maniak89 Opublikowano 26 Grudnia 2014 Opublikowano 26 Grudnia 2014 Po uprzedniej jeździe nie wyłączyłem przełącznika wycieraczek, następnego dnia po włączeniu Zapłonu próbowały się podnieść lecz były przymarznięte. Od tego momentu nie działaja prawidło. Można je swobodnie ręką przesuwać w góra/dól, od strony psażera działa normlanie lecz od strony kierowcy jeden cykl wykona prawidlowo natomiast podczas drugiego(idzie wolniej) blokuje się o drugą, opada na sam dół według mnie za nisko i już się sama nie podniesie, lecz gdy ją sie samemu ustawi wyżej znow wykona jeden cykl i koniec. W czym może być problem? Wina mechanizmu/? Trzeba cały wymienić? Proszę o pomoc.
quadral20004 Opublikowano 26 Grudnia 2014 Opublikowano 26 Grudnia 2014 napewno trzeba wyciagnac mechanizm ,rozebrac i zobaczyc co sie posypalo w srodku.kiedys tak mialem to korpus przekladni pekl(nadawal sie tylko do wymiany)
maniak89 Opublikowano 26 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 26 Grudnia 2014 napewno trzeba wyciagnac mechanizm ,rozebrac i zobaczyc co sie posypalo w srodku.kiedys tak mialem to korpus przekladni pekl(nadawal sie tylko do wymiany) idzie kupic osobno ten korpus czy trzeba cały mechanizm?
Ra4al Opublikowano 26 Grudnia 2014 Opublikowano 26 Grudnia 2014 Sprawdź czy nakrętka mocująca ramie wycieraczki do mechanizmu się nie poluzowała.
jacek70 Opublikowano 27 Grudnia 2014 Opublikowano 27 Grudnia 2014 Raczej cały mechanizm . Speawdź sam silnik po wcześniejszym odlączeniu mechanizmu. Jeśli będzie działał prawidłowo to wina mechanizmu. Wtedy ten do wymiany.No niestety mróz jest częstym powodem takich uszkodzeń .Gdzieś przymarznie , coś przeskoczy i już nie działa jak należy. Przy farcie uda się naprawić o ile nie zepsuje się mechanicznie.
maniak89 Opublikowano 27 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 27 Grudnia 2014 Raczej cały mechanizm . Speawdź sam silnik po wcześniejszym odlączeniu mechanizmu. Jeśli będzie działał prawidłowo to wina mechanizmu. Wtedy ten do wymiany.No niestety mróz jest częstym powodem takich uszkodzeń .Gdzieś przymarznie , coś przeskoczy i już nie działa jak należy. Przy farcie uda się naprawić o ile nie zepsuje się mechanicznie. A jak sprawdzić jego poprawne działanie? Za chwile zabieram się za demontaż tego.
quadral20004 Opublikowano 27 Grudnia 2014 Opublikowano 27 Grudnia 2014 demontaz na czesci pierwsze i szukanie usterki.jesli jej nie bedzie bo mozliwe ze na zebatce cos przeskoczylo to wystarczy poskladac odpowiednio i bedzie chodzic jak nalezy
maniak89 Opublikowano 27 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 27 Grudnia 2014 Problem rozwiazany. Przyczyną było poluzowanie się śrub i przeskoczenie tak jak kolega wyzej napisal. Należało odkręcić je ustawić w odpowiedniej pozycji wycieraczki przykręcić i działa wszystko tak jak powinno. Na szczęście obyło się bez kosztów. Dzięki za pomoc.
quadral20004 Opublikowano 27 Grudnia 2014 Opublikowano 27 Grudnia 2014 (edytowane) na wieloklinie przeskakiwała hehe a tyle zachodu tutaj:D Edytowane 27 Grudnia 2014 przez quadral20004
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się