatora, a to już dość droga zabawa.

Osobiście gdyby jeszcze raz wybierał silnik nie zdecydowałbym się na ALTa, szukałbym 2.4 PB lub nawet 3.0PB gdyż tak czy siak jestem zwolennikiem instalacji LPG, i nawet jeśli 2.4 też ma jakieś chorobliwości to wolałbym, mieć te chorobliwości ze 170 HP a nie ze 130. Z mojej strony nie polecam tego silnika naprawdę warto dużej poszukać i dołożyć pare groszy i mieć coś mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...