Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie światła do Anglii ?


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Naklejki do korekty ustawienia swiatel sa dostepne prawie wszedzie sa przezroczyste wiec nie jest latwo je zobacyc na reflektorach. Apropo czepiania sie policji jak bylem w polsce to czepiali sie ze mam cos naklejone na lampach ( niestety brak wiedzy podejrzewam ) malo co niedostalem mandatu. W Angli policja faktycznie nie czepia sie az tak do momentu naprzyklad powaznego wypadku albo gdy jadac dasz im tak odczuc moc zarowek ze ich oslepisz. Gwarantuje zaczna sie czepiac.

Pozatym kosz takich naklejek to okolo 5 funow - a napewno nikt niechcialby aby ktos inny swiecil mu po oczkach , no ale kulturka jazdy czasami pozostwia wiele do .... Nieraz spotykam samochody z europy ktore poprostu oslepiaja wszystko co jedzie z przeciwka.

Takze jak ktos sie wybiera tutaj to 5 funtow to nie az taki majatek

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie kupujcie zadnych nalepek bo to zdzierstwo!! (w Dover np. czekajac na prom mozesz kupic zestaw 2 nalepek ale za 7 funtow!).

Kazdy ma w swojej ksiazce instrukcji obslugi pokazane, w ktorym miejscu lampy ma nakleic czarny plaster, aby przystosowac sie do jazdy po przeciwnej stronie drogi.

Kupcie wiec kawalek czarnej tasmy klejacej i wystarczy wam na cale zycie :biggrin:

Pamietajcie tez, ze zaklejamy tylko jedna lampe: jadac z UK do Europy, zaklejamy lewa (patrzac od wewnatrz samochodu), jadac z Europy do UK zaklejamy prawa lampe. A dlaczego? A dlatego ze te wlasnie lampy ustawione sa tak aby swiecily wysoko i daleko , oswietlajac Wam pobocze drogi gdzie, w waszym kraju, sa tylko krzaki i inne drzewa :biggrin: W UK tam gdzie krzaki macie samochody z naprzeciwka (i vice-versa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego troszeczkę. Obie lampy są ustawione na jednakową wysokość (powinny być), a za oświetlanie pobocza odpowiada właśnie ich asymetryczność (obu lamp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zle sie wyrazilem...utopilem" jak to powiedzial slynny pan Lechu. Chodzilo mi ogolnie o "asymetrycznosc" oswietlania drogi. Nie wiem czy jest roznica w poziomie (pewnie nie), ale wiadomo o co chodzi :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche "off topic" ale A6 nie maja takich problemow. Jest w tych lampach zamontowana specjalna przeslona ktora umozliwia obciecie asymetrycznej czesci strumienia swiatla. Mam ksenony i w Polsce nikt mi nie mrugal swiatlami, ze za jasno swieci :). Swietna sprawa! Inzynieria w Audi sie postarala... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja poradziłem sobie inaczej poniewarz musiałem zmienic lampki w mojej a4 b5 zamontowałem lampki firmy FK które mają zmienną przesłone i na promie poprostu sobie ja przestawiam za lampki zapłaciłem 170Ł na ebay paczka szła około 3 dni z niemczech niemcy dołączyli także żelki haribo żeby było co przekąsic podczas zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam anglika tu nie chodzi o kontrole tylko sam wiem jak fajnie jest dostac po oczach z europejskich swiateł a jestem poprostu w niebo wziety jak jest to swiatło xenonowe z tira bo czasem i takie sie zdarzaja dlatego jadac po europie nie chce innych oslepiac bo to niebezpieczne i to był jeden z powodów zmiany lampek

a były one takie

1.mialem zamontowane lampy sonar ktore nie przeszly przegladu i swiecily wszedzie

2.fk są ładne i dosc dobrze swieca

3.bezpieczenstwo na drodze

4.moja satysfakcja z dokonanej zmiany

teraz chce zamontowac xenonki i jestem bliżej celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikiem, nie jest to mile i sie przeklina osobe co swieci na twoja strone podczas jazdy z przeciwka. Przyznam jednak, ze jak jechalem kilka miesiecy temu do Polski na kilka dni nie zaklejalem zadnych swiatel, na promie mozna bylo dostac specjalne naklejki na swiatla po chyba 5 funtow. Przez cala droge raczej nie bylo zadnych problemow z oslepianiem w nocy, droga przez niemcy znacznie szeroka i nie oslepia to tak bardzo nadjezdzajacych z przeciwka. W polsce juz bylo troche gorzej, od Szczecina okolo 6 rano ludzie zaczeli mi co jakis czas dawaj dlugimi o mizanie swiatel, nie wiedzac, ze mialem angielskie auto. Jednak wszystko poszlo bez klopotu i dojechalem do Polski i z powrotem na wyspe. Dodam tylko, ze jednak nie bylo to Audi, tylko Volvo 850 SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie co trzeba zrobic w audi a4 rok 2000 oryginalne swiatła aby je przestawic z angielskich na europejskie i potem spowrotem na angielskie pytam bo znajomy wybiera się na wakacje do polski samochodem i zastanawiam się jak się zmienić kąt padania światła w oryginalnych soczewkach z tego modelu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest bardzo prosta nie robimy nic. Tak jak koledzy wspominali nikt sie nie czepia do tych nalepek. A w UK nie ma problemu z oświetlaniem pobocza bo mają drogi dobrej jakości i nie odczuwa sie nawet jazdy lewą stroną. Wiem to bo od dwóch lat siedzę na wyspach i kupiłem A4 tutaj więc z kierownicą po prawej stronie. Ponadto byłem przez miesiąc w Polsce samochodem i nie naklejałem żadnych naklejek. :th: Radzę jednak zapoznać się z przepisem co powinno być na wyposarzeniu samochodu (tzn.apteczka, gaśnica itp) bo każdy kraj ma inne przepisy dotyczące tego. Podczas drogi do Polski w Niemczech podczas kontroli musiałem mieć apteczke zgodną z ich normami. :hi: Tak więc warto o tym pomyśleć. Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania odnośnie podróżowania po UK, oznaczeń dróg itp. chętnie pomogę. :cool: Pozdrawiam i szerokości-przyczepności życzę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam zdanie transportera735 mieszkam na stale w angli i nigdy nie mialem kontroli za swiatla ,podstawowa rzecza ,ktora sprawdzaja jest podatek drogowy i ubezpieczenie ,swiatel nie sprawdzaja,bo to robia na przegladzie,a ponadto audi ma regulacje wysokosci swiatel dajemy swiatla najnizej i na pewno nikogo nie oslepimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...