Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwne bujanie... Pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciałbym się Was doradzić co może być tego przyczyną ? Czy miał ktoś podobny objaw? Otóż już od czasu kupna samochodu tzn. od jakiś 3 miesięcy odczuwam dziwny objaw bujania autem na biegu jałowym. Dodam jeszcze, że dzieje się to rzadko, przeważnie jak samochód stoi dłużej na odpalonym silniku na luzie i na ciepłym silniku. Na zimnym silniku tego nie ma. Obroty nie falują, są równe.

Co to może być? Proszę o opinie

Opublikowano

IMHO: Dwumas, lejące wtryski albo najzwyczajniej- nic...

Opublikowano
  • Autor

IMHO: Dwumas, lejące wtryski albo najzwyczajniej- nic...

Z tego co wiem to dwumas ma inne objawy np stukanie przy gaszeniu auta (kumpel wymieniał dwumas i właśnie taki miał objaw). Co do wtrysków to mam nowe od miesiąca i tak jak wcześniej już było bujanie przed wymianą wtrysków tak i teraz jest. Nawet wydaje mi się, że wcześniej było to cześciej i bardziej intensywnie a teraz po wymianie wtrysków jest ale dużo rzadziej. Dodam jeszcze, że jak otworzę maskę i podejdę do silnika podczas tego "bujania" to jest taki objaw tak jakby w pracy silnika coś przerywało.

A czy świece żarowe nie mają nic z tym wspólnego ?? Jaki jest w ogóle objaw jeśli, któraś ze świec jest niesprawna ?

Opublikowano

tez mam podobny problem.Wtryski uszczelnione i wszyscy mechanicy mówia ze dobrze jest ... moze byc to od dwumasa takie bujanie ? dzieje sie tak na wcisnietym sprzegle tez ... dodam ze wydaje mi sie jak by troche przymulony był silnik, nie jest taki dynamiczny ale to moze ze po miescie głownie jezde?


jezdze :)


kolego ja miałem wszystkie swiece nie sprawne to samochód ciezko palił ... przy odpalaniu strasznie zatrzesło i był siwy dymek od swiec napewno to nie jest od swiec

Opublikowano

Napisałeś, że wymieniłeś wtryski- masz wszystkie uszczelki nowe (te gumowe + miedziane (do kupienia w ASO)).?
Dwumas potrafi mieć naprawdę różne objawy- nie tylko stuki przy gaszeniu...

Opublikowano

2mas pełni też funkcję przeciwwagi i może powodować drgania silnika.

Nie wiem jak w V6 ale w r4 objawia się to regularnym szarpnięciem co ileś cykli, odczuwalne w środku i widoczne pod maską.

Edytowane przez marcin4x4

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze do tematu. Mój silnik ASB też miał problemy z bujaniem na biegu jałowym, obroty nie falowały. Okazało się, że trzy świece żarowe są spalone (cylindry 2, 3, 5). Po wymianie wszystko wróciło do normy. Świece łatwo wstępnie sprawdzić, wystarczy podpiąć się z komputerem i odczytać kody błędów z silnika.

Dwumas nie tylko powoduje szarpanie silnikiem, stuki przy gaszeniu, ale też dość charakterystyczny pisk przy redukcji biegu.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

tez mam podobny problem.Wtryski uszczelnione i wszyscy mechanicy mówia ze dobrze jest ... moze byc to od dwumasa takie bujanie ? dzieje sie tak na wcisnietym sprzegle tez ... dodam ze wydaje mi sie jak by troche przymulony był silnik, nie jest taki dynamiczny ale to moze ze po miescie głownie jezde?

jezdze :)

kolego ja miałem wszystkie swiece nie sprawne to samochód ciezko palił ... przy odpalaniu strasznie zatrzesło i był siwy dymek od swiec napewno to nie jest od swiec

Miałem to samo i wymiana kolektora ssącego z nastawinkami pomogła, na serwisie poparli diagnozę i po wymianie kolaktora bujanie ustało, prawdopodobnie nastawnik stanął, uwaga, nie kupuj samego nastawinika, kup sobie kmpl i jedz do serwisu, ponieważ sama wymiana nie pomoże, trzeba ustawić na kompie wartości nastawnika, koszt kolektora z nastawnikiem to 480 zł po regeneracji + wymiana, w serwisie audi 400 zł

Opublikowano
  • Autor

Miałem to samo i wymiana kolektora ssącego z nastawinkami pomogła, na serwisie poparli diagnozę i po wymianie kolaktora bujanie ustało, prawdopodobnie nastawnik stanął, uwaga, nie kupuj samego nastawinika, kup sobie kmpl i jedz do serwisu, ponieważ sama wymiana nie pomoże, trzeba ustawić na kompie wartości nastawnika, koszt kolektora z nastawnikiem to 480 zł po regeneracji + wymiana, w serwisie audi 400 zł

dzięki za podpowiedź. w środę zawożę auto do Mechanika, dam znać co było u mnie grane

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

I dowiedziałeś się, co było grane? Jaka diagnoza?

Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Niestety nie. Mechanik wyjął i sprawdził na maszynie wtryski i wszystkie są dobre. A co do kolektora ssącego to mówił mi, że to by wyskakiwał błąd na kompie a u mnie nie ma żadnych błędów po podłączeniu komputera. Założył mi nowe podkładki pod wtryski, później jeszcze zmieniałem poduszkę na silniku i jak narazie jest ok. Bujanie ustało, a jeśli jest to tylko minimalne takie które mi nie przeszkadza.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.