Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stukot na zimnym silniku!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kurdę . dziś Po odpaleniu rano auta usłyszałem bardzo nieprzyjemny stukot równy obrotom silnika. (na dworze stoi auto - 9 stopni rano było) Słyszany i wyczuwalny w kabinie a po wyjściu na zewnątrz słyszalny w okolicach grodzi. po ok. 10 min. na jałowym ucichło momentalnie. po otworzeniu maski nie mogłem jednoznacznie ustalić skąd dochodzi . ale mam wrażenie że z okolic pompy paliwa Hitachi bądź z okolic Łańcucha /napinacza. Bo co tam jeszcze może być?

Dodam że jestem świeżo po wymianie rozrządu i napinacza z łańcuszkiem, rewizji szklanki, pompy. (600km zrobiłem od wymiany)

zastanawiam się co jeśli jutro sytuacja się powtórzy? Jechać na wyminę oleju? (wymiana była w na początku roku) ale niewiecej niż 6 tys. km. (tak, mało jeżdżę) .


Dziś rano sytuacja się powtórzyła.

Pojadę chyba wymienić olej...

Opublikowano

Ze szklankami było wszystksto ok bo taki objaw podobny do szklanek

Opublikowano
  • Autor

W sumie to nie wiem jak szkalnki ale ogólnie silnik w środku w bardzo ladnym stanie (Nosba poprosiłem o wypowiedź. ) bo on to robił.

Szklanki chyba niebyły by tak słyszane w kabinie ? prawda?

Opublikowano

a może ten twój napinacz z wadą fabryczną bo zamiennik jak tak miałem to 3 dni zamiennik mi wytrzymał a na oryginale jest git

Opublikowano
  • Autor

No może, nie wiem właśnie . z tym że ten stukot jest inny niż ten który był wcześniej na oryginalnym (wyrobionym) napinaczu


Znalazłem pudełko po napinaczu. I nie sądzę żeby była to podróbka (hologramy Ruville ) itd.

Opublikowano

Kolego a przy kolejnym odpaleniu jak dojedziesz do pracy odzywa sie ten "terkot" ?

Opublikowano

Nie masz problemu z ciśnieniem oleju? Zrzucałeś miskę jak wygląda smok?

Opublikowano
  • Autor

Niezrzucałem nigdy.

Auto ma 120 Kkm

nigdy nie miałem problemu z żadną kontrolką oleju ani nic z tych rzeczy.


przy zdjętym deklu i wałkach stwierdziliśmy że silnik Bardzo czysty


Po południu wymienię olej.

CZy Motul 5W40 8100XCeS będzie dobrze?

Edytowane przez Stolkien

Opublikowano

Powinien być dobry znajomy na tym jeździ i nie narzeka .... Problem powinien zniknąć przypuszczam :)

Opublikowano

Pracuje jakby gora nie miala oleju. BTW miales prosto po zabawie wtedy wymienic go ...

Opublikowano
  • Autor

Przepraszam i wymieniłem :kox:


Wstępnie mogę powiedzieć że ucichło. było narazie jedno odpalenie . jutro (jak wstanę) sprawdzimy dokladnie.


Kurde nie uwierzycie.

Dziś poszedłem przepalić auto i znów pojawił się stukot.

otworzyłem maskę i zacząłem nasłuchiwać skąd to tak stuka.

I okazało się że to w pompie Vaccum

Kruciec od węża podskakuje (nie siedzi sztywno) jak go docisnę to wszystko cichnie jak puszczę to stuka

gaskethelp.jpg


I ktoś już taki problem miał;)


cikawe tylko czy cała pompa Vacuum do wymiany ? Czy sam kruciec z uszczelnieniem da się dokupić wymienić. Ale w sumie to jestem spokojny ze to nie problem z olejem/sparowaniem / smog-iem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.