Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro 1.9 tdi afn mocne sprzegło


ogurzasty1892

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze temat tysiac razy ruszany ale do poprzecznych silników ale do wzdłużnych QUATTRO jak wpiszesz "mocne sprzegło do afn quatrro 1.9 tdi"lub tym podobne to szczerze guzik się dowiesz bo tematów nie ma wiec prosze pomóżcie.

Powiedzcie jak juz ktos chce wsadzic na upartego tego jednomasa do 1.9 tdi afn zaznaczam quattro (a4) to musi miec zamachowe od 1z 9a lub tym podobne łożysko mozna kupic od afn-a normalnie a jaka tarcza sprzegla i docisk z czego bo nigdzie to nie jest powiedziane dosłownie ze do quattro pasuje to i to wszedzie jest do poprzecznych silników ze vr-owy komplet sobie kupisz i jezdzisz a do quattrosów mowia zostawic afn ale kiedys ta graica 300-350 nitonków się skonczy i co wtedy a co jesli skonczyl sie komus dwumas i nie ma na nowy tylko musi kombinowac. Jeszcze jedno pytanie jakie dwumasy mocniejsze mozna zamontowac i czy ewentualnie dwumas z afn-a moze zostac i założyć inne sprzegło i docisk. Bardzo prosze o konkretna odpowiedz bo szczerze skrzynie mam wyciagnieta i nie moge niczego dopasowac a auto musi jezdzic bo to rodzinne

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od AWX jest mocniejsze sprzęgło i dwumas, w kilku tematach proponowano jako rozwiązanie nowy komplet dwumas i kompletne sprzęgło od AWX, kosztowo wychodzi trochę więcej niż jednomas i sprzęgło ale przeniesie większy moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od AWX jest mocniejsze sprzęgło i dwumas, w kilku tematach proponowano jako rozwiązanie nowy komplet dwumas i kompletne sprzęgło od AWX, kosztowo wychodzi trochę więcej niż jednomas i sprzęgło ale przeniesie większy moment.

Dzieki za potwierdzenie bo w kilku tematach nie bylo to dokładnie powiedziane ciekawi mnie tez jeszcze czy do dwumasa afn wejdzie docisk i tarcza z łożyskiem od awx-a bo patrzac na to czemu wymieniac dobry dwumas i placic tyle kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzieki za potwierdzenie bo w kilku tematach nie bylo to dokładnie powiedziane ciekawi mnie tez jeszcze czy do dwumasa afn wejdzie docisk i tarcza z łożyskiem od awx-a bo patrzac na to czemu wymieniac dobry dwumas i placic tyle kasy

bedzie pasować zestaw sprzęgła z AWX do dwymasy z AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki podepne sie pod temat, moze ktos sie bardziej zna na dokladnej budowie AFN : padl mi dwumas, wyslalem do regeneracji zaplacilem 1100 zeta i zrobilem 700 kilosow i znow kaput, scielo nity na dwumasie, objawy biegow brak, zadnego stukniecia nie odczulem, zaparkowalem pod domem rano wsiadam biegow nie ma, wyslalem dwumas na gwarancje niby uznana ale pan z regeneracji zastanawia sie czy cos nie blokuje silnika, tez sie zastanawiam pacjent afn quattro 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolosalne pieniądze jak za regenerację dwumasa. Proponuję odzyskać pieniądze i kupić nowy bo sytuacja się na pewno powtórzy. Ojciec niedawno też zdecydował się na regenerowany dwumas i od razu po założeniu już było czuć że jest z nim coś nie tak, firma była z poznania. Jeżeli z silnikiem nie było żadnych problemów i odpala normalnie to jak może być zablokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślili bajkę o blokowaniu silnika żeby mieć wymówkę.

Jak jeszcze raz przyniesiesz im dwumasa w czesciach, to tym razem na pewno nie uznają gwary.

Zrób jak pisał kolega wyżej, nie baw się z regeneracją bo to Cię doprowadzi że zostaniesz bez kasy i sprawnego sprzegla.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie niby reklamacje uznali ale auto mialem przez tydzien uziemione, nie wspomne o koszcie wyjecia sprzegla i wysylki do tych panow tez z poznania ...


ktos jakies sprzeglo proponuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie niby reklamacje uznali ale auto mialem przez tydzien uziemione, nie wspomne o koszcie wyjecia sprzegla i wysylki do tych panow tez z poznania ...

ktos jakies sprzeglo proponuje ?

Witam mam u siebie w quattro zamontowany jednomas z audi 80 1Z wraz z nowym zestawem sprzęgła firmy SACHS koszt ok 500zł + wymiana jak na razie żadnych problemów zobacze jak będzie po programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozone ABK od 2 litrowej benzynki z audi 80, narazie tylko odczuwalne drgania miedzy 1000 a 1500 obrotow, no i moze ciut glosniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj ślizga się zestaw od luk 1z na sztywnym kole po 20 tys km. Zastanawiam się czy nie dać na dwumas od afn sprzęgło od awx i tarcz dać do obicia kewlarem. ma ktoś taki zestaw u siebie? palan jest zrobić ok 200/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś kupować dwumasa od AFNa to lepiej kupić komplet od AWX dwumas i komplet sprzęgła. Obicie tarczy kewlarem to najpewniejsza droga na wzmocnienie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza awx obita kevlarem i wzmocniony docisk sporo zniesie... Daron z forum testował i taki zestaw ogarnął 530 nm. U mnie po modach Juby_p takie sprzęgło radzi sobie bez problemów od 8k km, a dwumas ma już 20k km przejechane i cisza. Choć to ośki to w quattro też nie powinno być lipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...