Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Bulgotanie" z filtra powietrza


ganjaq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podepne sie pod temat bo mechanik zmienił filtry i olej .Mam mały problem własnie bulgocze mi gdzieś koło filtra powietrza . Przy gaszeniu go w garazu słychać tez choćby z dwa razy tak zabulgotał.Dodam że przed wymianą tego nie było .

Edytowane przez matex91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie zwracałes uwagi albo zalozyles jakiś cieńszy filtr powietrza i efekt się wzmaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kupilem z firmy mann a jaki był wczesniej w niemcowni nie wiem bo mechanik mi to wymieniał w raz z olejem .Dziś byłem u niego i dalej to samo wszystko po podłaczane jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Ci ktoś napisze, że tak ma być albo, że wcześniej coś było nie tak ale teraz jak bulgocze to jest już dobrze. Najlepsze jest to że mechanik naprawił Ci bulgotanie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ganjaq , jak tylko naprawisz tą usterkę która uniemożliwia korzystanie z auta to nie zapomnij się tu z nami wszystkimi podzielić rozwiązaniem. Wpadnij tez do ASO i powiedz że się mylą, możesz też napisać do Inglostadt , może dostaniesz fuche jako inżynier Audi. kto wie

@matex91 , masz jeszcze stary filtr powietrza czy wyrzuciłeś?

Tylko z tym filtrem wiązałbym jakąś zależność co do pojawienia się dzwięku. Zmiana oleju i filtra paliwa etc nie ma nic do tego.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie że już go nie mam niestety .Kupiłem filtry i olej u dzika na forum . Wiec go osobiscie nie widziałem ani nie dotykałem . Tez mi sie wydaje ze to moze być filtr powietrza ale Firma Mann to raczej dobra firma . Teraz włożony jest Mann C27192/1. Zadzwoniłem do Aso i gosciu powiedział 109 zł za filtr odrazu podziękowałem :)

Edytowane przez matex91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mann jakością jest jak ori więc na pewno nie on jest winny. C27 192/1 to poprawna referencja do tego modelu więc pozostaje kwestia, że wcześniej tego nie słyszałeś albo coś zostało źle złożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawowy19 a mogł ten dzwiek sie nasilić np po wymienie ,dlatego ze tamten filtr był zawilgocony i lekko juz zabrudzony . I teraz pytanie do tych co mają silnik BEX czy im tez tak bulgocze . Dziś lub jutro postaram sie zrobić filmik i wrzuce go .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj sprawdzał to zacisnoł ten przewod co jest zaznaczony z podcisnienia i była cisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul87 nie podważam Twojej oceny, co więcej skłonny byłbym to bulgotanie zaakceptować, ale skoro połowie bulgocze a drugiej połowie nie to należałoby przyjąć jakieś stanowisko.

1.) Ci którym bulgocze mają auto sprawne

2.) Ci którym nie bulgocze, niesprawne

Które stanowisko przyjmujesz?

Jeżeli żadne to zastanówmy się nad innymi możliwościami albo bulgotanie jest od czegoś konkretnego uzależnione i Ci którym nie bulgocze mają coś tam sprawne (sprawniejsze, mniej zużyte) a Ci którym bulgocze zużyte, niesprawne.

Widzi ktoś w tym jakiś konsensus? Dlaczego połowie nie bulgocze? Bo dlaczego bulgocze z tego wątku wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to jest dziwne jednemu bulgocze drugiemu nie powód póki co nie znany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BFB też bulgocze od samego dnia zakupu, zmiany fitra nie mają znaczenia, cichnie dopiero około 2sek po zgaszeniu i ogólnie już się przyzwyczaiłem ale może ktoś rozwiązał ten problem? Jest to dość słyszalne i gdyby nie to bulgotanie byłoby słychać tylko szmer silnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem przypadkowo na ten temat bo nie zwracałem na to uwagi. Ale ja miałem lub mam taki coś jakiś czas temu wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworów i przy okazji jak miałem węże posciągane. (Czytając inny temat dotyczący dziwnego dzwoniącego dźwieku z okolicy turbo kolektora wydechu). posprawdzałem dokręcenie kolektora wydechowego no i się okazało że pierwsze cztery śruby od kabiny były luźne. I teraz tak dzwoniący dźwięk zniknął ale właśnie pojawiło się bulgotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odświeżyć temat. Mianowicie, po zmianie rozrządu i u mnie pojawiło się bulgotanie/strzelanie, w tym plastiku, przez który wpada powietrze. Jako, że wydarzyło się to po zmianie rozrządu, to zacząłem podejrzewać, że coś źle założone. Mam pytanie do osób, które nie uporały się z problemem bulgotania. Jaką wartość otrzymujecie w bloku 93, w ostatnim okienku? Czy osoby, które mają ten problem mogłyby sprawdzić wartość tą wartość? Być może delikatne przesunięcie rozrządu w konkretną stronę powoduje taki objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2016 o 10:48, danieldj1 napisał:

U mnie w BFB też bulgocze od samego dnia zakupu, zmiany fitra nie mają znaczenia, cichnie dopiero około 2sek po zgaszeniu i ogólnie już się przyzwyczaiłem ale może ktoś rozwiązał ten problem? Jest to dość słyszalne i gdyby nie to bulgotanie byłoby słychać tylko szmer silnika:)

Masz może kabel do auta? Moźesz sprawdzić kanał 93?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...