Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Audi A4 2004r. Gacka - RNS-E, Sporty, kierownica multi, szmery bajery :)


Gac3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przedstawiam Wam mój egzemplarz Audi A4 B6 Avant.

Auto zakupiłem w takim setupie:

  • Rok produkcji 2004
  • Kolor Dolphin Grey LX7Z
  • Silnik 1.9TDI AVF 130KM
  • Skrzynia 6-biegów manual
  • Elektryczne szyby przód
  • 6 poduszek powietrznych
  • Nawigacja BNS 4.2
  • Komputer pokładowy pełen FIS kolorowy
  • Audio z wooferem Harman
  • Chromowane listwy zewnętrzne
  • Zawieszenie BA
  • Halogeny przednie
  • Climatronic dwustrefowy
  • Alufelgi 16' z A4 B8 + pierścienie
  • Ciemne szybki 5szt
  • Pełnowymiarowe koło zapasowe stal 16'
  • Kompresor ORI Audi do kół

107.jpg

MODY WEWNĘTRZNE

  • Fotele sporty B7 z wysuwanymi lędźwiami, schowkami, siatkami i mcdonaldem w tylnej kanapie
  • Klimatyzowany schowek
  • Kierownica:
  • -> STAGE1 - 3-ramienna sportowa B6 obszytą skórą pikowaną, którą zamieniłem na:
  • -> STAGE2 - 4-ramienna skórzana z A6 C6 z multifunkcją
  • Mieszek i gałka S-Line + ręczny w skórze
  • Pakiet światło w drzwiach przednich i tylnych
  • Wymiana przycisku awaryjek, esp, uchwytu na kubek z B7
  • Wymiana tunelu na 2DIN + climatronica 2DIN + popiołki na 2DIN
  • Wymiana wszystkich żarówek wnętrza na LED
  • Przełącznik świateł (pakiet naprawczy z allegro)
  • Siatka do bagażnika ORI Audi Q5 oraz duperele typu klucz fajkowy
  • Montaż aluminiowego zamykania podłokietnika od kolegi z forum
  • Dekory aluminium szczotkowane - w kolorze WW4
  • Nowy panel sterowania szyb u kierowcy wpadły 4 szyby elektryczne
  • Wymiana brzęczka sygnalizacji świateł + polerka szybki prędkościomierza/zegarów przy okazji
  • Wgranie polskiej wersji sw. BNS 4.2 oraz najnowszej mapy 2013/2014 PL z polskim lektorem
  • Radio/Navi
  • -> STAGE1 - Zmiana na Concert 3 (2DIN) + zmieniarka Yatour
  • -> STAGE2 - Zmiana na BNS 5.0 (2DIN) + zmieniarka Yatour
  • -> STAGE3 - Finalnie wpadł RNS-E (2DIN) podziękowania dla kolegi MARCIN0607 + mapa 2016r podziękowania dla kolegi junior555
  • Usunięcie telefonu nokia i modułu nokia
  • Instalacja BT ORI
  • Elektryczne szyby tył z pakietem światło w klamkach

MODY ZEWNĘTRZNE

  • Nowe ciemne lampy przednie DEPO black (z powodu drobnej kolizji)
  • Nowe tylne lampy tył DEPO
  • Wymiana wycieraczek na bosch aero
  • Podgrzewane lusterka ORI <- wrrrr po miesiącu jedno szkło pękło......
  • Spryskiwacze mgiełkowe + adapterki
  • Wymiana szyby czołowej na pilkingtona
  • Wymiana osłony pod silnikiem i skrzynią na nową Rezaw-Plast
  • Wymiana podświetlenia tablicy rejestracyjnej na LED

PLANY MODÓW

  • Program na 160KM w ECU Project
  • Rozrząd kompletny - hardware w 100% jest - czekam na montaż do urlopu, podziękowania dla kolegi H4mm3r
  • Dodatkowe osłony w komorze silnika
  • Wydech 2 rurki
  • Lotka na tylnej klapie
  • Delikatne przyciemnienie lamp tylnych + 3 światła stop + wymiana 3 światła stop

FOTKI

Wnętrze staram się utrzymać w tonacji czarny+srebrny/alu

4.jpg

Aluminiowy zatrzask
12.jpg

5.jpg8.jpg

Karty na muzykę firmy Pretec 2szt po 4GB SD, FIS

8a.jpg7.jpg

Dywaniki sport, panel navi

9.jpg11.jpg

@2016.03.10 Sesyjka z woskowania

100.jpg

101.jpg

Siatka bagażnika ori Q5

102.jpg

Wnętrze po wszystkich modach

103.jpg

Siatki foteli

104.jpg

Ciemne szybki

105.jpg

Felunek 17' na kapciach Hankook Optimo 4s w rozmiarze 235/45r17

106.jpg

Ciemna lampa Depo smoke

107.jpg

Troszkę koza wiem ;)

108.jpg

Wosk ładnie usiadł

109.jpg

Kokpit

113.jpg

Lodówka czytaj klimatyzowany schowek

115.jpg

RNS-E i gała s-line

116.jpg

Brakuje troszkę tej elektryki na tyle i grzanych stołków - ale już niżej jest elektryka :D

121.jpg

Podświetlanie led na przodzie + modyfikacja na 3 diody SMD

125.jpg

Pięknie. Wpadły tylne szybki w prądzie. Musiały poleżeć ponad rok do montażu ;)

195o5z.jpg

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Przedstawiam Wam mój egzemplarz.Troszkę danych:Audi A4 B6 AvantRocznik 2004Przebieg 260 000Silnik AVF 130KMSkrzynia manualna 6-biegowaCzarne wnętrzePełny fisNawigacja w fisTelefon nokia wbudowanyCiemne szyby 5sztPakiet chrom (?)Spalanie 5.8-6.2 l/100km Wykonane prace:-wymiana filtrów, oleju-generalne czyszczenie, delikatne ręczne pranie tapicerki i ozonowanie-wymiana płynu przekładni kierowniczej-wymiana opon na pirelli cintauro p7-wymiana kierownicy z 4-ramiennej gumowej na 3-ramienną sportową obszytą-wymiana mieszka i gałki na S-line-wymiana drążka ręcznego na skórzany-montąż zmieniarki MP3/USB Yatour-wgranie polskiej wersji BNS 4.2 oraz najnowszej mapy 2013/2014 PL z polskim lektorem-wymiana wycieraczek na bosch aero-naprawa/odnowienie przełącznika świateł (pakiet naprawczy z allegro)-zakup siatki do bagażnika oraz dupereli typu klucz fajkowy-montaż aluminiowego zamykania podłokietnika Do wykonania-montaż dekorów WW4 - (zakupione czekają na montaż)-montaż pakietu światło w drzwiach - (zakupione czeka na montaż)-spawanie bujającego fotela kierowcy - (wiosna 2015)-wymiana panelu szyb u kierowcy na niezniszczony - (zakupiony czeka na montaż) Plany-delikatny program na 160KM-port usb przy panelu navi (w miejscu brakującego przycisku MENU)-tunel 1Din bez telefonu Mam do sprzedania:-standardowa ładna gałka 6b z mieszkiem do wymiany-telefon nokia + uchwyt + tunel 1DIN Poszukuję:-tunel 1DIN bez telefonu w stanie idealnym Fotka po zakupie:f119283123a6196amed.jpg d880a21a401def4fmed.jpg 8fb8075b38ead303med.jpg Więcej fotek jak ogarnę dekory i pakiet światło :)Pozdrawiam i przyczepności !

Gacek widze w profilu Wrocław więc zapraszam serdecznie na nasze spoty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update kolejny:

-radio bns 5.0

-lodówka + schowek z opcją montażu lodówki

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta lodówka, chłodzi coś czy tylko miejsce zajmuje?

Fotele z B7 fajne, gdyby trafić takie tylko z grzaniem i elektryką lędźwia to chyba wolałbym je od półskórzanych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta lodówka, chłodzi coś czy tylko miejsce zajmuje?

Fotele z B7 fajne, gdyby trafić takie tylko z grzaniem i elektryką lędźwia to chyba wolałbym je od półskórzanych :D

Lodówka schładza. Myślałem że będzie lekko mrozić. Napoje są chłodne, sama jeśli chodzi o pojemność to 2 browarów nie udźwignie.

Fotele bajka, tak jak piszesz grzania brakuje i elektryki przesuwu (lędźwia są elektryczne chyba we wszystkich fotelach B6).

EDIT

-Na spocie zakupine tarcze 312mm zimmermana :) także na zimę będzie bezpieczniej

EDIT2

-Czekam z niecierpliwością na kabel aby zaaplikować BT z końcówką D

EDIT3

-Kabel do BT wpadł dziś w me ręce także instalacja modułu będzie w najbliższym czasie

-Zakupiony zestaw pod multi B7 + manetka tempo + obudowa!! będzie rezanko multi :banan:

-Zakupiona kiera multi B7 4-ramienna

f0cefe0d5eeb.jpg

EDIT4

Demontaż 3 ramiennej

512237758035.jpg

Imbus na styk!

a8d1e547823b.jpg

Rwanie

32dd7b8e9040.jpg

Moduł po wymianie, oczywiście nie obyło się bez niespodzianek - brakująca wtyczka z B7 ale jest na to sposób jak już zapomnieliśmy kupić i mamy rozdziabane auto a rano do pracy trzeba jechać. Rozwiązanie: rozkładamy wtyczkę (składa się z 2 części) i wciskamy do modułu zaklejając taśmą i używając jakiegoś dystansu. W międzyczasie zamawiamy wtyczkę na allegro :)

ed4ef9831469.jpg

Wtyczka airbag B6 nie jest kompatybilna z modułami B7 więc trzeba zakupić nowszą i podmienić piny.... tego nie przewidziałem/nie doczytałem

1d6823c269cd.jpg

Kiera A6 C6 zamontowana oraz oczywiście tempomat.

c3ab9253c25e.jpg

EDIT5

Kolejny update
Wpadł na stałe BT z końcówką D, którego udało się uruchomić wraz z multifunkcyjną kierownicą
Fajnie wygląda na ekranie telefonu Blackberry Q10: połączono z OOOO ! :D
Jutro wrzucę kilka fotek

Tam znajdował się moduł telefonu nokia (z końcówką A)

e0a5ca55330d.jpg
Tak Audiczka informuje że jest połączona poprzez BT (z końcówką D)
c68206881acb.jpg

Tak zmieniało się wnętrze mojej furki

Raz
d4863276cfd2.jpg

Dwa

f67202b60179.jpg
Trzy
e37ba0077f65.jpg
Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dołożyć jedną żyłę i jedną wsówkę w przewodzie od klaksonu/airbagu do taśmy aby klakson działał.

UPDATE

Zakupiony felunek z oponami całorocznymi 235/45r17

5787599738.jpg

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne mody, tylko fele nie ciekawe :decayed: Ps. jaka folia przyciemniałeś lampy podasz link na pw?

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola! Fele jak dla mnie są petarda :P

Reflektory przód firmy Depo ~500pln z wysyłką na znanym portalu aukcyjnym. Nie parują a mam od lutego/marca.

@Update 14.01.2016

-Zdemontowany BNS5.0 i Yatour

-Wpadł RNS-E + 2xSD 4GB + GPS

-Wpadły ORI grzane lusterka L+P

@Update 27.01.2016

-Wpadła mapa 2016 RNS-E - podziękowania dla kolegi junior555

@Update 30.01.2016

-Wpadły spryskiwacze mgiełkowe bez grzania - podziękowania dla kolegi rafi10612

@Update 08.05.2016

-Wstawiono nową szybę czołową Pilkingtona (na starej był odprysk który postępował i otrzymałem w 2 dni 40cm szramę za którą poleciałby dowód)

-Wyprano całą tapicerkę włącznie z podłogą

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczna sztuka mega mi się podoba. Ty modziłeś kiere ? Ps gdzie brałeś dywaniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow . niezła sztuka. :hi:

A dziękuję :)

śliczna sztuka mega mi się podoba. Ty modziłeś kiere ? Ps gdzie brałeś dywaniki ?

Kierownicę (moja A6 C6 = A4 B7) od A do Z sam z instalacją modułu, taśmy, kodowaniem vcds'em itd wszystko dzięki temu forum :)

Dywaniki na allegro. Nie mam już aukcji ale najważniejsze aby pod spodem była lita guma a nie to bardziewie 'podgumowane'.

Te są od spodu OK i mam z takiej samej gumy - nawet ta sama faktura: http://allegro.pl/dywaniki-100-welurowe-audi-a4-b6-b7-sline-haft-i6185669316.html#thumb/2

Te nie są OK i się łuszczą: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-dywaniki-welurowe-s-line-skora-logo-i6059109749.html

Ja cały rok jeżdżę na dywanikach welurowych, nie używam gumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty jest z tą zmianą modułu i kodowaniem ABS przy zmianie na kierę z B7 do B6 ?
Krótko mówiąc da się to spier#@ czy raczej do ogarnięcia ? :D

Kiera leży już od jakiegoś czasu a w planach w końcu jest jej montaż, tylko zastawnawiam się czy ogarnę to sam....

A mody w Twojej b6 jak najbardziej w dobrą stronę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty jest z tą zmianą modułu i kodowaniem ABS przy zmianie na kierę z B7 do B6 ?

Krótko mówiąc da się to spier#@ czy raczej do ogarnięcia ? :D

Kiera leży już od jakiegoś czasu a w planach w końcu jest jej montaż, tylko zastawnawiam się czy ogarnę to sam....

A mody w Twojej b6 jak najbardziej w dobrą stronę :D

Jak sobie przygotujesz:

1) Kierownicę koniecznie sparowaną z airbagiem i kabelkiem klaksonu/airbaga (500pln lub więcej, czychaj na allegro)

2) Moduł kierownicy z końcówką Q lub rarytasy R lub T (230pln u kolegów z forum)

3) Taśmę pod multifunkcję (150pln)

4) Wtyczę Airbag do wiązki samochodu - ja o niej zapomniałem :D (20pln)

5) Od razu manetkę tempomatu (50pln) oraz obudowę pod tempomat (100pln)

6) Przeczytasz najważniejsze posty z tematów: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/18670-instalacja-kierownicy-multifunkcyjnej-s3-r8-tt-a4-b7/ oraz http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14538-wymiana-modulu-kierownicy-pod-tempomat-kierownice-multifunkcyjna/

7) Długie klucze torx

To idzie naprawdę łatwo. Nie ma filozofii przy wymianie, najgorzej jest wg mnie z kodowaniem czyli jakies 30min spędziłem bo robiłem to 1 raz i nie przyjmował mi kodowania - wpisywanie hasła. Hasło podpowiada Ci VCDS tylko musisz cyferki wybrać w trakcie np. jakie masz hamulce itd i tam ładnie sobie krok po kroczku znajdziesz hasło :)

W skali 1-6 montaż daję 3. W skali 1-6 kodowanie dla mnie to było 5. Ale osobiście polecam, bo to jeden z najbardziej hedonistycznych modów dla leniwych. Obsługuję książkę telefoniczną, radio/MP3, voice control (tego nie ogarnąłem jeszcze bo mojego akcentu nie ogarnia haha). Naprawdę polecam. Koszty masz powyżej, zależnie jak grubą kierownicę chcesz np. 3-ramienna B7 kosztuje w granicach 600-900pln zależnie od stanu, 4-ramienna od 450zł widziałem 'okazje' na alle. Powodzenia :)

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , kierę i airbag akurat już mam ;)
Ceny taśmy i modułu aktualnie także są niższe niż napisałeś, na forum bez problemu do dostania w lepszych pieniądzach.
Tempomat mam także tu odpada ;)

Chodzi mi właśnie o samo kodowanie, zdjemowałem już u siebie kierę przy okazji odblokowywania FISu także to jakoś ogarnę.
No nic zostaje zakupić reszte gratów i działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , kierę i airbag akurat już mam ;)

Ceny taśmy i modułu aktualnie także są niższe niż napisałeś, na forum bez problemu do dostania w lepszych pieniądzach.

Tempomat mam także tu odpada ;)

Chodzi mi właśnie o samo kodowanie, zdjemowałem już u siebie kierę przy okazji odblokowywania FISu także to jakoś ogarnę.

No nic zostaje zakupić reszte gratów i działać ;)

Spoko. Jak coś to mogę pomóc przy montażu jakbyś był w okolicy Wrocławia/Oławy, aktualnie tylko kabelek mam niesprawny bo VCDS mi psikusa zrobił ale na dniach to ogarnę.

@Update 29.05.2016

-zakupiono LED tablicy rejestracyjnej: http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i6219242607.html

-zakupiono W5W Phillipsa na przód: http://allegro.pl/philips-white-vision-zarowki-postojowe-w5w-4300-k-i4914906402.html

-zakupiono osłonę pod silnik i skrzynię Rezaw-Plast: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-00-07-oslona-silnika-skrzyni-spinki-i5173792550.html

@Update 04.06.2016

-instalacja Led na zachrystii oraz W5W na dziobie

001.jpg

002.jpg

-Wymiana osłony pod silnikiem i skrzynią

000001.jpg

-osłona była połamana i poprzecierana w wielu miejscach, dodatkowo trzymała się na opaski bo pewien bęcwał-mechanik tak mi ją zamontował

00006.jpg

-wygłuszenie skrzyni było obecne więc przełożyłem

00003.jpg

-już po montażu

00001.jpg

00008.jpg

00009.jpg

000010.jpg

Obiektywnie na temat osłon z firmy Rezaw-Plast (allegro).

+Osłony wykonanie starannie i z bardzo wytrzymałego materiału

+Otwory wszystkie pasowały

+Dodane śrubki i spinki pasowały ale nie wszystkie

-Trzy stare duże śruby użyłem do nowej osłony

Zdecydowanie polecam

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się te lampki LED sprawują? Nie grzeją się za bardzo i nie czuć ich w bagażniku? Bo się zastanawiam nad ich zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się te lampki LED sprawują? Nie grzeją się za bardzo i nie czuć ich w bagażniku? Bo się zastanawiam nad ich zakupem

Są ciepłe, bez żadnej spalenizny (jak dotąd). Mam nadzieję że z gaśnicą nie będę latał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja kupiłem ostatnio żarówki led i jak najszybciej je wyjmowałem :) śmierdziało spalenizną w bagażniku niemiłosiernie :) dziś sobie zamówie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...