Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bardzo niepokojący dźwięk zimnego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie wiem jak określić ten dźwięk, ale jak usłyszycie to napewno się zorientujecie o co chodzi (ja bym to okreslił jako jazgot xd).

Ten dźwięk pojawia się tylko na mrozie i zimnym silniku przez pierwszą chwile po odpaleniu (po nocy np.) i po dosłownie kilku sekundach jazdy przestaje jazdy ustaje:

Edytowane przez koszykj

Opublikowano

Nie znam się, ale dla mnie to brzmi jak umierająca turbina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

Może to być pompa wody, często się tak właśnie dzieje, kiedy była wymieniana i jakiej firmy. Druga możliwość to faktycznie mogła by być turbina, zdejmij węża i sprawdź luz. No i najważniejsze jaki lejesz olej pełny syntetyk ?

Opublikowano

Szczerze mówiąc to mam zwykly silnik 1.8 bez turbo i podobny dźwięk był jak walnela pompa wody.

Opublikowano
  • Autor

Kuzwa rozrzad byl wymieniany troche ponad rok temu razem z pompą wody, faktem jest, ze byla kompletnie rozleciana ta stara, ale czy to mozliwe, ze az tak szybmo padla?

MlodyElk tez ustawalo po chwili?

Opublikowano

Kuzwa rozrzad byl wymieniany troche ponad rok temu razem z pompą wody, faktem jest, ze byla kompletnie rozleciana ta stara, ale czy to mozliwe, ze az tak szybmo padla?

MlodyElk tez ustawalo po chwili?

Było tak iż po odpaleniu było słychać a po chwili przestawalo ile maksymalnie może 6 sekund było słychać ale gwarancji Ci nie dam, że to pompa.

Edytowane przez MlodyElk

Opublikowano

ściągnij pasek z pompy wody wtedy będziesz wiedział czy to pompa wody

Opublikowano

Moim zdaniem skoro nie dawno miał wymienianą pompę to nie powinna tak szybko się zużyć chyba, że coś się z pierdzieliło i doprowadziło do jej zużycia. Zrób tak jak kolega barszcz 91 powiedział zdejmij pasek i będziesz wiedział czy to ona.

Opublikowano

A może spadł wąż z odkurzacza? Tak było u mnie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I jak, rozwiązałeś problem?

Opublikowano

Założyłem, zabezpieczyłem tak aby już nie spadł podczas ewentualnych drgań i siedzi.

Opublikowano

Chodziło mi o kolegę koszykj. :wink:

Opublikowano
  • Autor

Narazie nie mam jak sprawdzić skąd dochodzi dźwięk, bo się ciepło zrobiło (8 stopni), więc się nie pojawia, czekam na zimniejszy dzień i sprawdzę, jeśli od turbo to znaczy, że pada turbina mimo trzymania ciśnienia narazie (diagnoza znajomego mechanika) a jeśli od silnika to prawdopodobnie ciśnieniowy olejowy napinacz łańcucha pod pokrywą silnika i tam jest sitko, które może być przypchane albo ślizgi łańcucha będzie trzeba sprawdzić, ale rozrząd był wymieniany i wszystko tam sprawdzane, więc powinno być ok, jak będzie zimniejszy dzień to dam znać.

Edytowane przez koszykj

Opublikowano

Ok, daj znać.

Opublikowano

Powiem ci tak. Jak dzieje sie to tylko przy minusowych temperaturach to na 99% wina leży w pompie wspomagania. Olej robi się gesty i ona tak sobie świergota . Przerabiałem ten temat.

Opublikowano

Powiem ci tak. Jak dzieje sie to tylko przy minusowych temperaturach to na 99% wina leży w pompie wspomagania. Olej robi się gesty i ona tak sobie świergota . Przerabiałem ten temat.

I co zrobiłeś w tej sytuacji?

Opublikowano
  • Autor

W sumie to możliwa sprawa, bo moja pompa miała ostatnio ciężkie chwile (wyciek płynu z węża ciśnieniowego i działanie przez kilka sekund bez płynu itp) więc to może być jakaś diagnoza, jak będzie zimniej to to ogarnę

Opublikowano

wymiana pompy załatwi sprawe . Tak przynajmniej u mnie było.

Opublikowano

Używka, nówka, regenerowana?

Opublikowano

Ja osobiscie wpakowałem używana. miałem pod ręką akurat to nie traciłem czasu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.