Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki najlepszy rozrząd ? 1.8 benzyna


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, dzięki za pomoc :) Będę pisał jak coś, za to też dzięki! :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd robi się raz na jakiś czas, a więc warto zainwestować te 120-150 zł więcej i mieć z głowy zwłasza że jeśli poprzedni właściciel nie zmieniał to pompa może mieć juz 10 lat i nawet nie musi cieknąć po zmianie rozrządu, ale już sama w sobie jest wypracowana, pojawią się luzy na wałku, czy też kółko w środku może już się sypać jeśli jest plastikowe.

Ogólnie powiem tak uważać na zestawy nie ważne czy to Ina czy Evr czy Conti, niestety pojawiały się MADE IN CHINA i niby na rolkach wybite LITENS ( INA) to na dole gdzieś schowane MADE IN CHINA ( co przekłada się na tańszą i o wiele lepszą ofertę)

Zawsze sprawdzam przed wysłaniem towaru dla klientów i jeśli sa jakieś niesnaski to dzwonię informuję że coś jest nie tak

Ale Paski daje w przewadze 85 % CONTI i rolki z INA Pompa albo DOLZ, albo EVR i mimo że są opinie o EVR jakieś dziwne, że to SZIT, to muszę powiedzieć że EVR przechodzi wielką zmianę, zmienają się pompy pojawiają się nowe zamienione, i ewidentnie wyglądają lepiej. Ja dotychczas reklamacji nie miałem. Dolz-a osobiście montowałem w dwuch autach i było za każdym razem ok.

Odnośnie OEM uważam że jeśli nie zakłada się tego w serwisie nie ma sensu, bo po co przepłacać za to samo ?? Oni też mają INA OEM , to samo co w zamiennikach. A napewno będzie 2 krotnie droższy niż w tradycyjnej hurtowni.

Co innego jak się stawia auto do serwisu ma się odnotowane wpisy itp wtedy jak najbardziej zakładał bym OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się wzięły te dziwne opinie o EVR, dla niepoinformowanych w temacie Ruville i INA to praktycznie to samo. W pudełkach Ruvilla są produkty INA i odwrotnie. Nieznaczna różnica miedzy nimi to cena. Do tego szły na pierwszy montaż w grupie vag. Co do pomp HEPU odradzam, pogorszyła się jakość tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy się pogorszyła ta ich jakość ale założyłem ich mnóstwo i żadna nie puściła. To Waszym zdaniem teraz Dolz przoduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolz też ma różne opinie :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem kiedy się pogorszyła ta ich jakość ale założyłem ich mnóstwo i żadna nie puściła. To Waszym zdaniem teraz Dolz przoduje?

Mesiah ile ludzi tule opinii :D Jedni jeżdżą i nic sie nie dzieje a drudzy na hepu narzekają, bo mieli przygody. Ja zakładam osobiście EVR, niejednokrotnie porównywałem zdemontowaną oryginalna pompę z pompą ruville - różniły się tylko logiem producenta, jakieś tam cyfrowe, oznaczenia były te same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pytam bo chce się upewnić. Nie chce polecać ludziom ścierwa. Co do tych wszystkich pakowaczy typu ruville to nie idzie tego wyczuć. Teraz piszemy i jest ok a jutro już ładują w pudła śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma że ładują śmietnik, ja wychodzę z załorzenia że jeśli mi się rozrząd nie podoba, to dzwonie do klienta i mu mówię, i weryfikujemy tak by wydać coś lepszego niech to będzie 50 zł drożej ale ma byś ok.

Zdarzało się tak że INA na obudowe opisane LITENS INA a na gumce od rolki w środku gdzieś MADE IN CHINA ( zawsze sprawdzam,) a potwierdzić też muszę że EVR pompy bardzo dobrze wręcz najlepiej mi się sprzedają i nie mam z nimi żadnego kłopotu, nie miałem żadnej reklamacji, jedna jedyna z DOLZ ale to wina producenta wałek był źle zaprasowany co spowodowało się jego wysunięcie. Po za tym nic.

Ale niestety jest tak że np. allegro ktoś wystawia rozrząd INA a pompa niby EVR rysunek, a przychodzi nie wiadomo co :) długo pracuje w motoryzacji widzę to na co dzień, są tacy co przyniosą i pokażą jaki szit przyjechał a ktoś to reklamował jak że INA itp ... niestety brutalna prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś uczciwy to popatrzysz doradzisz itp ale większość ma to w du..ie i ładuje klientowi to na czym ma największa marże albo mu zalega. Ogólnie ktoś kto nie ma zaufanego człowieka od takich rzeczy musi wiedzieć mniej więcej w co się pakować stąd takie wątki. Nie ma co dalej gdybać. Ja polecam HEPU bo nigdy się na tej firmie nie przejechałem. Jak do tego dojdzie więcej niż raz to przestanę ją polecać.

Wydaje mi się, że chłopak wie co robić. Ma do wyboru co najmniej 3 firmy i 1 wyjście , wymienić pompę na nową. Niech sam wybierze jaka mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę na pewno wymienię :) Co do firmy, na "INA" się zdecyduje zapewne na pasku Conti :) Do tego pompa wody, Hepu lub Dolz ;) Nie ma co się zastanawiać a wymienić wszystko i być spokojnym ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj od razu pasek pk , klimy i od pompy w jakim jest stanie. Może też warto wymienić. Ogólnie wiesz co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzę :) Wiem,wiem co robić :) Dzięki za pomoc jeszcze raz :) Wszystkim :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym roczniku i przebiegu nie zapomnij o wymianie uszczelek wału korbowego i wałka pośredniego.Koszt kilku złotych i spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...