Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zimne radio nie działa


Lenio21

Rekomendowane odpowiedzi

problem z radiem Chorus ( pokrętło po środku )

w sumie to są trzy problemy:

1. gdy wsiadam do zimnego autka to radio nie działa, czasami gdy jest trochę cieplej to tylko podświetlenie się załącza, a czasami nic

dopiero jak nagrzeje się trochę, wyłączę silnik i wtedy zaskakuje, tylko raz udało się włączyć przez wyłączania/włączanie w czasie jazdy

czy to wina procesora?

jeśli chodzi o regulację głośności to nie ma tragedii, może delikatnie źle reaguje ale nie jest to mocno wyczuwalne

2. błąd 00856 - Radio Antenna

36-00 - Open Circuit

czyli szukać przyczyny we wzmacniaczu antenowym, w kombi z tego co już wyczytałem, znajduje się pod lampką w podsufitce z tyłu. co i jak sprawdzić?

3. zmieniarka nie czyta idealnie, ale mam dwie płyty w 3 i 4 kieszeni i jest ok ( w innych kieszeniach nie widzi...). Ale jak już czyta płytę, to przy próbie zmiany utworu na danej płycie ( przycisk z lewej na radio: strzałka lewo/prawo) zamiast dać kolejny utwór to zmienia płytę ( to samo dzieje się jak wciskam cyfrę 3 bądź 4).

Co do czytania płyt to obstawiam laser ( pytanie tylko czy w zmieniarce można wypiąć główną wiązkę z obudowy?, bo ostatnio próbowałem wyciągnąć zmieniarkę i jakoś nie wyglądało żeby ten kabel był wyciągany z obudowy...)

a co do zmiany otworu to nie wiem... wina radia?

z góry dzięki za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( pytanie tylko czy w zmieniarce można wypiąć główną wiązkę z obudowy?, bo ostatnio próbowałem wyciągnąć zmieniarkę i jakoś nie wyglądało żeby ten kabel był wyciągany z obudowy...)

Wiązkę tą można wypiąć ale dopiero po rozebraniu zmieniarki i tam w środku jest złącze do którego idzie ten kabel. Tylko nie wiem po co chcesz to robić.

To że w innych kieszeniach ta sama płyta nie jest widziana jest raczej usterką mechaniczną niż lasera.

( to samo dzieje się jak wciskam cyfrę 3 bądź 4)

To jest poprawne zachowanie, 3 to trzecia kieszeń a 4 to czwarta.

To że przy zmianie utworów zmienia płyty to już nie jest poprawne. Możliwe że tak jak kolega Tom A4 napisał jest to sprawa procesora ale też bym sprawdził klawiaturę. Chyba że dzieje się to po dłuższej chwili to może to być objaw nie możności odczytania płyty i w takim przypadku radio samo zmienia płytę na kolejną o wyższym numerze.

A jak te strzałki zachowują się na radiu ?

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor złom miałem podobny przypadek

a dokładnie miałeś te powyższe objawy? czyli zimne nie działa i strzałki nie przerzucają utworów, tylko płytę?

( pytanie tylko czy w zmieniarce można wypiąć główną wiązkę z obudowy?, bo ostatnio próbowałem wyciągnąć zmieniarkę i jakoś nie wyglądało żeby ten kabel był wyciągany z obudowy...)

Wiązkę tą można wypiąć ale dopiero po rozebraniu zmieniarki i tam w środku jest złącze do którego idzie ten kabel. Tylko nie wiem po co chcesz to robić.

To że w innych kieszeniach ta sama płyta nie jest widziana jest raczej usterką mechaniczną niż lasera.

( to samo dzieje się jak wciskam cyfrę 3 bądź 4)

To jest poprawne zachowanie, 3 to trzecia kieszeń a 4 to czwarta.

To że przy zmianie utworów zmienia płyty to już nie jest poprawne. Możliwe że tak jak kolega Tom A4 napisał jest to sprawa procesora ale też bym sprawdził klawiaturę. Chyba że dzieje się to po dłuższej chwili to może to być objaw nie możności odczytania płyty i w takim przypadku radio samo zmienia płytę na kolejną o wyższym numerze.

A jak te strzałki zachowują się na radiu ?

chciałem wyjąć zmieniarkę, żeby wyczyścić laser. doszedłem do momentu, gdzie wyjąłem zmieniarkę z kieszeni tej metalowej ale jakoś wiązka nie wyglądała na wysuwaną...

a jeśli chodzi o strzałki, to w sumie nie sprawdzałem na radiu, ale sprawdzę. jeśli chodzi o te dziwne działanie strzałek to dzieje się tak cały czas, niezależnie czy jest zimne radio czy ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia to ci się już chyba nie opłaca naprawiać bo te radia tak mają najlepiej zmień sobie na inne ori typu chorus 2 czy concert 2 lub concert plus one już nie mają tego problemu z procesorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia to ci się już chyba nie opłaca naprawiać bo te radia tak mają najlepiej zmień sobie na inne ori typu chorus 2 czy concert 2 lub concert plus one już nie mają tego problemu z procesorem

rozumiem, że każde ori będzie współpracowało z system bose i zmieniarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też miałem takiego chorusa i podobny problem i zmieniłem na chorus 2 tak jak mówisz jest wyjście na zmieniarkę i czy na boss systm też to nie wiem czy wszystkie ale moje miało bo po podłaczeniu do zwykłego systemu jaki mam w soim a4 to nie chciało grać tak jak trzeba dopiero po przkodowaniu radia na zwykły system gra jak należy no i tylko jest sęk w tym taki że to radio jest już po lini CAN wię jeżeli nie masz licznika z CAN to co godzinę będzie się radio wyłączało ponieważ nie będzie widziało napięcia po zapłonie jak i nie będzie podświetlenia przycisków ale akurat to jest do ogarnięcia w 10 minut jeden kabelek przylutować do płytki radia i wpiąć do kostki i podświetlenie działa. radio wygląda tak

meqti6md.jpg

a cenę za jaką ja to radio nabyłem w stanie bardzo dobrym żaden przycisk nie wytarty to na allegro zapłanicłem za nie 120 zł i tylko wypinasz stare radio wpinasz nowe i gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale musisz szukać radia z a6 c5 bo z innych modeli mają inny kształt panela i nie pasują no i kodowanie tak jak napisał

xXPiotrekXx19 Można też zastosować emulator can ale wnioskuje po roczniku że jest już chyba licznik z can masz cyfrowy zegarek w liczniku ?

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musisz szukać radia o takich samych wymiarach jak swoje stare bo s tego co wiem to jeszcze w innych audicach kładli takie ale są o kilka cm mniejsze


tu masz takie radio na allegro i z tego co się nie mylę będzie pasować bo właśnie w b5 radio ma 23 cm

http://allegro.pl/radio-audi-chorus2-23cm-a3s3-00-03-lift-8l0-kod-i4952628997.html


tak ale musisz szukać radia z a6 c5 bo z innych modeli mają inny kształt panela i nie pasują no i kodowanie tak jak napisał

xXPiotrekXx19 Można też zastosować emulator can ale wnioskuje po roczniku że jest już chyba licznik z can masz cyfrowy zegarek w liczniku ?

wiesz co ja u siebie mam taki licznik pół fis ale mam zegarec cyfrowy ale nie mam chyba can bo kiedyś patrzyłem to żadne kable luźne nie wychodzą z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wychodziły jakieś kable do radia to znaczy CAN bo przy radiu nic nie ma sa tylko standardowe kostki i to wszystko nic od CAN nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


doszedłem do momentu, gdzie wyjąłem zmieniarkę z kieszeni tej metalowej ale jakoś wiązka nie wyglądała na wysuwaną...

Ze zmieniarki wychodzi przewód o długości 20cm i jest zakończony złączem albo płaskim albo okrągłym. Może właśnie to złącze się gdzieś zahaczyło i nie pozwala więcej wyciągnąć tej zmieniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do momentu, gdzie wyjąłem zmieniarkę z kieszeni tej metalowej ale jakoś wiązka nie wyglądała na wysuwaną...

Ze zmieniarki wychodzi przewód o długości 20cm i jest zakończony złączem albo płaskim albo okrągłym. Może właśnie to złącze się gdzieś zahaczyło i nie pozwala więcej wyciągnąć tej zmieniarki.

będę musiał jeszcze raz zajrzeć do tego kabla, ale właśnie chodziło mi o to, czy zmieniarka jest z kablem na stałe czy da się go wypiąć zaraz z tyłu obudowy...

dziś jeszcze wyjąłem tylne podświetlenie bagażnika w podsufitce i tam nie mam żadnego wzmacniacza sygnału radiowego... chyba, że chodziło o te środkowe podświetlenie...?

no i widzę dyskusję o CAN... jak to sprawdzić? Chorus 2 wygląda fajnie i za te pieniądze to faktycznie naprawa mija się z celem. tylko żeby dobrać odpowiednie ( zmieniarka, bose, wymiary )

A jak te strzałki zachowują się na radiu ?

strzałki chyba działają poprawnie, tzn. wyszukują stacje radiowe do przodu lub do tyłu, w trybie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musisz szukać radia o takich samych wymiarach jak swoje stare bo s tego co wiem to jeszcze w innych audicach kładli takie ale są o kilka cm mniejsze

tu masz takie radio na allegro i z tego co się nie mylę będzie pasować bo właśnie w b5 radio ma 23 cm

http://allegro.pl/radio-audi-chorus2-23cm-a3s3-00-03-lift-8l0-kod-i4952628997.html

tak ale musisz szukać radia z a6 c5 bo z innych modeli mają inny kształt panela i nie pasują no i kodowanie tak jak napisał

xXPiotrekXx19 Można też zastosować emulator can ale wnioskuje po roczniku że jest już chyba licznik z can masz cyfrowy zegarek w liczniku ?

wiesz co ja u siebie mam taki licznik pół fis ale mam zegarec cyfrowy ale nie mam chyba can bo kiedyś patrzyłem to żadne kable luźne nie wychodzą z niego

do A4 B5 1996 podejdzie ? :D

Z tymi radiami to ciężka sprawa :) Zastanawiam się nadal czy wrzucać ori czy zostać przy Pioneer'rze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...