Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przewodow wysokiego napięcia i problem....


gorzowiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem z wymianą przewodów wysokiego napięcia w silniku AHL, czy w każdej wersji jest tak utrudniony dostęp ? Jak sobie z tym poradziliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie aby sobie ułatwić zdemontowałem osłonę silnika i dolot aż do przepustnicy i wtedy już poszło mi to w miarę ok bo jeśli jeszcze mało miejsca to możesz jeszcze dodatkowo odkręcić przepustnicę i ją poprostu troche na bok odchylić bez odpinania od niej czego kolwiek tylko tak aby mieć wiecej miejsca trochę

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem i tylko demontowałem osłonę silnika, kwestia jakie masz dłonie i jak zwinne palce, mi się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też o tym myślałem aby dolot zdemontować, a nawet zastanawiałem się czy z kanału nie będzie od spodu łatwiej ;-) W sobotę sprawdzę czy uda się z minimalną opcja demontażu dolotu i osłony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem cewkę to myślę, że najszybszym sposobem jest demontaż dolotu i odkręcenie przepustnicy, w zupełności wystarczy aby przerzucić przewody i nie ma dużo rozkręcania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od spodu to raczej nie będzie łatwiej ale jestem przekonany że po zdjęciu dolotu dasz radę ja nie mam jakiś zwinnych rączek i dałem radę więc napewno dasz radę i nie kładź jakiegoś szajsu tylko firmowe przewody typu NGK lub mogę polecic jeszcze BERU sam takie brałem chyba że nie patrzysz na cene to najlepsze ori audi


no zobaczysz jak nie dojdziesz tak to możesz odkręcić przepustnicę to tylko 4 śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz beru ceny podobne a jakosc o niebo lepsza, Ja jak zmienialem to tez tylko oslone i dolot zdejmowałem troche problem mialem z zdjeciem fajek zarowno z cewki jak i z swiec ale dało rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...