Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej z tyłu silnika w A4 B6 1.9TDI


devey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu walczę z wyciekami oleju. Najpierw goniło olej spod grzybka egr, wycieki były bardzo duże. Zostało zregenerowane turbo, i przy okazji regulacji pompowtrysków była zdejmowana pokrywa zaworów (założono nową uszczelkę). Wycieki spod grzybka egr ustały ale zaczęło lecieć spod pokrywy zaworów od strony grodzi. Jako, że od dłuższego czasu podejrzewałem zapchaną odmę to zapadła decyzja o wymianie pokrywy zaworów (mechanik stwierdził też, że jest krzywa).  Po wymianie pod pokrywą zaworów jest sucho, ale wróciło pocenie się spod grzybka egr, trochę poczytałem i wygląda na to, że kolektor ssący jest zaklejony. Pójdzie do czyszczenia.

Oczywiście silnik był umyty na tyle ile dało radę, cały będzie umyty dopiero w nadchodzącym tygodniu. Dzisiaj zacząłem przeglądać swoje wycieki i zauważyłem wyciek z tyłu silnika nad rozrusznikiem(?).

Zamieszczam zdjęcie, pytanie brzmi skąd to cieknie? 
Będę wdzięczny za pomoc, pozdro.

20240519_172300.thumb.png.5fe2205656a735399bd316bdffcc06de.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy nie cieknie z pod gniazda elektrycznego od wiązki przewodów do pompowtrysków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, 

dziękuję za sugestię. Sprawdziłem, spód gniazda i samo gniazdo są suche i czyste. 

W najbliższy wtorek jadę na mycie silnika, być może po tym zabiegu coś więcej się wyjaśni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...