Skocz do zawartości
IGNOROWANY

GAZ Spalanie


Jacek78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mianowicie mam może banalne pytanie ale chodzi mi o ilość gazu jaką poprawnie powinien spalać silnik 1.8 bez turbo.

Samochód mam od 2 miesięcy a4b5 Avant 1.8. Na tą chwilę przy jeździe na odcinkach tak 5-20km wychodzi - 21 litrów na ok.180 km.

Czy to nie za dużo? Gaz jest firmy Stag i w maju będzie miał 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dużo kolego chodź ci powiem że sam nabyłem i nowy gaz został włożony to też mi wychodzi dużo jak wyjeżdżę pierwszą butlą to napiszę co ijak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Twoich danych spalanie na 100km masz w granicach 11.6 litra gazu. Te silniki sa paliwozerne i lubia troche palic tego gazu, dodatkowo Ty robisz krotkie odcinki wiec ten samochod nawet sie dobrze nie nagrzeje wiec nie ma co sie dziwic. Nie bez powodu ludzie mowia ze spalanie w 1.8 turbo jest podobne bo te nasze ADR'y lubia poprostu sobie popic :wink: Ja mam zbiorniki 48l wchodzi mi gazu 40l i na tym zbiorniku robie około 360-390 km raz mi sie udało zrobic na zbiorniku 412km ale jechałem dłuzsza trase i nie wiecej niz 120km/h. Podsumowoujac z racji na krotkie trasy Twoje spalanie jest najk najbardziej w normie. Ja rowniez mam staga-4 eco. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trochę sporo kolego 21L/180km, u mnie avant ale 1.8T wchodzi 41L gazu i na tym w trybie mieszanym robię 450km, wiadomo, że trochę na benzynce ale myślę ze nie jest źle może u ciebie coś podregulować albo jak kolega wyżej pisął te silniki tak mają, :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie masz się czym martwić, u mnie norma to 13l lpg/100km przy podobnych odcinkach i tym samym silniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sześć lat jeździłem 1.8 adr i mieścił się bez problemów w11 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo rowniez zalezy od jakości tego gazu ktory tankujemy na słabym gazie spalanie drastycznie potrafi wzrastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest to możliwe, dlatego staram się tankować na pewnych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez zawsze na jednej stacji, a juz przy okazji jak z filtrami gazu sprawa wyglada ? Co ile powinno sie wymieniać ten w parowniu i ten drugi ? :co: Stare filtry tez potrafia byc roblemem przy wysokim spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie piszę dopiero teraz bo trochę czasu znalazłem powiem tak miałem okazję wczoraj zmówić się z kolegą mojego szwagra który to jest właśnie gazownikiem i powiedział że tankować powinno się właśnie na sprawdzonych stacjach, ale mówił też właśnie że mogą być do wymiany te filtry gazu ponieważ mam już przejechane na gazie 60tyś w ciągu prawie 3 lat a przegląd gazu samochód wg. dokumentów miał 2razy. Muszę się przejechać i zrobić ten przegląd gazu bo faktycznie dawno był robiony. A poprzedni właściciel jeździł nim trochę przez ostatnie 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...