Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z brudnymi szybami wewnątrz auta


tomo_r6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam bardzo irytujący problem a mianowicie ciągłe zabrudzenia szyb wewnątrz pojazdu. Dodam, że klimatyzacja jest po pełnym serwisie od marca tego roku. Filtry również wymienione w marcu. W zeszłą sobotę zrobiłem kontrolę filtru kabiny i jest ok. Szyby nie są zaparowane lecz zabrudzone. Wyglądają jakby były zadymione, zamglone i ciężko jest to wyczyścić bo są tłuste. Pomaga jedynie benzyna ekstrakcyjna. Problem pojawia się regularnie 2-3 dni po wyczyszczeniu szyb. Obojętnie czy używam kliatyzacji czy nie problem jest ten sam i zaczął się tak miesiąc temu a zauważyłem go jak nadeszły chlodniejsze dni. Na początku myślałem, że to zwykłe zabrudzenie i tyle ale po myciu samochodu okazało się,że problem pozostał. Dzisiaj patrzyłem pod maskę i spód samochodu - wszędzie sucho, na włączonym silniku jak i wyłączonym. Jedynie co zaobserwowałem to ubycie płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. Było na max teraz tak 1cm poniżej minimum ale żadnego wycieku nie widzę.(przejechane 11tyś od serwisu). Możliwe , że silnik już go spala bo auta ma przejechane przeszło 260tyś 1.6 benzyna bez LPG.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie leci para z nawiewów oraz czy nie czuć płynu. Jeśli tak to nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, ostatnio zauważyłem że właśnie co chwilę mam takie zamglone szyby, najbardziej przednie i tylna. Przed zimą wymieniłem filtr kabinowy i udrożniłem odpływ bo miałem mokro na dywaniku od strony pasażera. Jak włączam klimę lub zwykły nawiew to na początku czuć taki zapach kurzu ale później mija. Auto mam od września i klimy nie nabijałem ani nic z nią nie robiłem bo chłodzi normalnie. Czy ktoś może coś poradzić na ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie masz mokrego dywaniku za tunelem środkowym, włóż głęboko ręke od strony pasażera bo ja stawiam na nagrzewnice. A płyn chłodzenia Ci nie ubywa?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie płynu mam cały czas tyle samo, dywanik jest suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odgrzybianie klimy robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego do ogdrzyniana nawiewów, wkładalem wężyk do kratek do końca i psikałem Taką piankę i poźniej nawiew włączałem i tyle. Ale od kąd kupiłem samochód to nie odgrzybiałem fachowo. Chyba będzie trzeba to zrobić może tu jest problem...

Byłem u znajomego który się zajmuje odgrzybianiem i uzupełnianiem klimy i powiedział że te białe tłuste szyby to nie wina klimy ani odgrzybienia tylko może być jakaś mała dziurka w nagrzewnicy i cieknie przez co jest sucho na wykładzinie ale później zostaje osad na szybie. chyba będę musiał rozebrać wszystko i dobrać się do niej. Ale za nim to zrobię to najpierw wezmę kawałek ręcznika papierowego i ustawie nawiew tylko na główną przednią kratkę i przyłożę do niej ręcznik, wtedy zobaczę czy będzie tłusty osad na ręczniku ja wyschnie czy też nie, jak nie będzie to znaczy że trzeba odgrzybić kanały i może jeszcze wymienić filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem ten sam problem z szybami wszędzie niby sucho ale dopiero jak włożyłem rękę głęboko bardzo nawet głęboko za tunel środkowy to był dywanik wilgotny ręka nawet zbytnio nie była tłusta po zapachy i smaku :P było wiadomo że to płyn. A i z nawiewu było czuć taki dziwny specyficzny zapach też tylko na początku. W efekcie końcowym odłączyłem nią z obiegu i problem ustąpił po umyciu szyb ale jeden minus jest zimno :kwasny: A teraz brak czasu żeby nią zrobić. Na Twoim miejscu też nią bym odłączył i będziesz wiedział na 100% że to nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak mam odłączyć nagrzewnicę?? Nie będzie to przeszkadzać w użytkowaniu? Ja wyczyściłem filtr kabinowy oraz przeczyściłem nawiewy taką pianką i jak na razie szyby mam czyste. Przeczyściłem też nawiewy oraz odpływ od klimy. Jak znów będą brudne to będę musiał szukać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem węże idące do nagrzewnicy (te miedzy akumulatorem a serwem) i połączyłem razem, dolałem płynu do stanu i odpowietrzyłem. Nic nie będzie przeszkadzać w urzutowaniu tylko brak ciepłego powietrza i w ulewne dni szyby parują, ciężko jest pozbyć się pary chłodnym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no rozumiem, u mnie na razie się uspokoiło, nie brudzą mi się szyby


U mnie nagrzewnica jest w porządku, umyłem szyby zwykłym Clinem do szyb i wszystko jest w porządku, ja myłem przedtem szyby płynem do szyb z Auto Landu i jak wysychał to pod wpływam grzania w aucie powstawały smugi. Zmieniłem płyn i wszystko jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podoby problem zaczeło sie od tylnej szyby po czym szybko zaczeła przednia sie syfić problem leżał w bagażniku nieszczelna bańka po oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Wojtek1995 może być to właśnie z bagażnika nie szczelna jakaś butelka z olejem lub płynem i po nagrzaniu jak będzie wyparowywać to będzie pozostawiała biały osad czasem nawet tłusty. Proponuję zacząć od sprawdzenia czy w bagażniku jest sucho nie ma wilgoci i czy wszystko jest dobrze dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie musi buć gorąco aby olej zasyfił szyby umnie to stało się zimą gdy wrzuciłem bańke do bagażnika po 5 dniach odpalam samochód skrobie szyby a one białe od spodu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla spokoju rozebrałem wszystko w środku sprawdziłem chłodniczki w samochodzie wszystko ok, było trochę liści w tej od klimy tzw skraplacz od razu poczyściłem i odgrzybiłem, wszystko działa praca zajęła mi 1 dzień i jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz do roku szczególnie po zimie należy przeczyścić wszystkie odpływy i wgl a powiecie mi jedno bo wyleciała mi rurka coś jak wąż ogrodowy z prawej strony z bagażnika spod słupka jak mam go z

powrotem wsadzić :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...