Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , mam mały dylemat otóż mam 17" felgi z oponami 235/45/r17 . Dylemat jest taki ze nie wiem czy zalozyc opone zimowa 225/45/17 czy 215/50/17 bo nie wiem jaką mam szerokosc felgi bo w delegacji jestem a samocjod jest pod domem :/ a prze przyjadem chce zamowic zeby były jak przyjadę. Podam linka z audi z takimi samymi felgam moze ktis będzie wiedzial i pomoze mi tej kwestii. Tak na moje oko 7,5 ale tylko przypuszczam tylko. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2254921.html

Opublikowano

Tak jak widzę i szukałem to wychodzi na to że to faktycznie 7.5 cala.

Opublikowano

Polecam 215/50/17

Opublikowano

jak ma niskie zawieszenie to lepiej nie polecaj 50. Mam ten sam rozmiar na lato co Ty i niestety na zime producent zaleca ten sam rozmiar . Przy wyzszej oponie nie jest za ciekawie kiedy siedzi np. trzy lyb cztery odoby i trzeba przejechać przez spiącego ...

Opublikowano

Ja mam 1BE i nie narzekam.

A 215/50 będzie wyższe niż 235/45 więc czemu mam ich nie polecać ???

Bo nie rozumiem twojego toku myślenia.

Opublikowano
  • Autor

Wlasnie muszę dodac ze mam niskie zawieszenie seryjnke silne bo to 3litrowe audi. Tez slyszalem żeby nie brać 5cm wysokosci od kolegi. I co w końcu mam brac takie same parametry jak na lato czy 215/50/17 czy 215/45/17 ??

A w ogóle to 225 nie moze byc ? Slyszalem ze za szeroka na zime czy to prawda ?

Opublikowano

Dlatego ze mam to sam silnik i masy pojazdu do tego obniżone zawieszenie 1BE i przy tych oponach czyli wysokości 50 i 17 calach na tym samochodzie np. przy 4 osobach w samochodzie przychacza się kołami.

Dlatego lepiej zostać przy profilu 45 choć dużo tańszym by było rozwiązanie które proponujesz to w tym przypadku może mu nie bardzo do zdawać egzamin

Kiedyś szerokość opony na zimę miała znaczenie czyli zakładało się węższą teraz już nie ma to takiego znaczenia i stosuje się zazwyczaj choć nie zawsze opony na zimę takie jakie zaleca producent w tym wypadku ten sam rozmiar

Edytowane przez Robero321

Opublikowano

Do B6 zalecana jest 235/45/17 a jej idealnym zamiennikiem jest 215/50/17

Na zimę proponuję węższe czyli wspomniane 215/50/17 ale wybór należy do ciebie.

Kolego Robert, przecież profil 45 obniży jeszcze auto.

U mnie nic nie obciera.

Edytowane przez Fido

Opublikowano

ja polecam 205/45 na zime jak znalazł

Opublikowano

Do B6 zalecana jest 235/45/17 a jej idealnym zamiennikiem jest 215/50/17

Na zimę proponuję węższe czyli wspomniane 215/50/17 ale wybór należy do ciebie.

Kolego Robert, przecież profil 45 obniży jeszcze auto.

U mnie nic nie obciera.

Tak auto będzie niżej zgadza się ale ja miałem na myśli prześwit między oponą a nadkolem. Wierz mi przy tym zawieszeniu szczególnie jesli jest juz kiluletnie prześwit jest taki że nie wsadzisz kluczyka"scyzoryka " w poziomie na sztorc.

Może spróbowac jeśli nie będzie mu nic haczyło to będzie miał tanszą alternatywę bo te 235 na 17 cali to koszt spory.

ja polecam 205/45 na zime jak znalazł

Zwróć uwagę na szerokość felgi 205 to trochę za wąsko ninimum 215 jak napisał Fido

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.