Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji CLH + DRL H7 w A4 B6


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Super, ważne że wszystko śmiga :thumbup1: Tak jak pisałem wyżej - czytamy rozpiski pinów, bo to bardzo ważne, tym bardziej jak się nie ma zbytnio wiedzy w temacie, sam tak robiłem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj jeszcze raz wszystko przeglądnąłem i posprawdzałem i działa :) . Chciałbym podziękować grzes283 i nitroo dzięki których podpowiedziom i sugestia ogarnąłem to, dzięki.

A teraz jeszcze pytanko jak i gdzie jeżeli jest taka w ogóle możliwość ustawienia czasu świecenia clh, bo po otwarciu z pilota świeci do momentu otwarcia drzwi, natomiast po zamknięciu świeci i świeci, czekałem ponad minutę i wciąż świeciło.

I sprawa druga: drl włączają się na włączniku w pozycji zero, ksenon włącza się na pozycji auto. Czy jest możliwość zrobienia tak aby drl włączały się na pozycji auto, natomiast na pozycji zero nic nie było włączone ? No chyba, że zwg na to że robiło się już ciemno czujnik zmierzchu, przy ustawieniu na auto zapalił ksenony.

Tak jak grzes283 napisał vag - 09 - Cent. Elect. / Adaptation - 10 ...tu masz screeny :

d41a8996cba60fd4med.jpg

25179e31ef488446med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj jeszcze raz wszystko przeglądnąłem i posprawdzałem i działa :) . Chciałbym podziękować grzes283 i nitroo dzięki których podpowiedziom i sugestia ogarnąłem to, dzięki.

A teraz jeszcze pytanko jak i gdzie jeżeli jest taka w ogóle możliwość ustawienia czasu świecenia clh, bo po otwarciu z pilota świeci do momentu otwarcia drzwi, natomiast po zamknięciu świeci i świeci, czekałem ponad minutę i wciąż świeciło.

I sprawa druga: drl włączają się na włączniku w pozycji zero, ksenon włącza się na pozycji auto. Czy jest możliwość zrobienia tak aby drl włączały się na pozycji auto, natomiast na pozycji zero nic nie było włączone ? No chyba, że zwg na to że robiło się już ciemno czujnik zmierzchu, przy ustawieniu na auto zapalił ksenony.

Tak jak grzes283 napisał vag - 09 - Cent. Elect. / Adaptation - 10 ...tu masz screeny :

d41a8996cba60fd4med.jpg

25179e31ef488446med.jpg

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam u siebie ori czujnik zmierzchu oraz clh dołożyłem moduł sd2 (światła drogowe świecą na 30%)

bym chciał dołożyć ori przełącznik z b7 drl clh jak podłączyć przełącznik pod drl??? clh oraz podświetlenie przełącznika działa z ori kostki pozostawionej z przełącznika clh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat str. 1. Wszystko masz rozrysowane. Prościej już chyba się nie da.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki przekaźnik trzeba kupić aby odpalić drl w B6? bo nie ma informacji w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem:

po przełożeniu mce E na F i założeniu fotochromu z kompasem po oryginalnej(!) pełnej wiązce 6 pin, lusterko dalej nie działa (domyślam się że zadziała po zakodowaniu mce???)

a światła mają drobny problem: jak włącze postojówki to włączają się normalnie standardowo postojówki. jak przełącznik przesunę dalej w prawo normalnie- drogowe. ale gdy wróce o jeden stopień w lewo pokrętłem to drogowe nie gasną, tak jak to było wcześniej. dodatkowo wywala błąd przeciwmgielnych. uwalony mce czy wsyzstko wróci do normy po zakodowaniu i przyuczeniu vinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem:

po przełożeniu mce E na F i założeniu fotochromu z kompasem po oryginalnej(!) pełnej wiązce 6 pin, lusterko dalej nie działa (domyślam się że zadziała po zakodowaniu mce???)

a światła mają drobny problem: jak włącze postojówki to włączają się normalnie standardowo postojówki. jak przełącznik przesunę dalej w prawo normalnie- drogowe. ale gdy wróce o jeden stopień w lewo pokrętłem to drogowe nie gasną, tak jak to było wcześniej. dodatkowo wywala błąd przeciwmgielnych. uwalony mce czy wsyzstko wróci do normy po zakodowaniu i przyuczeniu vinu?

Proponuje zakodować mce, skasować błędy i wtedy sprawdzić. Jeżeli nadal coś nie tak, należy jeszcze raz sprawdzić podłączenie. Ja u siebie sprawdzałem z trzy razy, zanim wszystko zaczęło działać jak należy.

A jaki przekaźnik trzeba kupić aby odpalić drl w B6? bo nie ma informacji w tym wątku?

Przekaźnik samochodowy PRE 0004 12V DC 30/40A i do tego gniazdo przekaźnika. Koszt około 10 zł wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem:

po przełożeniu mce E na F i założeniu fotochromu z kompasem po oryginalnej(!) pełnej wiązce 6 pin, lusterko dalej nie działa (domyślam się że zadziała po zakodowaniu mce???)

a światła mają drobny problem: jak włącze postojówki to włączają się normalnie standardowo postojówki. jak przełącznik przesunę dalej w prawo normalnie- drogowe. ale gdy wróce o jeden stopień w lewo pokrętłem to drogowe nie gasną, tak jak to było wcześniej. dodatkowo wywala błąd przeciwmgielnych. uwalony mce czy wsyzstko wróci do normy po zakodowaniu i przyuczeniu vinu?

Proponuje zakodować mce, skasować błędy i wtedy sprawdzić. Jeżeli nadal coś nie tak, należy jeszcze raz sprawdzić podłączenie. Ja u siebie sprawdzałem z trzy razy, zanim wszystko zaczęło działać jak należy.

A jaki przekaźnik trzeba kupić aby odpalić drl w B6? bo nie ma informacji w tym wątku?

Przekaźnik samochodowy PRE 0004 12V DC 30/40A i do tego gniazdo przekaźnika. Koszt około 10 zł wszystko.

tak zrobię, ale chcę się upewnić: przy zmianie mce e na f i dokladaniu fotochromu nie trzeba nic robic oprocz dolozenia przewodow od lusterka? czy trzeba jakos zmieniac piny w mce? podlaczenie reszty elektroniki (swiatla etc) jest identyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz jak opisane jest w 1 poście tego tematu - w mce nic nie przepinasz tylko dokładasz piny. Natomiast we włączniku świateł w zależności jaki masz tam się odcina przewód pin 1 i łączy z mce, oraz dokładasz brakujące. Przejrzyj schemat i poczytaj na spokojnie temat i ogarniesz. Żeby wszystkie mody były tak dokładnie opisane to było by git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że na alegro są różne moduły: niektóre są sterowane plusem, a niektóre minusem. I moje pytanie zgodnie z schematem z 1 postu:

Pin 3 gniazdo C w MCE F to wyjście dla świateł postojowych - rozłączy nam DRL po włączeniu postojowych

pin 3 w MCE to minus czy plus? bo od tego będzie zależeć jaki moduł drl trzeba zakupić...


Przykładowo czy ten moduł się nada:

http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-reg-potenj-od-10-do-45-i5086004507.html?source=mlt

Edytowane przez Szefcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że na alegro są różne moduły: niektóre są sterowane plusem, a niektóre minusem. I moje pytanie zgodnie z schematem z 1 postu:

Pin 3 gniazdo C w MCE F to wyjście dla świateł postojowych - rozłączy nam DRL po włączeniu postojowych

pin 3 w MCE to minus czy plus? bo od tego będzie zależeć jaki moduł drl trzeba zakupić...

Przykładowo czy ten moduł się nada:

http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-reg-potenj-od-10-do-45-i5086004507.html?source=mlt

To chyba właśnie po to montuje się przekaźnik. Ja mam z proeltec ale nie wiem czym jest sterowany. Robiłem z tym co na w tym temacie jest:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/227985-montaz-modulu-drl-w-swiatlach-drogowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to przekaźnik jest po to by sterowanie z wyłącznika DRL działało prawidłowo, bo bez przekaźnika na "0" masz włączone światłą a na "1" wyłączone.

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to przekaźnik jest po to by sterowanie z wyłącznika DRL działało prawidłowo, bo bez przekaźnika na "0" masz włączone światłą a na "1" wyłączone.

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Tak, masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że na alegro są różne moduły: niektóre są sterowane plusem, a niektóre minusem. I moje pytanie zgodnie z schematem z 1 postu:

Pin 3 gniazdo C w MCE F to wyjście dla świateł postojowych - rozłączy nam DRL po włączeniu postojowych

pin 3 w MCE to minus czy plus? bo od tego będzie zależeć jaki moduł drl trzeba zakupić...

Przykładowo czy ten moduł się nada:

http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-reg-potenj-od-10-do-45-i5086004507.html?source=mlt

To chyba właśnie po to montuje się przekaźnik. Ja mam z proeltec ale nie wiem czym jest sterowany. Robiłem z tym co na w tym temacie jest:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/227985-montaz-modulu-drl-w-swiatlach-drogowych/

Widze na schemacie połączeniowym tych 2 modułów że sterowanie jest takie same czyli powinien pasować każdy z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten Moduł Świateł Dziennych LEPARD http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-i5053008419.html

Mam go założonego według tego schematu i działa idealnie, nie jest tani ale ma kilka przydatnych funkcji i jest bardzo mały. Ja u siebie mam podłączone DRL pod halogeny do których włożyłem mocne Ledy, ustawiłem je na 30% i jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, przekaźnik, jaki ja zastosowałem:

OOnqJY8.jpg

Kupiony w sklepie elektronicznym, za chyba 6 zł.


Moduł, jaki u siebie zastosowałem :

http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich-dziennych-drl-dzienne-nr-1-i5050431696.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma takie pytanie: Przełącznik DRL sterowny jest masą czyli Pin 3 – aktywacja świateł DLR. Co to dokładnie znaczy? Czyli w pozycji "zero" jest podłączony do masy, czy rozłącza w tej pozycji masę. Czy na odwrót? W pozycji "jeden" jest podłączony do masy?

Bo mój moduł ma dodatkowy przewód na sterowanie masą i może da się to podłączyć dzięki niemu bez przekaźnika. Tylko muszę wiedzieć jak działa przełącznik DRL.

Edytowane przez Szefcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...