Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Prawo Jazdy pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem gdyz dzis dostalem list od komendy wojewodzkiej policji i w tytule jest "wniosek o cofniecie uprawnien" oczywiscie chodzi o pkt karne prawko odebralem 06.06.2007r pierwsze pkt dostalem 05.10.2007r 6pkt nastepne 10.03.2008 8pkt i 17.04.2008 10pkt karnych ale ze to moj pierwszy rok kiedy odebralem prawo jazdy i wiedzialem co bedzie i przy tych 10pkt udalo mi sie dogadacd ze policjant nie wysle tych pkt gdzies tam dalej ale niesty wyslalal i dzis dnia 29.09.2008 przyszlo te pismo. i moje pytanie ?? co teraz bedzie ze mna dostane wezwanie na powtorny egzamin bo jednak dzis juz prawo jazdy mam 1.5roku prawie czy zostana mi zabrane i bede musial jeszcze raz kurs robic :wallbash: jezdzic L i wogole :wallbash: porazka jest. nie wiem co teraz bedzie :wallbash: praktycznie z samochodu nie wysiadam prze okrez1.5roku zrobilem cos w granicach 50tys km jezdzilem po polowie europy nawet po angli oj ciezko bylo heh a tutaj teraz taki zonk :wallbash: moze jest hjakis sposob na zachownie prawo jazdy ?? bo jednak te 6pkt kasuje sie za kilka dni :wallbash: poradzcie co moge zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pismo dostałeś poleconym listem czy zwykłym?Jak zwykłym to do kosza wyrzuć i 05.10 Ci się punkty skasują.Gorzej jak to polecony i Ty się podpisałeś ze odebrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlo poleconym :confused4: a ja podpisalem :wallbash: nie wiedzailem pogole o co chodzi zaspany bylem obudzil mnie listonosz... i co bedzie ?? skieruja mnie na powtorny egzamin tylko?? bede mogl pisac odwolania o przedawnienie bo jednak pol roku ponad minelo?? czy to raczej nic nie pomoze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co będzie ale ja bym napewno im prawka sam nie oddał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam takie procedury nie przechodziłem, ale...dwóch kumpli miało tą przyjemność, tylko że oni już starzy kierowcy i przekroczyli 24 pkt, więc w twoim przypadku może być inaczej...

Oni dostali skierowanie na ponowny egzamin ze Starostwa.

Prawka w Starostwie im nie zabrali, ale teoretycznie może to zrobić policjant podczas kontroli, więc od ezgaminu jeździli bardziej niż przepisowo.

A napisz dokładnie co masz tam napisane, bo to jest dopiero wniosek, więc ktoś ten wniosek musi rozpatrzyć i dopiero wyda decyzję, więc...może Ci się coś tam upiecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do osoby, która posiada prawo jazdy dłużej niż jeden rok i przekroczy 24 punkty, kierowana jest jedynie na egzamin sprawdzający (test teoretyczny i praktyczny).

Po przekroczeniu 24 punktów karnych policjant kontrolujący zatrzyma prawo jazdy uniemożliwiając dalsze kierowanie pojazdem, po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobligowany do poddania się badaniu psychologicznemu oraz zdać egzamin państwowy, w zakres którego wchodzi część teoretyczna i praktyczna kursu na prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli prawa jazdy zabiora mi dopiero przy kontroli.... a u mnie jest tak ze punkty zebralem w pierwszym roku kiedy mialem prawo jazdy a teraz kiedy przyszlo pismo juz mam je dluzej czyli tak jakby bede sadzony jako ze mam oprowajazdy dluzej niz rok ?? i bede skierowany na egzamin sprawdzajacy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że nic Ci to nie da ,że będziesz czekał, bo i tak będzie się liczyć dzień w którym przekroczyłeś limit 24 punktów . Jeśli nie zwrócisz im prawa jazdy to przy kontroli drogowej możesz mieć więcej kłopotów niż utrata prawa jazdy. Mogą to już potraktować jako jazdę samochodem pomimo zakazu prowadzenia za co grozi Sąd lub jazdę bez uprawnień czyli okrągłe 500zł mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak kierujący przekroczy liczbę 20 punktów w ciągu roku od uzyskania po raz pierwszy uprawnień do kierowania sporządzana jest decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs. Osoba taka traktowana jest w taki sposób jak gdyby nigdy nie posiadała uprawnień.

Czyli wg mnie, dostałeś wniosek o skierowanie na ponowny kurs. Czyli tak, wszystko od nowa. Jazda eLką, egzamin teoretyczny + praktyczny.

Osoby zainteresowane swoim statusem w ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego mogą zgłosić się osobiście (z dokumentem tożsamości) do każdej komendy miejskiej/powiatowej na terenie województwa , gdzie uzyskają taką informację.

Kolejny raz wg mnie i tak Twoje prawo jazdy jest już nie ważne, więc możesz się spokojnie spytać w komendzie jaki jest twój status. Najwyżej Ci prawo jazdy zabiorą (i tak już wg mnie nieważne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najgorsza opcja wychodzi :wallbash: najgorzej ze prawo jazdy bylo moim praktycznie zrodlem utrzymania na studiach :wallbash: co radzicie mi teraz zrobic ??[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2008, 19:19_________________________________________________

Jeżeli jednak kierujący przekroczy liczbę 20 punktów w ciągu roku od uzyskania po raz pierwszy uprawnień do kierowania sporządzana jest decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs. Osoba taka traktowana jest w taki sposób jak gdyby nigdy nie posiadała uprawnień.

Czyli wg mnie, dostałeś wniosek o skierowanie na ponowny kurs. Czyli tak, wszystko od nowa. Jazda eLką, egzamin teoretyczny + praktyczny.

Osoby zainteresowane swoim statusem w ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego mogą zgłosić się osobiście (z dokumentem tożsamości) do każdej komendy miejskiej/powiatowej na terenie województwa , gdzie uzyskają taką informację.

Kolejny raz wg mnie i tak Twoje prawo jazdy jest już nie ważne, więc możesz się spokojnie spytać w komendzie jaki jest twój status. Najwyżej Ci prawo jazdy zabiorą (i tak już wg mnie nieważne).

ale narazie poszedl dopiero wniosek o cofniecie czyli do momentu rozpatrzenia wychodzi ze mam jeszcze wazne te prawo jazdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najgorsza opcja wychodzi :wallbash: najgorzej ze prawo jazdy bylo moim praktycznie zrodlem utrzymania na studiach :wallbash: co radzicie mi teraz zrobic ??[br]

Skoro prawo jazdy to Twoje żródło utrzymania to naciskając na gaz ( domniemywam,że te 10 punktów to za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h ) postąpiłeś całkowicie bezmyślnie. Czy nie brałeś tego pod uwagę mając 16pkt , że możesz jednym wykroczeniem stracić uprawnienia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody znaczy musi się wyszaleć ale w tym przypadku poniesie bardzo duże konsekwencje niestety finansowe również ( kurs prawa jazdy,brak możliwości zarobienia samochodem). A wystarczy trochę uważać jak już zbliża się magiczne 21 pkt albo zainwestować w CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze nigdy podczas kontroli Policjant nie sprawdzał czy mam jakieś punkty i czy mam prawko wogóle ważne itd. więc jak by to było moje zródło utrzymania to bym jeździł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze nigdy podczas kontroli Policjant nie sprawdzał czy mam jakieś punkty i czy mam prawko wogóle ważne itd. więc jak by to było moje zródło utrzymania to bym jeździł :wink4:

Kolega chyba nie ma innego wyboru, tylko jeździć, bo wątpię aby dobrowolnie oddał prawko i przesiadł się na komunikację miejską.

grabson, jakbyś wkleił to pisemko raz jeszcze (teraz go nie widać), to może coś ktoś poradzi dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...