Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór par paliwa.


rudek6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie dotyczy zaworu par paliwa a mianowicie.. Czy ten zaworek działa (pracuje) podczas jazdy na lpg? W aucie założona jest zwykła instalacja gazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinien pracować, posłuchaj czy słychac takie cykanie w okolicy filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pracuje raczej tylko na benzynie. Jak jedziesz na lpg to układ pb nie pracuje, a więc i zaworek ma wolne. Tak myślę, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez do konca nie wiem jak to jest niby cały układ PB nie pracuje ale pompa powinna pracowac przy prawidłowo zrobionej instalacji LPG, sprawdze to u siebie jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa od benzyny cały czas pracuje podczas jazdy na LPG więc i układ odpowietrzania powinien pracować tak jak kolega wyżej napisał powinien cykać co jakiś czas ja u siebie mam instalacje sekwencyjną i słychać czasami jak cyka tylko że jak sie siedzi w środku auta to prawie nie słychać tego. A cos ci sie dzieje z odpowietrzaniem bo jeżeli by zaworek nie działał to prawdopodobnie by ci błąd na vagu wywalało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaworek mam do wymiany :kwasny: identyczne objawy jego niesprawności znalazłem na naszym forum. Miałem jednak cień nadziei.. Podczas wyjęcia go z układu w celu sprawdzenia nr. po ponownym montażu przez moment słychać było charakterystyczne cykanie. Po przełączeniu na lpg, cisza. i cisza trwa do tej pory. Na wagu nic nie wyskoczyło, niby znajomy sprawdzał logi ale jutro wrzucę i poradzę się waszej opinii. wiem że wyskoczyły jakieś dwa poważniejsze błędy ale to raczej nie na ten wątek. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...