Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zrobić palnik na przepalony olej


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, wiem że to forum o samochodach ale napewno jest tu wielu domowych złotych rączek które cos mi doradzą :wink: Przymierzam sie do zrobienia pieca z palnikiem na przepalony olej do ogrzewania garażu. Jak każdy osiedlowy magik mam problem z pozbyciem sie przepracowanego oleju, dodatkowo ogrzewanie zimą to spory problem. Nie robię samochodów cały czas tylko powiedzmy 2 sztuki w tygodniu zimą nawet mniej, garaż nie ogrzewany przez tydzien jest bardzo wyziębiony, ogrzanie powietrza do temp +10 zajmuje dużo czasu i energii (jak dotąd prądu).

Do tej pory garaż z kanałem mało użytkowałem w zimie a gdy była taka potrzeba ogrzewałem prądem. Teraz chce zrobić piec na bazie zbiornika na wode 80l, ruszt, drzwiczki i inne pierdoły wyciągnąłem ze starego pieca którego właśnie wymieniliśmy w domu. Paliwem będzie głównie drzewo + palnik o którym już wspomniałem. Garaż mam murowany pomieszczenie z kanałem 4m x 5,5m obok małe pomieszczenie na klucze i sprężarkę, nad garażem jest poddasze na klamoty, dach oczywiście jedno spadowy. Problem polega na tym ze w garażu nie ma komina poprostu gdy ojciec budował garaż 20 lat temu pod swój warsztat ślusarski nie pomyślał o kominie. :facepalm: Chce puścić stalową rure po ścianie jako komin/nagrzewnice i wystawić ją ok 1m ponad dach. Sprawa samego pieca jest juz dopracowana ponieważ już powstały 2 prototypy moj piec bedzie 3 prototypem więc bedzie juz dopracowany.

Problem polega na palniku na przepalony olej, nigdy czegos takiego nie widziałem na włąsne oczy i nie wiem jak to sprytnie rozwiązać wypowie sie ktos kto posiada takie cudo ??????

Chodzi mi o cos takiego: palnik-3.jpg

Używa ktos podobnej konstrukcji ???? Jak z wydajnością takiego palnika ??? Zastanawia mnie podawanie oleju czy wystarczy zamontować zbiornik na wysokości ok 1,5m odpowiednio ustawić kran, podpalić, uruchomić wentylator i bedzie ciepełko ?? Zastanawiam sie czy rurka po paleniu przez 4 godziny nie nagrzeje sie aż tak ze zapali sie olej w zbiorniku ?????? Czy ten palnik moze być wsadzany tylko przez drzwiczki czy da sie to jakoś rozwiązać żeby dziś palić drewnem a jutro olejem ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej postawić żeliwna koze z nadmuche powietrza ?

w 20 -30 minut masz w garazu jak w uchu a oleju do palenia tez potrzeba niemało

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej ci sie nie zapali w zbiorniku nie bedze takiej temperatury. palnik mozesz wsadzic bokiem pieca jak wytniesz dziure a gdy chcesz palic drzewem czy weglem zakladasz tylko przykrywke zeby sie nie zasyfil albo go wyciagasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym przepalonym olejem nie pogrzejesz,bo jest za gęsty.Trzeba by go było mieszać z Ekotermem,a nie wiem,czy też nie podgrzać.Kolega mechanik jakieś dziesięć lat temu też wpadł na pomysł palenia przepalonym olejem silnikowych,bo trochę tego zbierał po wymianach.Miał nawet niemiecki piecyk na olej opałowy.Dość długo eksperymentował,rozwiercał dysze,mieszał z Ekotermem,ale ostatecznie zarzucił ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest masę filmików pokazujących palenie olejem, według tego co ludziska piszą w komentarzach to używają zwykłego nie rozrobionego oleju. A specjalistom którym kolega mówił że jego kolega próbował ale nie wysszlo dziękuję.... Pytam czy ktoś ma coś takiego u siebie. Problem z olejem ma każdy chalupniczy mechanik jedni wylewają inni utylizuja a ja uzbieralem już spora ilość i chciał bym raz na zawsze zapomnieć o bankach z przepalonym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...