Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo niepokojący dźwięk zimnego silnika


koszykj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak określić ten dźwięk, ale jak usłyszycie to napewno się zorientujecie o co chodzi (ja bym to okreslił jako jazgot xd).

Ten dźwięk pojawia się tylko na mrozie i zimnym silniku przez pierwszą chwile po odpaleniu (po nocy np.) i po dosłownie kilku sekundach jazdy przestaje jazdy ustaje:

Edytowane przez koszykj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale dla mnie to brzmi jak umierająca turbina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być pompa wody, często się tak właśnie dzieje, kiedy była wymieniana i jakiej firmy. Druga możliwość to faktycznie mogła by być turbina, zdejmij węża i sprawdź luz. No i najważniejsze jaki lejesz olej pełny syntetyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to mam zwykly silnik 1.8 bez turbo i podobny dźwięk był jak walnela pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa rozrzad byl wymieniany troche ponad rok temu razem z pompą wody, faktem jest, ze byla kompletnie rozleciana ta stara, ale czy to mozliwe, ze az tak szybmo padla?

MlodyElk tez ustawalo po chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa rozrzad byl wymieniany troche ponad rok temu razem z pompą wody, faktem jest, ze byla kompletnie rozleciana ta stara, ale czy to mozliwe, ze az tak szybmo padla?

MlodyElk tez ustawalo po chwili?

Było tak iż po odpaleniu było słychać a po chwili przestawalo ile maksymalnie może 6 sekund było słychać ale gwarancji Ci nie dam, że to pompa. Edytowane przez MlodyElk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro nie dawno miał wymienianą pompę to nie powinna tak szybko się zużyć chyba, że coś się z pierdzieliło i doprowadziło do jej zużycia. Zrób tak jak kolega barszcz 91 powiedział zdejmij pasek i będziesz wiedział czy to ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, zabezpieczyłem tak aby już nie spadł podczas ewentualnych drgań i siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam jak sprawdzić skąd dochodzi dźwięk, bo się ciepło zrobiło (8 stopni), więc się nie pojawia, czekam na zimniejszy dzień i sprawdzę, jeśli od turbo to znaczy, że pada turbina mimo trzymania ciśnienia narazie (diagnoza znajomego mechanika) a jeśli od silnika to prawdopodobnie ciśnieniowy olejowy napinacz łańcucha pod pokrywą silnika i tam jest sitko, które może być przypchane albo ślizgi łańcucha będzie trzeba sprawdzić, ale rozrząd był wymieniany i wszystko tam sprawdzane, więc powinno być ok, jak będzie zimniejszy dzień to dam znać.

Edytowane przez koszykj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Jak dzieje sie to tylko przy minusowych temperaturach to na 99% wina leży w pompie wspomagania. Olej robi się gesty i ona tak sobie świergota . Przerabiałem ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Jak dzieje sie to tylko przy minusowych temperaturach to na 99% wina leży w pompie wspomagania. Olej robi się gesty i ona tak sobie świergota . Przerabiałem ten temat.

I co zrobiłeś w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to możliwa sprawa, bo moja pompa miała ostatnio ciężkie chwile (wyciek płynu z węża ciśnieniowego i działanie przez kilka sekund bez płynu itp) więc to może być jakaś diagnoza, jak będzie zimniej to to ogarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...