Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Po raz kolejny padł xenon


elkrecik

Rekomendowane odpowiedzi

W b7 żarniki padają od fabrycznie wadliwego sterownika , audi nawet wymieniało je na gwarancji. :thumbdown: Już gdzieś o tym pisałem ale może nie wszyscy wiedzą. Więc nawet jak kupisz ori z ASO to i tak padną dość szybko.

coś w tym musi być ... co za patafiany ... tyle skuch zrobić w takich autach :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 żarniki padają od fabrycznie wadliwego sterownika , audi nawet wymieniało je na gwarancji. :thumbdown: Już gdzieś o tym pisałem ale może nie wszyscy wiedzą. Więc nawet jak kupisz ori z ASO to i tak padną dość szybko.

Jak dlugo przecietnie "zyja" u was zarniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 żarniki padają od fabrycznie wadliwego sterownika , audi nawet wymieniało je na gwarancji. :thumbdown: Już gdzieś o tym pisałem ale może nie wszyscy wiedzą. Więc nawet jak kupisz ori z ASO to i tak padną dość szybko.

Jak dlugo przecietnie "zyja" u was zarniki?

B6 co prawda ale od kupienia (dokładnie półtora roku) nic nie ruszane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc zalezy tez w znacznym stopniu od tego jak sie "uzywa" zarnikow. Czeste wlaczanie i wylaczanie raczej nie przedluza ich zywotnosci.

Producenci roznie podaja od 2-3 tys. godz. powinien taki zarnik pracowac.

Przyjmujac ta nizsza cyfre za stan faktyczny, wnika ze zarniki powinny swiecic :

1 godz. dziennie przez 5 lat 5m-cy i 23 dni,

2 godz. dziennie przez 2 lata 7 m-cy 17 dni,

3 godz. dziennie przez 1 rok 9 m-cy i 29 dni.

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc zalezy tez w znacznym stopniu od tego jak sie "uzywa" zarnikow. Czeste wlaczanie i wylaczanie raczej nie przedluza ich zywotnosci.

Producenci roznie podaja od 2-3 tys. godz. powinien taki zarnik pracowac.

Przyjmujac ta nizsza cyfre za stan faktyczny, wnika ze zarniki powinny swiecic :

1 godz. dziennie przez 5 lat 5m-cy i 23 dni,

2 godz. dziennie przez 2 lata 7 m-cy 17 dni,

3 godz. dziennie przez 1 rok 9 m-cy i 29 dni.

:mysli:

to ja się łąpie w tym przedziale więc może dlatego po roku z haczykiem mi wysiadły :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ja tez raczej w trzecim przykladzie, co prawda jeszcze swieci ale lubi sobie czasem zgasnac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ja tez raczej w trzecim przykladzie, co prawda jeszcze swieci ale lubi sobie czasem zgasnac :gwizdanie:

ja muszę przyznać że jestem dalej niż 3 przedział bo często świeci po 6-7 godz czasem :mysli: to niech robią żarniki o większej żywotności :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście ze nie polecacie firm regenerujących przetwornice. Ja dałem do takiej firmy i po 4 dniach miałem zrobioną i jeżdżę na niej ponad rok. Kupiona od kogoś przetwornica tez nie daje gwarancji a może pochodzić z regeneracji nieprawdaż?

Zgadza sie, ale skad masz pewnosc, ze zregenerowana przetwornica po miesiacu nie padnie?

Skoro odradzali to pewnie juz ktos regenerowal i nie byl usatysfakcjonowany :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście ze nie polecacie firm regenerujących przetwornice. Ja dałem do takiej firmy i po 4 dniach miałem zrobioną i jeżdżę na niej ponad rok. Kupiona od kogoś przetwornica tez nie daje gwarancji a może pochodzić z regeneracji nieprawdaż?

Zgadza sie, ale skad masz pewnosc, ze zregenerowana przetwornica po miesiacu nie padnie?

Skoro odradzali to pewnie juz ktos regenerowal i nie byl usatysfakcjonowany :gwizdanie:

no chyba że dadzą gwarancję to wtedy rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ja tez raczej w trzecim przykladzie, co prawda jeszcze swieci ale lubi sobie czasem zgasnac :gwizdanie:

ja muszę przyznać że jestem dalej niż 3 przedział bo często świeci po 6-7 godz czasem :mysli: to niech robią żarniki o większej żywotności :cool1:

Tredy ida niestety w przeciwnym kierunku, zdania na temat xenonow sa podzielone, wlasnie chocby z tego wzgledu, ze w tym kierunku raczej nic sie juz nie da zrobic i koszta eksploatacji takich lamp sa dosc wysokie (juz nie mowiac o kwestii ochrony srodowiska. Rtęć zawarta w zarnikach).

Pojawily sie tez bezrteciowe ale technika xenonow nie bedzie w stanie stawic czola technice LED, ktora predzej czy pozniej wyprze HIDy calkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...