Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobry gazownik Lublin i okolice


kowal88

Rekomendowane odpowiedzi

benzyny już pod korek nie leje, ale do 1 butli gazu dolałem koło 10 litrów, a komputer pokazywał 0 km zasięgu :D więc jest jakiś punkt odniesienia :P

a spalanie może jest niskie, bo Pany w Warsztatowni ustawili mi gaz pod ciśnienie niższe, żeby nie męczyć turbo przy tym puszczającym DV - defacto osłabili motor w trosce o podzespoły ;)

stoje pod biurem, na blacie 430km a jeszcze nie piszczy, więc już zszedłem do 11 l /100km dziś :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe na ile te 10l wystarczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem coś śmiesznego do pompowalem opony i spalanie tez spadło haha;-D, koledzy a zna ktoś z was warsztat solar bądź rodan z lublina?? Ma ktoś jakieś zdanie na ich temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a własnie - ja mam 0,1 bara więcej niż na wlewie napisane

Edytowane przez rav14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55 r16, na klapce jest 2,3, ja dużo jezdze i psiknalem 2,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przy 235/45R17 powinno być nabite... muszę zerknąć ile mam u siebie.

Co do tych warsztatów to nic nie podpowiem, w ogóle o nich nie słyszałem... za to internety tak:

http://lpg-forum.pl/opinia-o-rodan-serwis-i-solar-car-lublin-t34116.html

a tu ktoś od "nas" poleca, ale człowiek z 6 postami jest mało wiarygodny jak dla mnie:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/95516-lublininstalacje-lpg/

Jak popytałem po montażystach to chcą porównywalnie tyle co właściciel Warsztatowni... a nie do końca mam ochotę na eksperymenty kosztem 300PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej będę zakładał w tym solarze , jedynie z powodu ,że mam znajomości i mnie raczej nie potraktują jak jakiegoś debila:)...2400 chyba ze chce 60l butle to 2500zł brc z hana resztę się dowiem później bo czekam na tel. może cena podskoczy do góry jeśli będzie warto na jeszcze lepsze graty wymienić

te opinie wszystkie czytałem, tylko ,że zawsze ktoś znajdzie się nie zadowolony:/

słuchaj azure może zadzwoń do solaru ciekawe co Ci powiedzą?

Mi koleszka bardzo polecał serwis na rowerowej boczna lipowej...

ja jeżdze na letnich 18" i powyżej 2 barów dmucham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Warsztatowni bezproblemowo wymieniono mi DV - auto odrazu odżyło, ciśnienie doładowania wróciło do normy.

Pierwszy serwis po 1000 km - wszystko w normie jak należy.

Pan z obsługi bardzo ciekawie opowiada, można się wiele ciekawego dowiedzieć.

polecam szczerze ten zakład montażu LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tam zadzwoniłem umówiłem się na termin bo koleś, gada jak fachowiec a nie jakiś typ co na ślepo zakłada gaz w autach .

zakładam 29 kwietnia bo nie mają wolnych terminów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak warsztatownia. Co mają Ci zamontować i za jaką kwotę? Powinno być ok. Ja póki co dalej na noPb :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziś mi na benzie wyskoczyło 0 km zasięgu - dolałem około 50zł -11l jak poprzednio.

wniosek -> na 1300 przebiegu i jakieś 140l gazu wystarczyła około dycha noPb :) (koło 30km było zrobione na samej benzie po mieście jak miałem pusty zbiornik LPG)

i spalanie gazu z dystrybutora znowu 10,5l /100km ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo beny Ci chla. Wychodzi 1l/100km... stąd i LPG mniej spala. Na krotkich dystansach jezdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie, najczesciej 35km, często 5km, czasem 10km wyskoczę. wiesz, po starcie spalanie benzyny w okolicach 15l jest, to każdy kilometr robi swoje. zobacze na ile starczy kolejna dolewka jeżdząc 100% na gazie, bo mówie, wcześniej kalibrowałem zbiornik, więc opróżniałem do zera, no to musiałem sie na benzynie dotoczyć na stację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a układ zapłonowy cewki itp. coś robiłeś czy oni Ci sprawdzili w warsztatowni?? mój koleszka miał tak,że po założeniu dobrego gazu padł mu zapłon,cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziś mi na benzie wyskoczyło 0 km zasięgu - dolałem około 50zł -11l jak poprzednio.

Mógł Ci wyskoczyć taki zasięg, bo komputer nie ogarnął, że jedzie na lpg, chyba że masz emu. Lepiej mieć 1/2 baku zatankowane i tankować np. za stówę przy 1/4.

Żeby nie było ot to jak najbardziej polecam Warsztatownię na Wojciechowskiej. :)

Edytowane przez piratdread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal88 - > nie wiem czy coś sprawdzali, napewno nie mam shreka na desce i napewno nie szarpie, kicha ani dycha silnik w żadnym zakresie obrotów/obciążenia.

piratdread -> komputer pokladowy u mnie i tak liczy zasięg z benzyny, chociaż spalanie liczy sobie tez na LPG ;P (ale oszukuje, zaniża tak o 1-1,5l)

póki co 1700km na LPG, spalanie 10,7 dokładnie z dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaniża o tyle co piszesz to instalka raczej poprawnie ustawiona... o ile na noPb pokazywał w miarę prawdziwe informacje.

Rav - to teraz dołóż proszę quattro i zobaczymy jaka będzie różnica w spalaniu między ośką a q :grin:

ps. ja dalej na benzinu jeżdżę... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie z 11 do 13 by wzrosło

btw dziś LPG przekroczyło 2,00 PLN na orlenie na elizówce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem ostatnio instalację w Osmolicach tam gdzie polecał kolega toman :)

Zestaw składa się z:

-STAG 4 Qbox Basic

-wtryski Baracuda

-reduktor AC R01 czerwony

-zasilanie grubym faro

-wlew w klapce tomseto

-butla 55 l

Puki co super się sprawuje, co do spalania jeszcze nie mam pojęcia :P

Zestaw mocniejszy z uwagi na przyszłe podnoszenie mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...