Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile obrotów przy 140km/h


apw911

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jako, że przymierzam się do kupna A4 B7 chciałbym się zapytać jakie obroty macie u siebie przy prędkości 140km/h i głośność przy tej prędkości jest w jakiś sposób uciążliwa?

Czy w A4 B7 występowała sześciobiegowa skrzynia biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 6 na pewno była w wersji quattro. Co do prędkości to teraz nie pamiętam, ale był podobny temat z tym że chodziło o prędkość 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście manual:) Właśnie ciekaw jestm o różnice w obrotach / głośności między skrzynią 6cio biegową, a 5cio biegową:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w aucie z skrzynią 5. Natomiast wiem ze jest przepaść pomiędzy jazdą na 5 i na 6. Przykład: 100 km/h 3000 obrotów przy biegu 5. Ta sama prędkość na biegu 6 a obroty 2200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie na taką konkretną odpowiedź czekałem:) To już wiem, że mam szukać 1.8T Q z 6-cio biegową skrzynią lub 2.0TDi:)

Edytowane przez apw911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=2WhKHMoalMs

Możesz sobie zobaczyć ile przy 140 km :)

Edytowane przez syn_szefa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w aucie z skrzynią 5. Natomiast wiem ze jest przepaść pomiędzy jazdą na 5 i na 6. Przykład: 100 km/h 3000 obrotów przy biegu 5. Ta sama prędkość na biegu 6 a obroty 2200.

Ok, tylko że skrzynie 5 maja inne przełożenia do 6. Mam 5 i przykład 130km/h jest 3000 obrotów. :hi:

Edytowane przez sciemamcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w aucie z skrzynią 5. Natomiast wiem ze jest przepaść pomiędzy jazdą na 5 i na 6. Przykład: 100 km/h 3000 obrotów przy biegu 5. Ta sama prędkość na biegu 6 a obroty 2200.

Na multitronicu przy 100km/h jest równe 2k obr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem dokładnie skrzynia 5 biegów oznaczenie HFD jazda na tempomacie:

100km/h - lekko ponad 2400

110km/h - prawie 2700

120km/h - 2900

130km/h - 3100

140km/h - prawie 3400

na lepszej drodze sprawdzę wyżej :decayed:

Z tego co widać to przy 6 biegowych jest sporo wyżej, kolega "jacek70" 5 postów wyżej ma 100km/h i 3000 na 5 biegu.

Sprawdzę jeszcze 100, 110 a jak będzie gdzie to również w górę ale już widać zdecydowanie dłuższe biegi w 5. :hi:

Edytowane przez sciemamcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wychodzi lekko ponad 140km/h i prawie 3600 obroty :huh: to w 5 biegowych jest niżej lub prawie to samo przy lekkim odchyleniu. Jeżeli tak mają 6 biegowe to teraz mam radochę że mam 5 biegów, wychodzi że dłuższe biegi, można sobie przeciągnąć znacznie dłużej na każdym biegu i mniej wachlowania. Dla pewności byłoby dobrze jak również sprawdził byś od 100km/h do ile warunki pozwolą co 10km/h.

Teraz zaczynam rozumieć mojego kumpla co ma scenika w dieslu z 6 biegową manualną skrzynią i powiedział że jest leniwy i na miasto (przeważnie tam się porusza) to następny będzie automat bo ma dość wachlowania tym drążkiem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisałem,że 4000obr=140km/h i to zle napisałem :facepalm: po dzisiejszym sprawdzeniu 3600obr=140km/h a 4000obr=150km/h

a auta przedliftowe np 1.8adr miały 4000obr=140km/h

oczywiście mowa o skrzyni 5b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej 6-cio biegowej 6-sty bieg można zapodać przy 60km/h a wtedy to już tylko do maxa i nie ma wachlowania biegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej 6-cio biegowej 6-sty bieg można zapodać przy 60km/h a wtedy to już tylko do maxa i nie ma wachlowania biegami

Ok, każdy jeździ jak lubi ale w mieście to 60 jest maxem :jerk: i nie szanujesz dwumasa, przy takiej jeździe szybciutko poleci, niskie obroty, mała prędkość i wysoki bieg to przepis na zabójstwo twojego koła dwumasowego :P

Edytowane przez sciemamcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie mojego BEX'a z GEA i BFB z GDT i na 6 przy tej samej prędkości jest niżej... polecam 6-kę, im szybciej tym wygodniej :P:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...