Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazowa Stag 200 GoFast


pantadeuszz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie założyłem instalację gazową Stag 200 gofast do 1.8 T AWT. Czy ktoś posiada taką instalację lub wie czy ona jest w pełni wystatrczajna do tego silnika? Odnoszę wrażenie że samochód znacząco stracił na mocy. Reduktor AC-R01 (150E lub 250E), listwa wtryskowa AC W-01. Instalacja została wykonana w autoryzowanym serwisie STAGA

Edytowane przez pantadeuszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik jak i reduktor są ok,

ale jak założono zwykłe wtryski AC W01-niebieskie lub srebrne to są one na styk,

powinny być AC W01 BFC-czerwone albo auto jest tylko po autokalibracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i listwa wtryskowa jest srebrna ( bez BFC) . Czy możliwe by przez to samochód aż tak bardzo tracił na mocy ? Czy jest różcnica w spalaniu pomiędzy oboma rodzajami wtrysków? Kiedyś miałem w starym aucie instalację jednopunktową i różnica mocy między jazdą na PB i LPG była prawie nieodczuwalna, natomiast teraz jest to bardzo znacząca.

Edytowane przez pantadeuszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnicy w spalaniu nie będzie,powinna być wydajniejsza BFC czerwona,

według mnie auto w ogóle nie jest ustawione-autokalibracja w warsztacie i na tym koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, zajadę w poniedziałek i spytam gościa co jest grane. czemu "nie wciska w fotele" jak ma to miejsce przy jeździe na PB. Spytam czemu zastosowane są akurat te wtryski i czy instalacja jest dobrze nastrojona, bo auto to 50% tego co na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dobrze dobranym gratom i po prawidłowej regulacji nie powinieneś odczuwać żadnej różnicy między lpg a pb poza kwotą,którą zapłacisz podczas tankowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dobrze dobranym gratom i po prawidłowej regulacji nie powinieneś odczuwać żadnej różnicy między lpg a pb poza kwotą,którą zapłacisz podczas tankowania :wink:

dobrze powiedziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...