Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby akumulator lub rozrusznik do wymiany?


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj w ten mroźny dzień postanowiłem się przejechać do dziewczyny, lecz gdy przekręciłem kluczyk kontrolki zapaliły się normalnie, lecz lekko przygasły gdy przekręciłem kluczyk "dalej" , było zero reakcji. Kolega mi powiedział, że słaby akumulator - więc go podładowałem, lecz no.. to nic nie dało - ojciec powiedział, że prawdopodobniej rozrusznik, więc na pych odpaliłem " na dwójce ". I teraz mnie zastanawia, bardziej wiarygodna jest teoria ojca z rozrusznikiem lecz jestem zielony w tych sprawach. Prosiłbym o jakieś porady dot. tego, gdzie kupić takowy rozrusznik bądź jak to ojciec mówił coś ze szczotkami, że mogą być zasyfione więc podejrzewam rennowacje.
Na google poszukałem pare takowych tematów, na allegro przeglądałem rozruszniki i ceny są różne, więc wolę się spytać na forum gdzie głównie chodzi o A4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to ile volt ma aku i jakie masz ładowanie. To nakieruje na to co padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jak coś rozrusznik nowy zamiennik Hans Pries . Mimo że chinol to jakość HP bdb. Jeżdżę juz 3 lata.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie ma, bądź nie umiem wyszukać - nie wiesz skąd mógłbym takowy nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt brak ofert. Lub juz nie sprzedają. Może teraz to już tylko Topran. Ale do 500 zł są jakieś. Tylko musisz odczytać nr swojego bo są różne.

Zobacz na forum u Dzika i Tom77 ewentualnie znajdź Wandeja na B6

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/28095-Części---najniższe-ceny-dla-forumowiczów,-Super-Rabaty!-PROMOCJA-MOTUL-:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, okazało się ze to na bank rozrusznik i renowacja mechanik zawołał 380zl, dac do niego czy szukać czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożysz parę groszy i nowy zakładaj. Jak oglądam te po naprawach to mnie krew zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dopiero po świętach, czy przez ten czas może się cos bardziej popsuc ? Oczywiście samochód użytkowany praktycznie codziennie po 3km, odpalać odpala ciągle nie da się przewidzieć kiedy nie odpadli? Mam na myśli wzniesienie jakieś czy nierówną nawierzchnie na którym zaparkuje auto? Nie chce prosić o pomoc by ktoś pchnął. Pozdrawiam i dziękuje za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się przewidzieć kiedy nie odpali, chociaż mój wcześniejszy samochód (Corsa 91r. Diesel) miał ''padnięty'' rozrusznik tzn. nie odpalała tylko jak silnik był ciepły na zimnym bez problemu. Jeśli jesteś manualny to zanim kupisz nowy rozrusznik może rozbierz stary i zobacz w jakim jest stanie, może czyszczenie i wymiana szczotek pomoże tak jak u mnie pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po przekręceniu kluczyka gasną wszystkie kontrolki i podświetlanie licznika i nie odpala to wcale nie muszą być szczotki rozrusznika a bendix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do sprzedawcy akumulatorów w twoim mieście i sprawdź w pierwszej kolejności akumulator pod obciążeniem.

Ja miałem to samo i dzisiaj wymieniłem aku na nowy, bo pomimo tego że był naładowany do pełna i pokazywał na mierniku 12 V to pod obciążeniem pokazał 2,2 V

koszt do mojego 1.8 (45Ah) 175 zł a mechanik już obstawiał rozrusznik i kwotę powyżej 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przekrecaniu kluczyka przymrużają się zegary a kokpit tak jak by się resetowal wraz z klimatyzacja na yt pokazywał gościu jak samemu rozebrać rozrusznik i go zregenerowac. Myslicie ze dałoby rade gdybym sam to zrobił ? Tym bardziej ze nie wiem gdzie takowy rozrusznik w b5 się znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aku jest dobry a zakładamy ze tak to powodem może być ciężko pracujący rozrusznik. Dzieje się tak gdy rozrusznik ma wyrobione części ślizgowe(tulejki,łożyska).Wtedy konieczna jest wymiana rozrusznika lub regeneracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na google nie mogę znaleźć gdzie rozrusznik się znajduje pod maską, bym mógł go wykrecic i zanieść do regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba na kanał jechać nie mogę go zobaczyc . zrobiłby ktoś zdj gdzie jest albo zaznaczył na paincie czy coś od gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem ze swoim. Jak autko przenocowało w mroźną noc pod garażem to z rana nie mogłem odpalić. przekręcenie kluczyka powodowało stuki przy rozruszniku i nic więcej. Uderzyłem w rozrusznik metalowym prętem i po tym rozrusznik zakręcił. Szykuje się mi się przygoda z wyrywaniem i regeneracją. Czy ktoś widział na allegro szczotki i bendiks do ajm 115km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...