Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVJ] Wyciek z tyłu silnika


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
koniec przyjemnych modów, z tyłu silnika pojawił się wyciek oleju. Potrzebuję pomocy w jego zlokalizowaniu.

Czy te silniki mają jakieś standardowe miejsca gdzie lubi cieknąć olej?

Samochód kupiłem w czerwcu z podejrzeniem nieszczelności w silniku, został oddany na profesjonalne mycie i świecił się jak psu jajca, obserwowałem silnik przez miesiąc i raz w tygodniu sprawdzałem poziom oleju jednak nic się nie działo a silnik jak był czysty tak pozostawał i żadne wycieki się nie pojawiały.

Teraz po pięciu miesiącach zauważyłem kilka kropel pod autem, silnik nadal jest czysty jednak z tyłu silnika widać że różne przewody są zachlapane olejem, tyle ile widać bez rozbierania połowy auta to nie widać nic aby silnik był zachlapany.

Poziom oleju w czerwcu był niewielie poniżej maximum a obecnie jest niewiele ponad minimum (jaka ilość oleju znajduje się pomiędzy max a min ? ile mi uciekło) - w tym okresie zrobiłem jakieś 3500 - 4000 km.

Za wszelkie pomysły i pomoc z góry serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od min do max jest litr. Może troszkę więcej. Tak przynajmniej wywnioskowałem u siebie. Wyciek to może simering na wale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś sposób jak się tam dostać aby dobrze to oglądnąć, trochę tam mało miejsca za silnikiem, może wystarczy jakiś wąż/przewód odłączyć żebym mógł się lepiej temu przyjrzeć ?

pokrywę zaworów widzę całą bardzo dobrze dookoła i wszystko wygląda na suche.


@krzysiekml

dzięki za naprowadzenie :) poczytałem trochę (wiem w jakim kierunku teraz szukać problemu) i faktycznie wygląda to na problem z uszczelką nastawnika :)

muszę tylko się tam jakość dostać i to potwierdzić

EDIT

czy to będzie ten o-ring do wymiany?

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/47/66/65/81/4766658161

Edytowane przez szop44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest simering od strony skrzyni biegów - byłby wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem.

Uważam że bezsensu pytać o wyciek jak nie wiesz nawet mniej więcej skąd leci. Napisz czy mokro jest z góry z boku cokolwiek.

Może cieknąć z pokrywy, z nastawnika, z smieringu na wałku rozrządu, na wale z przodu, na wale z tyłu, z miski itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest simering od strony skrzyni biegów - byłby wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem.

Uważam że bezsensu pytać o wyciek jak nie wiesz nawet mniej więcej skąd leci. Napisz czy mokro jest z góry z boku cokolwiek.

Może cieknąć z pokrywy, z nastawnika, z smieringu na wałku rozrządu, na wale z przodu, na wale z tyłu, z miski itd itp

chyba kolego nie przeczytałeś wszystkiego i się wypowiadasz:

pisałem już że cieknie z tyłu silnika, z każdej innej strony wszystko jest suche i czyste. Pokrywa zaworów jest bardzo dobrze widoczna z każdej strony i to nie ona jest problemem bo uszczelka nie przepuszcza.

Zdjęcie z góry, tyle widzę:

10351666_4882380393851_80776897904413675

A tyle widzi aparat od boku:

559659_4882379913839_8544750634679987625

10632811_4882380633857_24405980190568152

W tym miejscu pojawiają sie pierwsze ślady oleju i idą aż do dołu...

Edytowane przez szop44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłeś na nastawnik? wsadź rękę w miejsce łączenia jego z głowicą albo lusterko i może dojrzysz czy podsącza gdzieś. Generalnie wiadomo jako to jest na odlegość.

najlepiej na kanale zobaczyć od dołu, pokombinować żeby zlokalizować wyciek. Może też z któregoś z przewodów. idzie z tyłu odma - chociaż z niej nie powinno sikać olejem, może być przypocona jeśli jest dziurawa. Osłonę rozrządu z przodu ściągałeś? Ktoś miał przypadek że simering na wałku puścił i bokiem głowicy czy jakoiś wyciągało olej

.



Teraz po pięciu miesiącach zauważyłem kilka kropel pod autem, silnik nadal jest czysty jednak z tyłu silnika widać że różne przewody są zachlapane olejem, tyle ile widać bez rozbierania połowy auta to nie widać nic aby silnik był zachlapany.

przeczytałem to jeszcze raz i ciężko z tego wnioskować cos logicznego ;)

ale wracając do wycieku to niestety musisz sam go zlokalizować

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej fotce nastawnik jest z logiem audi, z niego lubi sączyć, u mnie też ciekło ale nie tak żeby kapało pod autem, chyba że Ci wywaliło całkiem uszczelke ale to raczej nie możliwe, musisz szukać, najlepiej tam od spodu zaglądnąć, będzie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na wszystkich zdjęciach widać żółte zacieki jak idą od góry, zobacz jak masz mokry peszel na który cieknie z napinacza wałków. Miałem dokładnie to samo wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów i przede wszystkim tych dwóch pod napinaczem http://rozrzady.pl/2014/07/05/uszczelka-napinacza-lancucha-rozrzadu-skoda-1-8-t/%C2'> całkowicie wycieki (do zera w obecnej chwili). Uszczelki kup w serwisie i dobry silikon do podsmarowania w miejscach jak mówi serwisówka. Nie kupuj zamienników tych uszczelek temat był omawiany i problem szybko wracał tylko ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...