Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lusterka a4 b5


przemek11

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, mam do Was kolejne pytanie.

dlaczego przy wtyczce od lusterka mam 5 pinów a przy wtyczce która ide od drzwi do lusterka mam 3 piny?

czyli teoretycznie przy lusterku mam 2 dodatkowe kabelki które nie są używane, od czego one mogą być??

dodam ze taki juz kupiłem, nie wiem czy ktos zmieniał lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ktos je zmienial.

A lustra masz na full tj pelna elektryke tj regulacja.grzanie i skladanie?pewnie dali tak fabrycznie.

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, lusterka mam tylko elektryczne, nie mam grzania ani składania.

tzn co lusterko ma w srodku to własnie nie wiem, ale przyciskiem to tylko moge regulować, nie mam innego od grzania czy cos ze składaniem


dlatego własnie pytam czy to przypadkiem nie sa lusterka bardziej wyposażone niż mam wyposażenie auta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostałe 2 piny zapewne są od grzania szkła najlepiej wyjmij szkło i zobaczysz czy ma podłaczone 2 przewody do lustra a szkło wyjmuje się bardzo prosto. w przedliftach z tego co mi się wydaje to ogrzewanie lustra nie jest połaczone z grzaniem tylnej szyby bo w b5 po drugim lifcie jest automatyczne grzanie jak temperatura spadnie po niżej +5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób wyjmuje sie lustro? musze odkrecac lusterka?


fajnie by było jakby było grzanie lustra, cos bym wykombinował i podłączył jakos pod ogrzewanie tylnej szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie podważałem płaskim śrubokretem przez szmatke i wsadzalem go pomiędzy obudowę lustra a szkło i podważałem ono się trzyma na wciska więc wyskoczy z zaczepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to musze spróbować:) tylko prawe to w razie czegos wsadze od angola :decayed:


a powiedz mi z której strony podważałeś czy z boku prawa lewa czy od dołu czy góry?

bo zeby nie było tak ze wezme ze strony która jest dalej od zaczepu i lustro mi peknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musze zoabcyzc w wolnej chwili, a jesli sa grzane lustra to powinny byc kable do luster tak?

spoko by było jakby było :decayed: zawsze to juz jedna rzecz wiecej do wyposażenia i komfortu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na wyposażeniu nie było grzanych luster to będziesz musiał sobie instalacje chyba dorobić po grzaniu szyby tylnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ori nie ma. bo kostka która idzie od drzwi jest 3pinowa.

ale to dopiero zabawa na wiosne jak sie cieplej zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaż mam, ale nie jest ogrzewane w nim:)

garaż rzecz obowiązkowa w zime :decayed: szkal by mnie trafiał jakbym miał skrobać co dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabrycznie nie grzane lusterka, to piny do maty są wpięte obok lusterka w jakieś zaślepki. Wystarczy wkleić maty do grzania i doprowadzić 2 kable do lusterka - co ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to czyli lusterko nie jest podpiete pod grzanie czy jest wszystko a tylko kable dalej nie sa wyprowadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już moze być róbnie moze nie być maty w lusterku a może też być dlatego własnie najlepiej jak wyjmiesz szkło i zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Kupiłem podgrzewane wkłady lusterek, dzisiaj wyjąłem stare wkłady i moim oczom ukazały się dwa ''wolne'' kabelki pewnie od podgrzewania lusterek, ale sprawdziłem miernikiem i nie ma w nich prądu ani na zapłonie/odpalonym silniku (a jest już temp. zewn. na -) ani po włączeniu grzania tylnej szyby.

Czy one są od czegoś innego czy może nie są podłączone również z drugiej strony. Na weekend i tak rozbieram boczki to sprawdzę ale chciałem zapytać. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie miałeś grzanych wcześniej to znaczy że pewnie nie ma pociągniętych przewodów sprawdź jak zdejmiesz boczek to pod tym czarną osłonką w rogu jest kostka czy w kostce czy jest tyle samo pinów w jednej i drugiej kostce czy może w kostce idącej od lusterka jest więcej i będziesz wiedział, ale pewnie ich brak skoro po ogrzewaniu szyby ani po ujemnej temperaturze nie pojawia sie napiecie to znaczy że brak tych przewodów i bedziesz musiał sobie do rezać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezanie to sama przyjemność, bez problemu namierzyłem przewód który daje napięcie na tylną szybę, w weekend będzie gotowe :D

Edytowane przez Cie5la
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...