Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny problem z czujnikiem poziomu oleju


bartecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zaświeciła mi się żółta kontrolka że minimum poziomu oleju w silniku, sprawdzam olej i tak jak zawsze stan jest ok i kontrolka świeciła się caly czas, fura nigdy nie brała oleju ani nie wyciekał od wymiany do wymiany praktycznie to samo, tak wiec wymieniłem czujnik oleju (do tej pory był oryginalny od nowości) Pan w sklepie doradził mi czujnik firmy Topran za 200zł mowił ze naprawde dobry. Po wymianie czujnika do czasu przejechania ok 80km wszystko ok. potem znowu zaświeciła się kontrolka od poziomu oleju, sprawdziłem olej jest oczywiscie poziom ok odpalam samochod i kontrolka sie nie swieci. I tak teraz caly czas po przejechaniu ok. 80km niezależnie czy szybko czy wolno czy za jednym razem 80km czy na krotkich dystansach zaswieca mi sie kontrolka poziomu oleju i nie zgasnie dopoki nie sprawdze oleju. nawet gdy po stoi pare dni to gdy zgasze go na zapalonej kontrolce to po paru dniach przekrecam zaplon kontrolka sie swieci a tylko gdy sprawdze olej i kontrolka gasnie. oczwiscie stan oleju jest caly czas w normie. Sprawdzane również było podłączenie czujnika i jest ok. Czy ktoś wie co sie może dziać? Czy to znaczy czeka mnie zakup kolejnego czujnika oleju? Jeśli tak to jakiej firmy kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz moze czujnikw misce oleju? Wyieniłes czujnik ktory cisnienia czy ten w misce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik od poziomu oleju, ten który znajduje sie od spodu miski olejowej przy korku spustowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jest ten sam problem. Miałem już tak z wcześniejszym czujnikiem (fabrycznym). W sierpniu włożyłem nowy razem z wymianą oleju, przez jakiś czas wszystko było ok, ale gdzieś od dwóch miesięcy kontrolka poziomu oleju zaczęła się zapalać ponownie. Nowy czujnik jest oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...