Suszarko-odkurzacz pod maska, pomocy

Cezarrr

Witam,

Od niedawna borykam się z dziwnym dźwiękiem wydobywającym się z prawej strony z okolicy turbo przypominającym suszarkę lub odkurzacz. Dźwięk pojawia się tylko przy gazie wciśniętym w podłogę i tylko powyżej 4 tyś obrotów. Przy delikatnym naciskaniu gazu można zamknąć obrotomierz i dźwięk jest praktycznie niesłyszalny. Turbo suche, oleju nie ubywa.

Może przypadek może nie ale temat pojawił się po wymianie rury wydech za katem z tą elastyczną siatką, była trochę kombinowana (spawana podginana) bo przyszła od innego modelu. Możliwe, że to ona powoduje takie szumy, może nasmarkali spawów do środka? Czy może już turbawka się kończy?

Tu logi

Jeżeli to miała by być turbinka to jej łopatki musiały by ocierać o muszlę, a jest to możlie w przypadku luzu na wirniku. Możesz więc ocenić luz na wirniku po zdjęciu rury z dolotem powietrza.

Tu logi

Jednak to turbinka daje o sobie znać, mimo tego że trzyma doładowanie i jest sucha.

Xperia

Podepnę się do tematu, ay nowego nie zakładać. Czy normalny jest dźwięk, od razu po zgaszeniu silnika, taki jak hmmm cos schodzi z obrotów i robi takie wuuuuuuuu aż się zatrzyma(coś jak odkurzacz się wyłączy i zatrzymuje :)). Dziś podniosłem maskę zgasiłem auto do razu do przodu i dzźwięk tak jak by zaraz za chłodnicą był i tak jak y lekko popiskiwało. Czy to turbo? i czy trzeba już coś z im robić?

Ooo na to bym nie wpadł :D przyjrzę mu się :) dzięki za wskazówkę :P

Pompa powietrza wtórnego - sprawdź

Nie to nie ona. to z okolicy rozrządu bliżej środka niż lewej(jak patrzy sie od przodu auta)

Poczekaj aż włączy się wentylator (wyłącz klimę) i zgaś silnik.

Jeśli hałasuje na zimnym, to na bank nie wentylator.

Jutro to sprawdzę. odpalę auto, nadmuch wyłączę całkiem poczekam trochę, aż się zagrzeje, zgaszę i sprawdzę. później do roboty pojadę :)

Wiatrak z chłodnicy tak buczy :) nie wiem czy cos z nim robic czy czekac az padnie..