Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie ledowe w mieszkaniu.


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zmianą żarówek na ledowe.

Co o tym myślicie, ma to sens czy oszczędności są złudne?

Jakie marki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ma to sens czy oszczędności są złudne?

:facepalm:

Popatrz sobie ile wat ma zwykła żarówka a ile led.

Ja mam w całej chałupie ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzdrowsze dla naszego oka to oczywiście zwykłe stare żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tez wziasc pod uwage to ile kosztuje dobra zarowka led, taka ktora poswieci a nie spierd... sie po tygodniu.

Druga sprawa to to jak wplywa swiatlo led na nasze oczy - mnie osobiscie przeszkadza i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od barwy, ja zmieniłem półtora roku temu w całym domu i narazie bez wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieple ledy, dobrej jakosci o CRI powyzej 80 i bedzie ok.

wymienilem wszystkie w domu rachunek po pol roku spadl o 20 zl na miesiac wiec jest to wymierna oszczednosc.

Dobre zarowki maja 2 lata pelnej gwarancji (widzialem juz z 5 latami) a ich teoretyczna trwalosc to ok 20 lat.

warto tez wiedziec ze zarowki ledowe jeżeli sie "pala" to najczesciej pada elektronika a nie diody. Wynika to z tego ze brak jest odpowiedniego chłodzenia. Warto kupic dobre zarowki z radiatorem wykonanym z metalu i z odprowadzaniem ciepla na zew szczegolnie wazne to jest w oprawach osadzonych w karton gipsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam już ponad 2 lata zamontowane ledy w pokoju w którym najczęściej się świeci i jak do tej pory świecą a dałem za 1 sztukę coś około 16 zł

a jeśli chodzi o zużycie prądu no to tak jak kolega powiedział skoro standardowa żarówka 40watt tyle zużywa to żarówka led która będzie dawała tyle samo światła co ta zwykła 40watt to ta led tak naprawdę zużyje tylko około 4-5 watt

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem juz prawie w calym domu na led, mi swiatlo pasuje i zre tyle co nic , wszedzie na duzym gwincie mam 1200lm a na malym 680 lm i jest git :) 15 zl za zarowke teraz to juz cena ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo początkowa inwestycja w żarówki led jest duża ale za to później są mniejsze rachunki za prąd no i oczywiście bardzo długo świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest, to fakt.

Ja jakichś tam markowych nie mam, brałem na chybił trafił.

Oczywiście wszystkie o barwie ciepłej.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w całym domu i jest jak najbardziej ok. Ważne jest aby brać barwę ciepłą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe oświetlenie mam kupione u tego sprzedawcy...

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=p&p=2&us_id=24002969

wyspa sufitu oświetlona jest paskiem RGB

w suficie 9 x oczka barwa zimna...

plafony i reszta mieszkania barwa ciepła... jak narazie 100 % działa a cena bardzo spoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu również i ja stałem przed wyborem źródeł światła do swojego domu. W większości pomieszczeń wybór padł na Led'y, (GU10, MR16, E14, E27), ale wszystkie o barwie ciepłej białej. W takich miejscach jak np nad stołem w kuchni czy u dziecka w pokoju wybór padł na energooszczędne Phillipsy (nie Led'y).

90% żarówek Led zakupiłem w tym sklepie: http://www.akailed.pl/i naprawdę jestem bardzo zadowolony. Dodam iż mój wybór poprzedzony był kilkunastoma mniej lub bardziej udanymi zakupami w konsekwencji czego niejedna żarówka prawie na "dzień dobry" lądowała w koszu na śmieci, były np takie gdzie chwilę po montażu odklejały się diody, albo po podłączeniu do zasilania i włączeniu żarówka świeciła pięknym żółtym przeciwmgłowym światłem (a miała być normalna ciepła biała), było trochę tych zonków zanim trafiłem na takie które mi odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam firmy ale żarówki mają smd samsung i świecą jak stara tradycyjna żarówka. Ale cena była spora.

Wykrecilem, nazywa się to Lumax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam firmy ale żarówki mają smd samsung i świecą jak stara tradycyjna żarówka. Ale cena była spora.

Wykrecilem, nazywa się to Lumax.

ooo dokładnie mam to samo i jest elegancko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lumax.pl/index.php?id_category=22&controller=category&id_lang=2

71a4d9aa8f2b721286e67c2ed62d9e1f.jpg

Cuda juz kupowałem i jak xenony świeciły aż łeb bolał. Te są wreszcie idealne.

Chociaż z 7W jest juz kulawo bo mocna strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...