Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dźwięk (dudni) w okolicy turbiny a4 b6 1.9tdi


rosjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem mam problem w moim audi na biegu jałowym słychać dziwny dźwięk w okolicy turbiny dudni. Wszystko ok moc itd jest.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam już 270tyś nalatane a czy z filtra powietrza to musze dokładnie osłuchać a to sugerujecie te brodki czy coś takiego? Droga naprawa?

Kurcze ja mam już 270tyś nalatane a czy z filtra powietrza to musze dokładnie osłuchać a to sugerujecie te brodki czy coś takiego? Droga naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam już 270tyś nalatane a czy z filtra powietrza to musze dokładnie osłuchać a to sugerujecie te brodki czy coś takiego? Droga naprawa?

Kurcze ja mam już 270tyś nalatane a czy z filtra powietrza to musze dokładnie osłuchać a to sugerujecie te brodki czy coś takiego? Droga naprawa?

Kolego najlepiej sciagnac pokrywe i bedziesz wiedzial co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem z trasy zatrzymalem sie na chwile i faktycznie dzwieki dochodza z filtra powietrza


a jak fachowo sie nazywaja te brodki?? lub czy mozna cos innego zrbic z tymi dziurkami po nich np zaspawać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejm pokrywe zaworow i sprawdz czy na krzywkach jest fazka, jesli rant jest ostry walek i reszta osprzetu do wymiany koszt w granicach 1200-1800zl. wszystko zalezy na jakich czesciach. jesli to tylko broki to wystarczy je dobrze powkladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładujcie kasę w wałki a dudnienie nieustanie :grin: W moim dudni może nie bardzo ale trochę słychać czekam aż się wysypie wałek a dudnienie pochodzi od zaworów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem walek, popychacze,panewki na walku, szklanki jakis miesiac temu i zero dudnienia, wczesniej dudnilo na kilometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat o wszystkim i o niczym :facepalm: Poczytaj kolego temat, który powyżej Jarek Tobie podesłał.

Ja też wymieniałem kompletną hydraulikę i po wymianie dalej dudni, tyle, że nie słychać takich stuków, także temat rzeka. Jedź do mechanika, niech ściągnie dekiel, sprawdzi wałek i szklanki i się wypowie. Tutaj to wróżenie z fusów :hi:

Uważam, że temat można zamknąć, żeby bałaganu nie robić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem forum i jestem juz skolowany jedni piszą popychacze inni szklanki jeszcze inni broki ja juz nie wiem jak wymienię popychacze to musze tez szklanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem forum i jestem juz skolowany jedni piszą popychacze inni szklanki jeszcze inni broki ja juz nie wiem jak wymienię popychacze to musze tez szklanki?

szklanki czyt. popychacze zaworowe ;) jak zdejmiesz pokrywę to okażę się ze wałek jest podtarty, panewki i robią się kolejne koszta. Zaprowadź do mechanika to Ci to obejrzy.

Ja czekam aż padnie do końca i będę targał całą głowice do planowania zawory nowy wałek popychacze itd.byłem u paru mechaników i żaden mi nie zapewnił że dudnienie ustanie po wymianie wałka a wtopić 2tyś nie bardzo mi się widzi.

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek882 ma rację jestem świeżo po wymianie wałka, popychaczy, panewek i uszczelnień a dudnienie nie ustało ( fakt wałek i szklanki były do wymiany ) ale wina leży po stronie zaworów ( szanse 50/50 bo jak pisał tomek WRA jemu pomogła wymiana wałka itp ) tak się składa że po nowym roku będę ściągał głowice ( pęknięta uszczelka ) to i zawory się zmieni + obowiązkowe planowanie głowicy jak i docieranie zaworów oraz wymiana wszystkich istotnych części przy okazji ;) dam znać czy owe dudnienie zniknęło.

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałes juz o tym w bliźniaczym temacie.........

tak pisałem i co w tym złego? próbuję jakoś ludzi zorientować co może być przyczyną ich problemów a jakie decyzje podejmą to ich sprawa, po wymianie zaworów itp też napiszę bo z tego co widzę to większość tylko zgaduje co jest przyczyną dudnienia ( co mnie nie dziwi ) a ja będę miał okazję to sprawdzić niestety :facepalm:

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wiele to przyniesie. U mnie wężyk odpięty - nic, EGR zaślepiony - nic. Także ten typ tak ma, trudno ale jednak :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...