Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od ilu stopni włącza się klimatyzacja?


mateusz001mw

Rekomendowane odpowiedzi

W b5 tak jest ale czy w b7 również? Czynnik jest ostatnio było +6 C i Klima się nie włączyła. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiatrak przy 7 stopniach sie nie załącza. .. a klima na auto. Oczywiscie sprawna... to po czym slimok twierdzisz ze klima dziala caly czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżdzę cały czas na włączonej. Czy jest -15 czy plusowa cały czas chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko mam na manual i nawiewy na szybe i nogi , temp 21 przez cały rok. Wentylatory też działają w każdej tem. To może ja źle rozumuje i nie wiem kiedy klima jest włączona. Gdzieś kiedyś czytałem tu na forum i też była zażarta dyskusja n.t. tego zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie u mnie w b5 jest tak ze jak jest poniżej 0 nawet jak dam na auto Klima się ie włączy przy czym cały czas swieci napis Econ jak jest powyżej około 4 stopni gdy wyłącza Econ sprężarka się załącza i Klima działa. Nie mam pojęcia jak to wymyślili w b7 i b6 u znajomego swieci jednocześnie Econ i auto i się nie włącza Klima nawet przy 8 stopniach.

Edytowane przez mateusz001mw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka w klimie się nie włączy przy temperaturze poniżej +2 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zacytuję kolegę mily który pisał w tym temacie:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/251796-klimatyzacja-zima-w-audi/

..... Tryb ECON powoduje przejście klimatronika w tryb ekonomiczny i wyłącza klimę, nagrzewnicę elektryczna i świece podgrzewające płyn chłodniczy. Odrazu na wstępie zaznaczę że nie każdy będzie posiadał układ opisywany przez moją osobę.

Sprężarka klimy pracuje cały czas niezależnie od pory roku, co powoduje że nie musimy załączać jej w zimę. Załącza się tylko elektrozawór pozwalający na swobodny przepływ czynnika.

Mając lato klimatronik pracuje w trybie chłodzenia. I tutaj ten zawór pozwala na swobodny przezpływ czynnika w trybie ECON w każdym innym temacie zmienia pozycję. Układy dogrzewania silnika nie są aktywne.

Mając zimę poniżej 5 stopni (wyświetla nam się wtedy płatek śniegu), klimatronik przełącza się w tryb ogrzewania. Zaczyna sterować wspomnianymi świecami oraz nagrzewnicą, to co będzie w naszym aucie zależy od wersji. Układ ogrzewania pracuje gdy:
- jest poniżej 5 stopni
- obroty są większe niż 800
- temperatura cieczy jest niższa niż 70
- obciążenie alternatora jest mniejsze niż 50% (nie pamiętam wartości, może ktoś potwierdzić)
- silnik jest uruchomiony co najmniej 30 sekund (tutaj też mam rozbieżności od 10-30s)
Żeby układ się załączyć klimatronik nie może być w pozycji ECON
Dodatkowo dysponujemy przyciskiem odparowywania przedniej szyby, wtedy załącza się elektrozaworek na sprzężarce żeby odparować. Nie wiem co się dzieje wtedy z układem ogrzewania, ale wydaje się że pracuje równolegle, czyli klima ma za zadanie osuszyć powietrze, a ciepłe powietrze ma za zadanie podgrzać szybę, ale mogę się mylić.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie działa cały czas ale sprężarka jest na "stałe" spięta i sprężarka działa w B7 cały czas w starszych B6 sprężarka była rozłączana kiedy Klima nie chłodziła a po 2003 roku sprężarka chodzi niestety cały czas

Niestety bo przy braku czynnika a właściwie oleju w układzie sprężarka dość szybko się zaciera i ponowne zatankowanie gazu i oleju nie wskrzesi zatartej sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starszych B6 sprężarka była rozłączana kiedy Klima nie chłodziła a po 2003 roku sprężarka chodzi niestety cały czas

rozumiem, że po 2003 w B6 to te ze sprzegłem zrywnym czy jak to sie tam nazywa ?

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...